Neplynulost videa mkv - věčně mírné cukání

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Koby 7. 6. 2011 16:38

marts: díky, zkusil jsem, jak media player, tam se cuká všechno, tak km player, tam jenom 25 a ostatní jsou koukatelný ale cuká to taky... Ve vlc playeru chodí všechno jakoby nejlíp a akorát 60 se necuká - tahle jediná kombinace se necuká - vlc a 60 . tak snad sem nějak pomohl
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 9. 6. 2011 07:53

změřil jsem fps programem fraps a je to vždy tak jak má být - podle filmu, takže problém s tim ž, že by komp nestíhal je asi blbost...

Napadlo mě, jestli nemuže být chyba v dekodování zvuku?
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 6. 2011 09:47

Co zkusit odinstalovat všechny kodek packy a hodit tam CCCP? (prozatím mne ještě tenhle pack nikdy nezklamal)

Jináč:
1) Co zkusit to video třeba poslat / upnout? (imho, buď je chyba jen v tom videu, nebo jinde)
2) "Tvrdé řešení" - reinstalace OS
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 9. 6. 2011 12:00

milsimr: Všechny kodekpacky mám odinstalovaný... Ale pokud nainstaluju cccp tak jak to potom v tom MP home cinema aktivovat? nebo to samo? :-)

Videem to neni.. Mám už asi 20 mkv a z toho se cukaj všechny, některý mín, některý víc a cukaj se i avi... Kolikrát se cuká 720p víc jak 1080 atd.. zvláštní...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 6. 2011 13:19

Nenapsal jsi verzi OS. Jedná se o 64-bit?
Je OS optimalizovaný?
Koupil jsi verzi NB s předinstalovaným OS W7 nebo jsi instaloval sám?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 9. 6. 2011 14:16

Jo máš pravdu. Je to win 7 home premium 64bit. Instaloval jsem sám, řekl bych že se na tom nedá nic zkazit.
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 6. 2011 14:30

Moudré řešení! Ale i tak se dá zkazit hodně. ;-)
Důkazem je předinstalovaný OS od HP: nepoužitelné! :-/
Daný typ NB je ultratenký multimediální, takže nemá další volný slot pro HDD/SSD. Proto jsou možnosti optimalizace OS spíše formální.
Předpokládám, že jsi vytvořil 2 nebo 3 partition a pro systém věnoval malou první partition (= nejsvižnější).
Pokud je to tak, víc optimalizovat asi nemá smysl.
Podle Tvého popisu to vypadá jako lagování výkonu v nejužším hrdle systému, v této hw-konfiguraci = HDD.
Co s tím?
Před začátkem přehrávání odpoj OS od sítě, ukonči všechny programy a utilitky v Systray, pak spusť na pozadí Perfmon, nastav parametry a otestuj/potvrď tuto domněnku nebo zjisti jiné úzké hrdlo.
Pokud neumíš pracovat s tímto pokročilým nástrojem, použij aspoň Resmon, kde jsou základní měřené veličiny už přednastavené.

Btw:
proč prostě nepoužiješ k přehrávání plnohodnotný stolní PC místo (z principu nutně výkonnostně omezeného) cestovního NB?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 10. 6. 2011 01:40

Jakýkoliv systémový HDD dnešních notebooků musí stačit pro přehrávání jakéhokoliv videa Milane, i kdyby to měl být BluRay formát o velikosti 40 GB na 2 hodinový snímek. V HDD problém imho není.

Koby: Nevím, jak přesně MP Home Cinema funguje (nikdy jsem nepoužíval).. předpokládám, že narozdíl od VLC nedisponuje vlastníma knihovnama s kodeky. Pokud tomu tak je, tak s příslušným nastavením CCCP se s otevřením filmu kodeky aktivují automaticky (v podstatě je to jenom pack s ffdshow apod.) - to nejenom v MP Home Cinema, ale i v obyč WMP, BSPlayeru, atd.

Nikdy jsem v těch kodecích nijak extra nelaboroval, nastavení by mělo +/- vypadat jako v příloze (audio settings si samozřejmě přizpůsobíš podle svých reproduktorů). Doposud jsem nikdy neměl problém něco přehrát, až na pár mobilních formátů. Krom CCCP doporučuji taktéž RealAlternative kodeky (v podstatě náhrada za příšerně nenažranej QuickTime).

CCCP.jpg
CCCP nastavení +/-
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 6. 2011 07:06

Milsimr píše:Jakýkoliv systémový HDD dnešních notebooků musí stačit pro přehrávání jakéhokoliv videa

Souhlasím, pokud by na daný HDD soustavně nezapisoval OS a pravděpodobně i spousta dalších zbytečných ptákovin, spuštěných na pozadí (typicky ICQ aj.).
64-bit
Milsimr píše:MP Home Cinema

obsahuje vlastní sadu interních kodeků, které necpe do OS, používá je pouze interně :!: Skvělý prográmek!
Milsimr píše:Krom CCCP doporučuji taktéž RealAlternative kodeky

Do OS W7 se zásadně nikdy žádné kodeky nervou :!:
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 6. 2011 08:44

Když si do Windows 7 narveš kdejaký balík kodeků, pak se nemůžeš divit sílenému chování. Absolutní zhůvěřilost! Windows 7 mají v sobě potřebné kodeky pro bezproblémové přehrávání snad čehokoliv.

Pokud by se někde vyskytl problém (což jsem nikdy neviděl), můžeš použít přehrávače VLC, MPHC apod, které mají svoje kodeky přímo v sobě. Je nesmysl si dobrovolně zasvinit systém instalací nějakých balíků kodeků.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kejki3 10. 6. 2011 10:13

Doporučuji číst i úvodní post ;)
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 6. 2011 10:16

Moje reakce směřovala na viewtopic.php?p=8240886#p8240886, kde radí do nebe volající kravinu - instalace balíků kodeků na Windows 7.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod milsimr 10. 6. 2011 10:51

Mě teda integrované kodeky ve Windows 7 nestačily. Na obyčejné *.avi a jiné DivX / Xvid budiž, ale s *.mkv a QuickTime formáty ... svoje pocity raději nebudu vyjadřovat.

Btw, "kdejakej" balík mi funguje naprosto bezproblémově. Napřed třeba ozkoušet a pak odsuzovat, že...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 6. 2011 10:55

... a když na něco nestačí, tak jsou tady programy jako MPCHC, VLC apod, psal jsem ;) Netřeba pokoušet štěstí, jako důkaz stačí mnoho témat zde na fóru, kde se takové problémy s kodeky řešily a další spousty problémů popisované jinde na internetu ;)

Když si sám dobrovolně chceš rozdrbávat systém, je to tvoje věc. Ale neraď takové nesmysly ostatním.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marts 10. 6. 2011 10:59

Koby píše:marts: díky, zkusil jsem, jak media player, tam se cuká všechno, tak km player, tam jenom 25 a ostatní jsou koukatelný ale cuká to taky... Ve vlc playeru chodí všechno jakoby nejlíp a akorát 60 se necuká - tahle jediná kombinace se necuká - vlc a 60 . tak snad sem nějak pomohl


Pokud se 60 necuká znamená to že displej ti zobrazuje na 60Hz a tím pádem co se rozdekóduje jde přesně snímek na snímek ven ze zobrazovače. Všechny ostatní snímkové frekvence se pak snaží nějakým způsobem nacpat do těch výstupních 60Hz a tak filmy v 24 či 25 snímcích za vteřinu působí cukaně, protože občas je tam nějaký snímek zobrazen 2x či 3x. S tímto, pokud nelze přestavit zobrazovač na celočíselný násobek snímkové frekvence zdrojového filmu, nelze bohužel nic dělat.

Stejný jev pozoruji (teda teď už ho nepozoruji protože ho ignoruji) při přehrávání filmů z BD na PS3 na mé TV která nepodporuje 24sn/s - prostě těch 24 při zobrazení na 60 jemně cuká.

-- 10. 6. 2011 12:06 --

Ještě k ukázce která byla ve 30 sn/s - ta by měla jet plynule (tedy žádné "náhodné" cukání) ale měla by působit tak nějak rozkouskovaně, prostě tam už je člověk schopen od sebe rozeznat jednotlivé snímky.
Ve filmu jsou běžně takovéto pohyby rozmáznuté takže působí plynule, výjimkou je scéna v cirku z filmu Gladiátor kdy nebylo při animaci efektů použito pohybové rozmazání a všechno je totálně rozsekané.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků