Nejlepší program pro komunikaci přes LAN

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 7. 6. 2011 16:23

Jaký je používáte prográmek pro komunikaci v rámci lokální sítě bez využití přístupu na internet? Máte tip pro uživatele, kteří si chtějí posílat zprávy po místní síti, aniž by museli být připojeni k internetu? Z vašich návrhů sestavíme koktejl pro čtenáře Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 7. 6. 2011 16:29

Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod budis 7. 6. 2011 17:31

já používám v malé síti na psaní Vypress chat. Je sice starší, ale vše potřebné zvládá. Jako hlavní výhodu beru to, že nepotřebuje ke komunikaci žádný spuštěný server. Stačí, aby obě strany program spustily a už mohou psát.

A na hlasovou komunikaci jednoznačně TeamSpeak 3, na hraní her ideální, má mnoho možností nastavení. Jen je nutností zapnutý server, což je ale takřka neznatelná aplikace.
Nokia 5110, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3330, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N95, Nokia N97, Nokia N8 a nyní iPhone 5
budis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ilfirin 7. 6. 2011 17:37

Prakticky vyhoví každý svobodný multiplatformní software, protože si server pustíte sami.

Takže určitě by šel upotřebit jabber.

Ale pokud se bavíme o hraní, tak jednoznačně nejlepší Mumble .

A pokud jen o "hloupé" textové vzkazy, tak to si čék v případě potřeby naprogramuje sám.
Ilfirin
Junior

Odeslat příspěvekod jxjl 7. 6. 2011 17:51

Asi bych použil jabber/Mumble/Asterisk, záleželo by na tom, jaký styl komunikace bych potřeboval.
jxjl
Junior

Odeslat příspěvekod krakenax 7. 6. 2011 18:06

Jabber teamspeak irc
krakenax
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 7. 6. 2011 18:07

jabber
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zADo 7. 6. 2011 18:31

Kód: Vybrat vše
net send ALIAS

akorat je potreba zapnou ve sluzbach kur. sluzbu
zADo
Junior

Odeslat příspěvekod Buffalo007 7. 6. 2011 18:36

Heh. Nikdy jsem zatím nic takového nepotřeboval. Já jsem většinou na internet připojený. Kdybych ale narychlo tohle potřeboval, tak asi sáhnu po svém programu, který jsem udělal s kámošem na střední škole v Delphi a mám ho ještě uložený v PC. To ale v té Vaší anketě asi moc neupotřebíte.:-D
Buffalo007
Junior

Odeslat příspěvekod alazar 7. 6. 2011 18:39

Staci i Netcat: 2 terminaly, v jednom nc -l port, v druhem nc host port -- je to teda dost zakladni reseni :-)
alazar
Junior

Odeslat příspěvekod Zdama 7. 6. 2011 19:56

když pořádám EAS LAN party, kde v minulosti nebylo připojení k internetu tak TS2; 3 nebo Mumble server puštěný na klanovém serveru včetně serverů herních. To se jedná o hlasovou komunikaci, textovou lze přes TS3 taky použít. Nicméně ale v této potřebě vyhlášené v topicu (textová komunikace po LAN) nevidím nejmenší smysl a význam. Tam, kde jsou uzavřené a oddělené LAN od Internetu - např. z důvodu bezpečnosti - se používá např. Microsoft Communication Server, nyní Microsoft Lync, anebo jiná proprietální řešení. V další většině případů si po LAN bez přístupu k Internetu povídají maximálně CNC stroje s PC projektanta.....
Q9550 2.8 GHz @ 4 GHz, Asus Maximus II Formula, Case Thermaltake Armor LCS - Watter cooler, 4 GB RAM Kingston 1200MHz, nVidia 760GTX, Fortron Epsilon700w, SSD Kingstone 128GB System, 2.5 TB Data.
Zdama
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepa Vybíhal 7. 6. 2011 20:14

Třeba staré dobré IRC :-)) Na serveru spustit např. ratbox nebo unreal a pak se klienti připojí třeba přes Xchat, mIRC nebo jakýhokoli jinýho irc klienta (jsou i java applety a ajax klienti).

Nebo spustit Eggdrop a připojit se do partyline.

A vony i emaily, světe div se, po LAN fungují :love:

Nebo Jabber :-P
Pepa Vybíhal
Junior

Odeslat příspěvekod yohann 7. 6. 2011 20:24

Protokol Jabber a aplikaci Empathy, Pidgin, Kopete
yohann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jackon 7. 6. 2011 23:01

čo takto BORGChat alebo Devolo EasyShare
Jackon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 8. 6. 2011 05:39

Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků