Výběr klávesnice

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC 14. 7. 2011 10:32

Černá vdova je mechanická klávesnice. Iluminated je membránová.http://www.razerzone.com/minisite/blackwidow
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 7. 2011 10:42

Jenže tady je řeč o nízkoprofilové klávesnici. Nevím, proč sem tu Razerku taháš. ;)
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 7. 2011 10:43

a čemu to vadí? v tomhle se nevyznám :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mumrli 14. 7. 2011 10:47

Black Widow - vysoká (mě prostě vadí ty zkosený hluboký mezery mezi klávesama, nemůžu si pomoct), nepodsvětlená (peníze si fakt netisknu, takže ultimate nepřichází v úvahu), malý enter. Je fajn že je ultrarychlá 1kHz, ale nějak jsem nepochopil k čemu by mi zrovna tahle vlastnost byla při kódování dobrá...takže pokud Razor, stoprocentně Lycosu, ale jak jsem psal výš - za podobné peníze je Illuminated na kterou jsem tady četl pochvalu, což mě navnadilo.
mumrli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PC 14. 7. 2011 12:40

Zde je pár recenzí na iluminated-výsledný dojem - za ty peníze nic moc zvláštního:

http://pctuning.tyden.cz/component/cont ... =1&start=5

http://www.cdrhard.cz/view.php?cisloclanku=2009020104
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 7. 2011 14:21

Illuminated keyboard nelze než doporučit a to nejenom nočním psavcům, ale všem, kteří mají problémy se zápěstím a nutnost nízké klávesnice je u nich na prvním místě. Nadšeným hráčům bych radil porozhlédnout se v G řadě, která je pro ně speciálně určena, neboť malé mezery mezi tlačítky a zdvih by jim nemuseli vyhovovat. Odrazujícím faktorem může být vyšší cena, protože ruku na srdce, za dva tisíce Illuminated keyboard nic převratného (kromě skutečně pohodlného psaní) nenabídne.

Promiň, ale co je na tomhle špatného? Daleko radši si koupím klávesnici, na které se mi bude dobře psát a bude tichá, než nějakou hustodémosnky krutopřísnou rádoby herní, která mi mimo respektu pubošů někde na LANce nepřinese absolutně nic. ;)
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 14. 7. 2011 18:57

Ono to není jen o herních funkcích ale prostě o zpracování které je u razerů příkladné. Razer je sice firma která dělá převážně herní HW ale ve skutečnosti se moc herně (až na poslední filmy a hrami ovlivněné periferie) netváří. A to je přesně to co se mi na razeru líbí !
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 7. 2011 10:05

Prima, ale vůbec to neodpovídá zadání.
Na Logitechu je výjimečné to, že prostě dlouhodobě funguje. To už je totiž v dnešní době nadstandard. Sice občas haprují ovladače...
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DeepThought 16. 7. 2011 08:47

Z mého pohledu je Logitech Illuminated o řád lepší než jakákoliv současná klávesnice Razer. Potom, co jsem si ji vyzkoušel jsem zralý na výměnu (současná klávesnice je Logitech Wave).
Salming Cypher KickZone
Fedora 15, Windows 7 Professional, Mac OS X 10.7
DeepThought
Junior

Odeslat příspěvekod mumrli 19. 7. 2011 09:59

Tak jsem zkusil tu Omegu, dnes mi přišla.
Rozložení fajn, klávesy trefuju na poprvé bez překlepů, akorát měl pravdu ten, co na Alze do recenzí psal že drhne. Díky tomu je dost nevýrazný ten okamžik kdy klávesa zabere. Takže budu vracet, a jdu do té Logitech Illuminated, tohle je šetření na nesprávném místě.
mumrli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pingu2221 19. 7. 2011 10:23

Podle mého jsi se rozhodl správně. Dej určitě vědět, jestli jsi spokojený. :-)
Pingu2221
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mumrli 22. 7. 2011 19:58

Tak už je KB doma, a je to nebe a dudy proti Omeze. Ještě si zvyknout na ten hloupej backslash vedle levýho shiftu, a nic mi nechybí. A narozdíl od pár ostatních oceňuju velikej delete, je to jedna z mých nejoblíbenějších kláves, insert naopak nepoužívám skoro vůbec.
Takže díky všem za rady, měl jsem vzít rovnou tohle a ušetřit si mírné rozladění.
mumrli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eagle 10. 8. 2011 23:38

Připojím se k tématu, neboť také sháním klávesnici. Mám tyto požadavky:

- černá barva (primárně)
- připojení přes USB drátově
- klasické rozložení kláves, rovný styl (žádné stočené klávesnice)
- velký Enter (drobnou výhodou rozšíření dole a nikoli nahoře)
- normálně velký mezerník a shifty (některé klávesnice mívají mikroverze - ty nechci), malý backspace snesu
- klávesy F1-F12 a Esc standardní velikosti
- oblast Insert až Page Down musí mít standardní rozložení
- vedle levého shiftu klávesa Z/Y
- klávesy musí být rozumně daleko od sebe, aby bylo snadné je od sebe hmatem odlišit (nechci příliš kompaktní uspořádání jako být u notebookových klávesnic)
- vysoký stisk kláves
- přijatelná výška od stolu (nemusím klávesnice, které jsou moc vysoké a které bez opěrky prakticky nelze používat)
- tlačítka na ovládání hlasitosti zvuku, na přehrávání multimédií (play / stop / rewind), kalkulačku
- neprůstřelná, odolná úderu kladivem (trochu přeháním)
- tichý chod výhodou
- USB rozbočovač na jeden až dva porty výhodou (kvůli myši)
- české popisky
- podsvícení nevadí, ale není nutné
- cena není primární kritérium

V současnosti mám Genius KB16e do PS/2 a docela to ujde, jen se mi nelíbí malé F1-F12 klávesy a že klávesnice je taková fórová (dá se krásně ohýbat). Funkčně je ale OK. V práci mám Dell multimediální a to taky ujde, ale zase je hodně vysoká a bez opěrky (která zbytečně zabírá místo) není moc pohodlná.
Eagle
Junior


Odeslat příspěvekod PC 7. 1. 2012 22:06

Tak jsem dneska sehnal v Datartu Iluminated Logitešku za 1200Kč. Sem neodolal když jste si ji tak pochvalovali a je opravdu hezká...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků