Zakodovany disk na HW urovni

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Matysek 30. 7. 2011 20:16

Porad jsi nam nevysvetlil zakladni vec - metodiku - jak k tomu doslo.
Nice day
GfC
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nexus_sk 30. 7. 2011 20:52

Matysek píše:jak k tomu doslo

Ked blondinke vyvru hormony, tak to vela logiky nema :).

Ako som pisal vyssie, asi si chcela opat zaheslovat BIOS v domneni, ze sa jej tam nikto nedostane (neviem, co presne tym chcela dosiahnut, kedze si "ten blbly pocitac stale pytal heslo pri starte a nie tam, kde by ona chcela"). No isla o polozku nizsie (urcite sa jej tam len zasekol nehet) a tam bol ten "drivelock".
Na otazku "co robila ako posledne" (nepytal som sa, ako to nastavila, na to uz bola v tom case prilis nastvana) mi odpovedala "nieco" (doslova!!!).

Tiez nie je problem si zaheslovat BIOS a to heslo zabudnut, ved "ajticky truba odvedla" to vie resetovat ...

Proste, niektory ludia su na tomto svete iba na to, aby boli a predmetna nemenovana slecna patri na predne pozicie tejto skupiny. Nemusim zdoraznovat, ze ten NTB sa v tom case kupoval na dizajn (ano, je ruzovy) o vykonnosti a vybavenosti nebola rec, ale predpokladam, ze uz viacery videli kupovat blondinku nejaky predmet beznej spotreby. Osobne som svojho casu jednej predaval digitalny kompakt - po asi pol hodinovej konverzacii si zobrala "ten ruzovy vedla neho" a zaklincovala to cele otazkou "mozete mi k tomu pripocitat aj film a vlozit ho tam?" ...
Nexus_sk
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 7. 2011 21:11

Dokonalá IT metodika! Tak geniální a vtipné postřehy tu už dlouho nebyly! 8-D
Teď už jen aby to nečetla nějaká příslušnice slámovlasé části ženské populace, jinak náš umlátí poprsím! :-D
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nexus_sk 30. 7. 2011 21:31

Som rad, ze sa to aspon niekomu pacilo :). Ja to nie som :(. Ja bych tak plakal :(. A toto mam denno denne, to je nejaky trest ...

Napisem to este inak: Ak by som bol automechanik, tak by som ju pocul parkovat vo dverach kazde rano, aby som poobede mohol vyklepavat plechy :).

Na druhu stranu, aspon sa nu da pozerat :). O konverzacii a nejakych myslienkach si mozem nechat len zdat :(.
Nexus_sk
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 30. 7. 2011 21:52

dovolim si maly OT, snad mi pani moderatori prominou. Kdo to trochu tady sledujete tak vite, ze nejsem uplna guma. Vypadl mi net, tak volam ISP, zmacnkun "volte 2 pro technickou podporu nebo poruchu" a zvedne to nejaka takova blondyna.

Rikam: nejde mi net, nejde mi pingnout vas switch tady na pude. Odpoved: zkusil jste to vypnout a zapnout?
Co jsem ji na to mel rict? Nastesti si dala rict, ze kdyz tomu nerozumi at je tak hodna a prepoji me na toho pana co s nim obvykle mluvim. Vyreseno za 30s kdyz jsem mu nadiktoval IP toho switche nebo co to je a on si ho restartnul.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nexus_sk 31. 7. 2011 00:04

Blondinky su tam pre blondinky ... Tiez ma vedia nadchnut telefonaty zmyslu "nieco mi to vyhodilo, nieco som tam stlacila a nieco to teraz robi, no nerobi to to, co by som rada, aby to robilo". Na druhu stranu, ak by si Ty bol ten technik a denne riesil x takychto blondinok na telefone, tak je to skvely trenazer na psychiatriu. Mne jedna taka spolocnost, kde je ich plny "kurnik" bohate staci.

Poprosim nejakeho moderatora o lock - problem bol vyrieseny a tema sa zacina uberat inym smerom.

Esteraz dakujem diskutujucim za zaujem a postrehy, nemusite sa obavat, ja si este s nejakym "slepacim uletom" pridem poplakat :).
Nexus_sk
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 31. 7. 2011 18:04

Zamknout? Teď to teprve začalo být zajímavé :'(
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků