jak se vám líbí nové ubuntu unity?

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xjurasek 29. 6. 2011 15:28

zdravím Vás, jak se Vám líbí nové prostředi Ubuntu Unity? verze 11.04 ?

Hodně lidí na něj nadává, mě se taky osobně líbí ale pracovně je hodně težko použitelné, jak se líbí vám? myslíte si že Ubuntu jde čím dál víc do pr.... le? nebo je to naopak krok vpřed?
xjurasek
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 7. 2011 09:25

mmě osobně se líbí :) mám ho na PC A poputuje i na NTB :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frdrx 14. 7. 2011 09:40

Líbí se mi hodně, dokonce čím dál víc. Používám Unity každý den na všech počítačích se kterými pracuji.
Promise her anything, but give her Debian.
frdrx
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 14. 7. 2011 09:41

Mne se zalibilo tak moc, ze jsem jej asi po hodine nadavani vypnul. :D
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod gambolputty 14. 7. 2011 09:45

Z Unity jsem měl strach, ale zvykl jsem si během pár hodin. Roky jsem čekal, až někdo příjde s konceptem panelu po stranách, který bude použitelný. Vroucné přání se mi splnilo. Unity není dokonalé, ale použitelné je velmi dobře.
[url=http://topstockcars.com/2007-dodge-caliber/]2007 dodge caliber[/url] [url=http://topstockcars.com/2009-dodge-circuit-ev/]2009 dodge circuit ev[/url]
gambolputty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hekrhy 14. 7. 2011 10:11

Nelíbí...zkusil jsem, nesedlo mi. Klasický starý shell + dole vyskakující Docky mi vyhovuje daleko více.

Co mě štve, tak že pravděpodobně právě kvůli Unity vývojáři trochu rozdrbali to, co dříve fungovalo...takže např. jednou za čas mi všem oknům zmizne horní titulek a orámování, okna se občas přesouvají částečně pod horní lištu (např. SMPlayer to dělá skoro furt) atd :roll:
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdama 19. 7. 2011 14:25

Mno... jelikož sem s Linuxem teď začal - dal jsem ho do manželčina notebooku, abych taky věděl o co se jedná ;-) - tak s Unity problém nemám, celkem mi vyhovuje. Zřejmě z toho důvodu, že je pro mě nové naprosto všechno. Instaloval jsem Ubuntu 11.04 což je zřejmé, na notebook HP nc6120 a velmi mě překvapilo, jaký velký kus cesty Linux ušel. Instalace naprosto bez problému a vše funkční. Vlastně jeden problém jsem měl, po zadání username s velkým písmenem nechtěl instalátor pokračovat dál a já sem absolutně nechápal proč. Řešení mi trvalo asi půl hodiny když jsem omylem zadal username bez velkého písmena :-D.
Q9550 2.8 GHz @ 4 GHz, Asus Maximus II Formula, Case Thermaltake Armor LCS - Watter cooler, 4 GB RAM Kingston 1200MHz, nVidia 760GTX, Fortron Epsilon700w, SSD Kingstone 128GB System, 2.5 TB Data.
Zdama
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nunak00 31. 7. 2011 16:27

Unity je velice pěkný a ambiciózní projekt, ale stejně má ještě mouchy
CPU: AMD Athlon 845, MB: ASUS A88XM-A, RAM: 12GB RAM, SSD: 256GB Transcend SSD370S, HDD: 1TB 2,5" HDD", CPU Cooler: SilentiumPC Fera 3, Case Coolers: 2x Arctic F12 Silent + 2x Arctic F12 PWM + 12cm Scythe?, PSU: BeQuiet L8 300W, OS: Binbows 7
nunak00
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 7. 2011 16:39

Absolutně nelíbí, uvažuji kvůli tomu o přechodu na jinou distribuci. Vůbec jsem si v tom nezvykl. Zatím přepnuto na klasickou verzi.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _ghost 31. 7. 2011 16:56

Zkusenosti zatim moc dobre nemam.
Koncepce mi nijak extra nevadi, spis jen detaily, ale ty chyby :( V soucasnosti pouzivam radeji Ubuntu Classic.

Co mi hlavne vadi:
1. nekolikrat za den mi v unity pada Eclipse IDE a hudebni prehravac rhytmbox a banshee, v classic v poradku
2. nedoresene (nebo jsem nenasel reseni) chovani docku pri vice monitorech, kdy dock je na pravem monitoru - v situaci, kdy by mel nejspis cely vyjet, vyjede jen kousek (a zase zajizdi) a nejde v nem provest zadnou operaci - musim kliknout na ikonku dashe (ci jak se to jmenuje). Pokud neni vice monitoru, nebo je monitor vlevo, tak v poradku.

Co se tyka koncepce, tak je trochu nezvyk menu okna ala OSX - zejmena pri vice otevrenych, nemaximalizovanych oknech. Kdyz chci pouzit menu v neaktivnim okne, tak jej musim nejprve aktivovat - zdrzuje. Jinak mi to nevadi, zaroven me nenapada zadny jiny zpusob, jak by se to dalo resit pohodlneji. No a nekdy nadavam na novy scrollbar - kdyz jej nemuzu chytit :)
_ghost
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 6. 8. 2011 08:48

Aj šéf tučniakov má problém s novým gr.prostredím:
http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/linus ... -3-za-xfce
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotoba 6. 8. 2011 08:59

Mne sa paci a nie som sam.

Mylim si, ze chrakteristika z clanku na Linuxexpress
"
Jak si budou „obyčejní uživatelé“ zvykat na změnu zvanou Unity?

Zatím je možné prostředí Ubuntu Classic nastavit pro uživatele, takže pokud by to měla být překážka, dá se snadno odstranit. Myslím si, že Unity dělá více potíže uživatelům, kteří již nějakou dobu pracují s Ubuntu. Sám jsem si na něj zvykal asi tři dny, ale teď už bych ho nevyměnil. Je sexy, je rychlé a neskutečně pohodlné. Navíc se líbí. Byl jsem teď školit na Slovensku a měl jsem tu možnost vidět prodejní rozhovor se zákazníkem. Unity bylo to, co ho přesvědčilo. Myslím si, že je to krok správným směrem
"
http://m.linuxexpress.cz/rozhovor/david ... ntu-prisla

S tym, ze okrem Linuxov pouzivam aj OS X tak Unity je blizko toho. Neopravuje niektore chyby
OS X, a je to este skor koncept ako vec dotiahnuta do konca.
fotoba
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků