Dívčí notebook za 20k

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod allfonz 17. 6. 2011 11:53

Dobrý den,
Kamarádka vybírá notebook za maturitu a chtěla ode mě poradit, takže první co mě napadlo, bylo napsat sem.

Notebook chce hlavně na filmy a internet, design je taky určitě důležitý. Hry ani nějaký složitý software využívat nebude. Takže bych se zaměřil spíš na samotnou kvalitu notebooku, než na výkon. Na stroj má k dispozici 20.000 korun.

Poradí někdo?
Děkuji

-- 17. 6. 2011 13:00 --

ještě doplním, notebook nebude často přenášen, takže váha ani velikost nejsou nějak omezující faktory
allfonz
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Was3k 17. 6. 2011 12:08

Potřeboval bych trochu víc informací :)
Například jak často jej bude přenášet a jakou bude vyžadovat výdrž na baterce.
Z dostupných informací bych ti zatím mohl poradit jen aby ses podíval na lenova E420/520 v červeném provedení a nebo na Vostra od Dellu.
Další věc, předpokládám že ntb. bude mít na výšku, možná by stálo za to počkat jelikož v průběhu prázdnin by měly přijít nějaké zajímavé kousky a nová řada AMD.
Ford Focus Mk.I 1.8TDCI
Was3k
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod allfonz 17. 6. 2011 12:19

Přenášet jej moc nebude a ta výdrž baterky taky není moc důležitá. Bude jej využívat spíše jako stolní pc. Já jsem jí říkal, ať si koupí klasické pc, ale chce prostě notebook.
A děkuju za typy
allfonz
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod alfah4ns 17. 6. 2011 23:47

Nevím, proč ntb pro holku musí znamenat červenou/růžovou. Jseou velmi hezké a elegnatní ntb i v běžných barvách.

Toshiba Portege R700.
Tenké, lehké, luxusní, odolné + kvalitní (tělo je komplet z broušeného kovu).
Je to vpodstatě jak designovka, tak poctivý pracovní notebook s 3letou zárukou, snadno upgradovatelnou až na 5let.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
k tomu už jen chybí povedená designová myška - Micrsofot Arc.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pablomino 18. 6. 2011 06:57

Paneboze uz mam pomalu dost techto stupidne polozenych dotazu!
Nekdo chce divci notebook jiny zase pro studenta stredni nebo vysoke skoly, hergot copak to jsou releventni informace vedouci k vyberu pristroje?
Zakladni parametry pro vyber je treba uvest VZDY!
1. Kolik chci investovat
2. K cemu bude pristroj slouzit
3. Jak velky displej
4. Jaka vydrz na akumulator
Ostatni nesmysly nikoho nezajimaji, jen zbytecne zasiraji poradnu nebo forum.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod Lokomotiva 18. 6. 2011 09:54

Já se obávám, že to podceňuješ.
I kdyby to byl nejlepší noťas na světě - ve své cenové a rozměrové kategorii - co je to platné, kdyby byl třeba oranžový.
Z takového bych neměla tu správnou radost ani já a asi ani kamarádka.
A tak je určitě na místě vědět co kamarádka nosí a zkonzultovat s ní barvu.
Lokomotiva
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 18. 6. 2011 10:00

Všechno je to o kompromisech ;) Já jsem přítelkyni přesvědčil, aby se vyprdla na bílou nebo růžovou a raději šla po kvalitě, byť v "hnusné" černé barvě bez květinek a podobných serepatiček. K čemu ti bude bílý notebook, když se za půl roku rozpadne... Asi se s ním moc chlubit nebudeš, když budeš mít rozlámané panty a ošoupané klávesy a části šasi pod zápěstím...

Ať si připlatí a vezme MacBook Air, to je stylovka jak kráva a žádný šunt to není.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pablomino 18. 6. 2011 14:57

Lokomotiva píše:Já se obávám, že to podceňuješ.
I kdyby to byl nejlepší noťas na světě - ve své cenové a rozměrové kategorii - co je to platné, kdyby byl třeba oranžový.
Z takového bych neměla tu správnou radost ani já a asi ani kamarádka.
A tak je určitě na místě vědět co kamarádka nosí a zkonzultovat s ní barvu.


Mila Lokomotivo, pochybuji o tom ze notebook lze povazovat za modni doplnek.
A pokud uz by klient trval na barve jako jednom z parametru rozhodujicich pri volbe pristroje, odsunul bych tento pozadavek jako opravdu uplne posledni.
Podobnych pripadu jsem resil jiz hodne a vzdy jsem klientku (kupodivu vsechno to byly zeny nebo divky :hm ) dokazal presvedcit o tom ze jejich volba je nespravna i kdyz barva je proste uzasna a hodila by se treba k halence....
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod walter n. 18. 6. 2011 15:28

To je fuk - prostě hledá "office" book, který by za tu dvacku mohl i slušně vypadat, navíc i vydržet (navíc tříletá záruka) - doprodávající se HP EliteBook 8440p za cca 19 700 Kč.
http://www.lan-shop.cz/hewlett-packard- ... 40p-111863
walter n.
Junior

Odeslat příspěvekod Lokomotiva 18. 6. 2011 16:14

Mně se zdá takový smutný.
Nebyl by tenhle lepší:
http://www.alza.cz/hp-probook-5330m-d238937.htm ?
Tedy pokud nepotřebuje DVD mechaniku.
Možná není třeba utratit tolik peněz.
Mezi 15 a 20 k už je nabídka zajímavá.
Lokomotiva
Junior

Odeslat příspěvekod wizaard 19. 6. 2011 09:52

U notebooku pro dívku je vzhled velmi důležitý, ať si říká kdo chce, co chce - je to prostě tak. Těch holek, které vybírají podle parametrů (tedy relevantních požadavků), je hodně málo. Ale přesto bych se slečnu silně snažil přesvědčit o tom, že vzhled je fakt až to poslední, na čem záleží, chce-li kvalitu.

Jinak ale přeji příjemný výběr. Jen do toho VAIa EA bych opravdu nešel - Sony nemá kromě dražších notebooků nic moc zajímavého.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod allfonz 27. 6. 2011 19:21

pablomino píše:Paneboze uz mam pomalu dost techto stupidne polozenych dotazu!
Nekdo chce divci notebook jiny zase pro studenta stredni nebo vysoke skoly, hergot copak to jsou releventni informace vedouci k vyberu pristroje?
Zakladni parametry pro vyber je treba uvest VZDY!
1. Kolik chci investovat
2. K cemu bude pristroj slouzit
3. Jak velky displej
4. Jaka vydrz na akumulator
Ostatni nesmysly nikoho nezajimaji, jen zbytecne zasiraji poradnu nebo forum.


1.napsáno v první zprávě (20.000)
2.napsáno v první zprávě (hlavně filmy a internet)
3.slečna vůbec neví jakou velikost by chtěla, ale vzhledem k tomu, že to chce i na filmy (ano, napsáno v první zprávě) bych řekl, že víc než 13 určitě
4. napsáno, že počítač nebude příliš přenášen, tudíž bude ležet u ní v pokoji na posteli, nebo na stole...omlouvám se, ale myslel jsem, že to z mojí věty jaksi samo vyplyne.

Jinak děkuji pánové, nakonec jsme sehnali stroj za docela slušnou cenu, dáma spokojená, díky.
A jestli je tu nějaký moderátor (jsem tu prvně) poprosim lock a smazat :-[
allfonz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 1. 7. 2011 20:07

Proč zamykat? Co kdyby ses s námi podělil, co jste nakonec pořídili?

Oni někteří zdejší borci myslí, že jsou nejchytřejší, když holku zlomili do nějakýho fádního NTB. A holku bude příštích 5 let mrzet, že nemá něco hezkýho. Nemá to cenu jí to vysvětlovat, neocení to. Chce červený. Jako auto, to je to samý...
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků