Klávesnice - problém vylité limonády

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Minatory 20. 12. 2007 20:08

Nedávno jsem na noťas vylil Colu. I přes to fungoval, ale když jsem ho zapl později tak začal pípat a nešly vůbec žádné klávesy. Co to může být konkrétně za problém? Kde přesně a kolik by stála jeho oprava?
Situace je jednoduchá: nemáme žádnou šanci. Není způsob, jakým bychom mohli Sověty porazit. Jsou lépe vycvičení, lépe organizovaní a mají lepší vybavení. A je jich víc než nás, takže vítězství je nemožné. Nějaké otázky?

- Viktor Troska
Minatory
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 20. 12. 2007 23:21

Stačilo by vyměnit klávesnici. Nemám tady křišťálovou kouli, abych zjistil, co máš za NB, ale jinak ta oprava u modelů, co já mám zkušenosti, vycházela asi na 500-700,- Kč s DPH.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Minatory 21. 12. 2007 13:09

OK. Ten notas byl ThinkPad T61 - celkem dost dobry. A nevim jestli nemel mit nepromokavou klavesnici. Myslel jsem ze ThinkPady ji maji.
Situace je jednoduchá: nemáme žádnou šanci. Není způsob, jakým bychom mohli Sověty porazit. Jsou lépe vycvičení, lépe organizovaní a mají lepší vybavení. A je jich víc než nás, takže vítězství je nemožné. Nějaké otázky?

- Viktor Troska
Minatory
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 21. 12. 2007 14:00

Jen některé modelové série řady. Může být zničená i základní deska,ale pokud je to jen klávesnice, dá se řící cena do 2000,--
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Minatory 21. 12. 2007 14:36

Tak jsme na to trošku přišli. Noťas se chová jako když držíš několik kláves a pak ostatní nereagují. Jak by si je držel zmáčknuté.
Situace je jednoduchá: nemáme žádnou šanci. Není způsob, jakým bychom mohli Sověty porazit. Jsou lépe vycvičení, lépe organizovaní a mají lepší vybavení. A je jich víc než nás, takže vítězství je nemožné. Nějaké otázky?

- Viktor Troska
Minatory
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 15. 7. 2011 21:15

Povedlo se nám ubryndnout pití do klávesnice, cca 2 lžičky. Tak dvě sekundy poté jsem ho otočil, minutu poté vypnul a asi 3 hodiny na to vyndal baterii (jsem se bohužel dočetl až později a samotnýho mě to nenapadlo). Teď je to cca 24 hodin, co ho tu mám otevřený a otočený a netuším, kdy ho mám zase dát do normální polohy a co dělat...jestli normálně nahodit baterii a zkusit zapnout či co?

Předem díky za rady.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 15. 7. 2011 22:12

Neni piti jako piti. Juice a kola lepi i po vyschnuti. Kafe neni caj. Voda je horsi nez destilovana voda. Zase cim silnejsi vodka, tim vice lihu a tim mensi problem.

No a pak neni notebook jako notebook. Nektere maji klavesnice odolne proti malemu mnozstvi tekutiny. Jine jdou do kytek i pri mnozstvi mensim nez male.
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 15. 7. 2011 22:26

Notebook tento, o nějaké ochraně pochybuju http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=74487

Jinak byla to rozpustná tableta, čili nic moc lepivýho.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 15. 7. 2011 22:52

Rozpustna tableta? Sice ne lepivy, zato dost agresivni, jako kyselinka...

HP elite maji mit waterproof klavesnice, takze to vypada nadejne, ze problem nebude.
http://www.youtube.com/watch?v=0Pmz4Bkg3wo
http://www.laptopi3.com/overview-busine ... ook-8440p/
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 16. 7. 2011 00:04

Super, díky. Ráno ho zprovozním a zkusím do něj zase něco nalejt :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 18. 7. 2011 21:46

Tak jede už druhý den naprosto bez problému. Ale vážně by to chtělo do něj nalejt vodu, aby se smyla ta lepivá šťáva, která je vidět pod klávesnicí :-( :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků