Nejlepší program pro správu hudební sbírky

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nexus_sk 22. 6. 2011 14:11

Ciste iba adresarova struktura. Ja hudbu pocuvam, nie si z nej robim rozne statistiky :).
Nexus_sk
Junior

Odeslat příspěvekod Karel 2. 22. 6. 2011 16:10

Je jasné, že každý s hudbou zacházíme jinak, takže každý potřebujeme jiný, někdy i hodně jiný program. Já osobně se cítím dezorientovaný, když mi nějaký software zpřehází a "utřídí" soubory, k tomu, abych si udržel pořádek a přehled ve svém pc prostě chci pracovat se skutečnou adresářovou strukturou. Navíc hudbu poslouchám, s údaji z tagů skoro nepracuju a moc mi na nich nezáleží. Takže mi ideálně vyhovuje Totalcommander, který umožní hudbu přehrávat, třídit, vyhledávat skladby, pomocí pluginů umožní (když vyjímečně chci) i práci s tagy, kdybych o to stál, můžu vytvořit pomocí filtrů i playlisty s výběrem skladeb (nepoužívám to). Většinou ale přehrávám ve starém winampu 2.93, nebo v programu 1by1 - ten přehrává přímo adresářovou strukturu. Oba jsou malé a neobsahují žádné pro mě bezcenné nebo dezorientující funkce. V linuxu vždy pokud možno nějakou malou utilitku, nejlépe nějaký starý soft vzhledu ala winamp 2 a k tomu ovšem správce souborů - Crusader.
Karel 2.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod n.marek 22. 6. 2011 18:29

OndraFF píše:Necroman: To neni tak docela pravda. V iTunes existuje volba "Part of compilation", která dá např soundtracky, výběrovky, atd. do jednoho alba a nedělá to, co popisuješ.

Za mě jednoznačně iTunes a ID3.


Ja na soundtracky v iTunes pouzivam Album Artist = Soundtrack (Part of Compilation nemam rad), a to mi vytvori celou vlastni slozky jen pro Soundtrack.
n.marek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jech 22. 6. 2011 18:42

Mně nejvíc vyhovují foobar2000 a Songbird. Oba mají své mouchy (foobar2000 je komplikovaný, Songbird zase pomalý), ale svoji práci udělají dobře a hlavně jsou extrémně konfigurovatelné.

Používat pouze adresáře už mi nevyhovuje. Nedá se totiž vytvořit dynamický playlist typu "nejlépe hodnocené", "80. léta" atd. To lze pouze v kvalitním programu s databází.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TFSi 22. 6. 2011 19:04

Také přidám svou trošku do diskuze. Kvalitní adresářová struktura je základ. Pro hudbu mám vyhrazený vlastní disk (16Gb CF karta), následující adresářová struktura:
Kód: Vybrat vše
/
/{album_artist}/
/{album_artist}/{album}/

Kvalitně vyplněné ID3 tagy jsou samozřejmost a obrázky alba přímo v souboru skladby taky nejsou k od věci.

Na přehrávání obyčejný WinAmp, případně Windows Media Center 7 a nic mi nechybí...
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darth_Yoda 22. 6. 2011 19:56

Na Linuxu dříve Amarok teď Audacious. Audacious sice jede dle adresářové struktury, ale není problém si udělat a uložit playlist, že. Navíc má skvělou konfigurovatelnost a rychlost. Amarok je pomalý a nejde přizpůsobit, Audacious narozdíl od Amaroku zvládá v pohodě .flac + .cue, což umí málokdo.

Na Windows jedině foobar2000, který je rychlý, konfigurovatelný a jako jeden z mála také zvládá .cue a .flac.
Nyní: iAudio Cowon D2+, jays q-jays, Altec Lansing UHP336
Komp: Creative Soundblaster Audigy SE + Creative Fatal1ty

Kdysi: Creative ZEN V + Sennheiser MX360 + Koss Spark Plug + Koss KEB/24bk
Komp: int. Realtec AC'97 Audio + Labtec headset
Darth_Yoda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 22. 6. 2011 19:56

TM píše:staci adresarova struktura a pak uz jen prehravac (Winamp ve verzi 2.9 - novejsi uz mi prijdou divne nebo nevyhovuji)


Nezbyva nez souhlasit. Mam to naprosto stejne. :)
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freshmaker99 22. 6. 2011 20:10

adresarova struktura a AIMP2 (lepsia verzia winampu, viacero playlistov medzi ktorymi si prepinam..)
freshmaker99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mcmichal 22. 6. 2011 20:24

kulhos píše:Rozhodně iTunes. Používám Mac OS X a nemyslím si, že existuje něco lepšího. Dříve jsem ho používal s velkou spokojeností na Windows, kde možná nejede tak plynule a rychle jako na Mac, ale beztak jsem v té době nic, co by dokázalo přehledněji spravovat mojí velkou knihovnu nenašel.


Přesně a doslova takhle :)
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akira.uzai 22. 6. 2011 20:50

TFSi píše:Také přidám svou trošku do diskuze. Kvalitní adresářová struktura je základ. Pro hudbu mám vyhrazený vlastní disk (16Gb CF karta), následující adresářová struktura:
Kód: Vybrat vše
/
/{album_artist}/
/{album_artist}/{album}/

Kvalitně vyplněné ID3 tagy jsou samozřejmost a obrázky alba přímo v souboru skladby taky nejsou k od věci.

Na přehrávání obyčejný WinAmp, případně Windows Media Center 7 a nic mi nechybí...



ukládání coverů přímo do mp3 souborů se mi zdá jako vcelku slušná a hlavně zbytečná prasárna, dnešní disky jsopu sice veliké a zdá se že když jeden obrázek o pár kilech zkopíruji cca 20X do mp3 souborů nic se neděje ale když někdo na disku řádově desítky tisíc alb, tak už je asi nárůst datového objemu znát, navíc je zde riziko, že se mp3 soubor poškodí..

jinak osobně preferuji strukturu /hudebníé žánr (základní)/album-artist-album
častěji mám chuť si poslechnout hudbu nějakého typu/směru/žánru než zcela konkrétní album nebo skupinu.... navíc se mi toho na disku válí hodně a opravdu si občas nevzpomenu, co která kapela hraje, natož když vidím jen "rozsypaná čaj" xD
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mungo 22. 6. 2011 21:49

Přidám se k předřečníkům:
Pro správu hudby je nejpodstatnější uspořádaná adresářová struktura (předpokládá se dobrý správce souborů podle zvyklostí uživatele a OS),
s pečlivým označení skladeb ID3/APE tagy (navykl jsem si na Tagscanner).
A vše ostatní už zvládne přehrávač - poslední verze Winampu umožňují velmi dobrou organizaci sbírky. Nenáročný a nedoceněný přehrávač je XMPlay.
Samostatnou kapitolou jsou iTunes, bez kterých se majitelé iPodů a iPadů na Windows bohužel neobejdou.
K iTunes mám zásadní averzi kvůli komponentě QuickTime a nepříliš povedenému vzhledu.
mungo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Poltergeist 22. 6. 2011 22:49

jednak Freecommader (tj žádný extra program nemám, nejsem prase, mám to dokanale organizované)
a jednak Winamp + playlist, na mých 23 tisíc MP3 (a dalších formátů) to zatím stačí
Poltergeist
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 23. 6. 2011 02:57

jednoznacne iTunes, predtym otagovat cez autotag vo winampe.

PS: mam deja-vu alebo to tu nedavno bolo?
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Junior

Odeslat příspěvekod piskokot 23. 6. 2011 07:17

ja pouzivam mediamonkey. je free a snadno v nep upravim ID3 tagy.
piskokot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dominik.matus 23. 6. 2011 13:52

Mp3tag, umožuje jednoduché vyhledání informací o albu na amazonu a jiných sítích. Tím pádem se opraví případné chyby v názvech písniček atp. Velmi využívám i přejmenování složek a souborů podle tagů. Přehrávač mám obyčejný Aimp a knihovna hudby je v podstatě explorer.
dominik.matus
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků