Windows 7 zaloha systemu

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rydlo 25. 12. 2009 11:15

Nj., Měl jsem AcronisTrueImage ve starší verzi proto asi moc s W7 neladil. Nová verze 2010 snad bude lepší.
XPéčka jsem si zálohoval jak na DVD, tak do AcronisSecureZone a to mám zmáknutý. Mám na PC dva OS . XP a W7 a při obnově jednoho z druhého to blblo. Asi se to musí obnovovat z toho oddílu, ze kterého to bylo zálohované? Jenže to pak nesplňuje účel. Snad to nebudu potřebovat, mám v W7 vše v pořádku k mé spokojenosti (až na rozchození externí webkamery (1.3M DigitalCam) Ovladače co jsou na CD nejsou s W7 kompatibilní i když dám Vlastnosti/Kompatibilita/Tewnto program spustit v režimu kompatibiility WindowsVista (servis pack2). Ovladače si to na webu nenajde.
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 25. 12. 2009 11:52

Tohle vlákno není pokec, prosím, pouze info k zálohám. Na dotazy o kameře si zakládejte vlastní témata!
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod argo47 7. 1. 2010 20:13

Jdi přes nápovědu W7, udělej si binárku systémového HD a spouštěcí CD. Mám to vyzkoušené chodí to bez problémů! Ještě bych doplnil: mám dva HD a W7 si automaticky vybere oddíl s větším volným prostorem na druhém HD. Pokud máš jeden HD, pak si připrav sadu DVD.
argo47
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod killerGBU 27. 1. 2010 22:29

Ahoj,

při instalaci si W7 udělali zavaděč na jiném disku, kvůli kterému nemohu používat bitovou kopii systému (chce dělat zálohu včetně toho disku na kterém má zavaděč, takže by záloha měla 454 GB)

na E: mám skrytou složku "BOOT" která obsahuje všechny možné jazykové balíčky a soubory BCD s memtest

jak to jenom přesunout na systémový disk? napadlo mě, vypnout PC, odpojit disk E: nechat znovu opravit instalaci, aby si na C: udělal bootloader a znovu zapojit E a smazat ty soubory na E:

proč to vlastně dělá, čemu pomůže bootloader na jiném disku?

Díky
killerGBU
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod origenes 9. 2. 2010 09:47

Zdravím,

v případě, že si budu chtít udělat image/obraz disku pomocí win7, tak zvolím bitovou kopii (to abych v případě krachu mé R500 mohl znovu fungovat). ALE, to udělá kopii v poměru 1:1. V případě, že mám 320 GB disk, tak na to budu potřebovat cca 70 dvd? Nebo to vypálí jenom data a u toho "nic na disku" mi řekne, že to je nic a že to pálit nebude? (Vzhledem k tomu, že ho nemám ani týden doma, tak tam ještě nic není.) Předpokládám, že image je lepší dělat na dvd a nikoliv na externí HDD. Je to tak, že? Děkuji
origenes
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 2. 2010 10:19

origenes píše:... budu potřebovat cca 70 dvd?

Omyl:
bitová kopie je komprimovaná ve standardním formátu *.vhd.
A proto také přenositelná na jiný počítač se stejnou/podobnou hw-sestavou.
Ideální záloha pro případ totální havárie PC/OS.
origenes píše: Předpokládám, že image je lepší dělat na dvd a nikoliv na externí HDD.

Pokud Tě baví měnit DVD: proč ne.
Ideální je umístit zálohu:
1) pro začátečníky: na lokální externí HDD;
2) pro pokročilejší: na síťový HDD.
Naposledy upravil kejki3 dne 25. 2. 2010 21:23, celkově upraveno 1
Důvod: Pokud bude někdo něco chtít přidat, nechť kontaktuje mody.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamania 29. 6. 2011 20:30

Cau,
Mam klasiku, jeden disk a dve partition. C system a D data. Udelal jsem bitovou kopii C a ulozil na D. Ted bych chtel udelat novou kopii, ale pri volbe umisteni mi to nechce umoznit vybrat D. Je tam jen polozka "aktualizovat", kliknu, hleda a pak to skoci samo na moznost ulozit na DVD misto na disk. Nevite co s tim? Dik.
shamania
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 6. 2011 21:11

Vytváříš bitovou kopii fyzického disku do vhd, což samozřejmě nelze uložit do stejného fyzického disku.
Co s tím?
1) Ulož vhd do libovolného pro Tebe vhodného fyzického média.
2) Pokud nemáš jiné médium: vytvoř zálohu nastavení OS do disku D:; nejedná se ovšem o komplexní kopii fyzického disku ve vhd; k obnovení původního stavu OS po nové instalaci OS však lze plnohodnotně použít i tuto prostou zálohu. Nelze ji plně funkčně přenést na jiný hw, jako vhd.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamania 30. 6. 2011 09:49

Podle toho jak jsi to napsal, to zni, ze bych nemel byt schopen udelat bitovou kopii. Ale ja uz jednu vytvoril :) Ted bych chtel jeste jednu..
shamania
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 6. 2011 09:57

V případě, že nelze nainstalovat do počítače druhý interní fyzický HDD:
Milanr1 píše:Ideální je umístit zálohu:
1) pro začátečníky: na lokální externí HDD;
2) pro pokročilejší: na síťový HDD.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamania 30. 6. 2011 18:41

Promin, ale nejak nevidim odpoved na moji otazku. Snad jen, ze neni mozne na jedno "medium" (v tomto pripade oddil na disku) ulozit dve bitove kopie? To se mi nejak nezda, kor kdyz je soucasti nazvu slozky datum.
Bodu dva z prvni odpovedi bych se chtel vyhnout.
shamania
Junior

Odeslat příspěvekod mungo 30. 6. 2011 21:34

Zkuste následovat tento odkaz EASEUS Todo Backup Free 2.5.

K dispozici je i podrobný Manual - zde

Microsoft má objemný balík (1 GB) The Windows Automated Installation Kit (AIK) for Windows 7
mungo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 5. 7. 2011 14:23

shamania píše:Cau,
Mam klasiku, jeden disk a dve partition. C system a D data. Udelal jsem bitovou kopii C a ulozil na D. Ted bych chtel udelat novou kopii, ale pri volbe umisteni mi to nechce umoznit vybrat D. Je tam jen polozka "aktualizovat", kliknu, hleda a pak to skoci samo na moznost ulozit na DVD misto na disk. Nevite co s tim? Dik.

v napovede to je takovy otaznicek v backup centru windows ti to pise proč ti to pote co sis udělal první a uložil druhou na D nechce nasledně povolit udělat druhou ale chce ti to povolit pouze aktualizaci te první...
Jinak
Kód: Vybrat vše
Ve výchozím nastavení ukládá systém Windows automaticky tolik bitových kopií systému, pro kolik má k dispozici prostor na disku, přitom však nesmí být zaplněno více než 30 procent volného místa na zálohovacím disku. Jakmile se prostor na disku začne zaplňovat, systém Windows odstraní starší bitové kopie systému. Systému Windows lze zadat příkaz k průběžnému uchovávání co největšího počtu bitových kopií systému (podle prostoru na zálohovacím disku), nebo k uchovávání vždy pouze poslední bitové kopie systému. Uchovávat si nejnovější bitovou kopii systému je nutné vždy. Pokud ukládáte bitovou kopii systému v některém umístění v síti, můžete si uchovávat pouze nejnovější bitovou kopii systému.


a kdybys četl dal tak najdeš i odpovědi na tve ostatni otazky.
Jinak rozšiřena fama o nemožnosti uloženi do stejneho fyzickeho umistnění je blbost,nevhodnost versus nemožnost je rozdíl.Jako vždy je třeba neklikat na přednastavene volby ale zvolit NECHAT rozhodnout mne a to je vše.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod t.inma.r 14. 6. 2012 20:52

Zdravím všechny,
mám takovýhle dotaz. Na PC naninstaluji win 7, přidám všechny programy, které potřebuji - vytvořím bitovou kopii a vypálím si ji na DVD popř. uložím na USB (bude mít koncovku iso?).
Dále bych si z této bitové kopie udělal bootovací usb dle návodu http://jnp.zive.cz/instalujte-windows-7-z-flash-disku. Půjde pak nanistalovat systém z tohoto bootovacího média i na jiný PC s odlišným hardwarem? Popř. co by se muselo udělat, aby to šlo? Moc děkuji za odpovědi

EDIT: ještě jsem zapomněl, že by se jednalo o win 7 s multilicencí
t.inma.r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 6. 2012 21:09

Zálohování v OS WNT řady 6 (resp. ani v jiných řadách OS WNT) nevytváří .iso.
K zálohování bezvadného stavu OS do DVD se obvykle nevytváří bitová kopie OS, ale volí se druhá položka:
Create a system reapir disc (-> DVD|DVD/RW)
za účelem obnovení stavu OS do stejného MB, tj. ne do jiného PC!

K vytvoření univerzálního instalačního obrazu OS (WIM) bez ohledu na hw se používá MS nástroj, v tomto threadu už zmíněný:
mungo píše:Microsoft má objemný balík (1 GB) The Windows Automated Installation Kit (AIK) for Windows 7

a v tomto fóru mnohokrát diskutovaný, např.:
viewtopic.php?f=1864&t=1165848
Naposledy upravil Milanr1 dne 14. 6. 2012 21:12, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků