Cube/ULN - hry - 1000€

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod blino 14. 8. 2011 15:56

zdravim po rokoch s dolezitou otazkou :)

cena je len orientacna

neviem sa rozhodnut ci odstahovat/doniest stare pc, poskladat nove alebo dokonca kupit x-box?!
ide o to ze som sa prestahoval a v byte mam celkom pouzitelny stolik pod TV do ktoreho som uz naskladal komplet externe HDD, TV, DVDcko, SAT a proste kopu elektroniky a ostava mi volna este jedna cast s rozmerom: 28x35x44 cm (š x v x h)

do toho rozmeru chcem dat pc case/cube (ak sa konecne rozhodnem ci ho chcem kvoli tym 3-4 hram rocne co si zahram)

islo by len o pc case bez LCD (pouzijem TV) a dalsieho prislusenstva (vsetko mam)

problem je vo vybranych komponentoch resp ich umiestneni .. uchladia to zvolene chladice v tak obmedzenom priestore?

ak by som mohol pouzit normalnu case tak nic z toho neriesim ... uz par rokov bezproblemov fungujem na E2160@ 3 Ghz chladenom pasivne so Scythe Ninja a okrem PSU je v case len jeden outtake fan na 800 ot/min ... takze ticho bude tiez jednou z priorit

vhladom na to ze vacsina mini tower skriniek ma min. 355mm + nozicky tak som ich musel vyskrtnut z vyberu (a na ine miesto pc nemozem dat) musim vyberat z alternativych rozmerov :(

komponenty:

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

komentar:

i5 2500K ... pre mna jasny vyber ... vyuzijem len automaticke OC ktore poskytuje MB (na nahananie kazdeho MHz uz nemam ani chut ani cas)
Asus Maximus Gene-Z ... poznate lepsiu volbu? :)
Velociraptor ... je uvedeny v polozkach ale je mozne ze tam nakoniec skonci Apacer SSD 120GB Turbo
ATI HD5770 (MAM)... moja sucastna GK mi postacuje ... Asus EAH5770/1G V2
Fortron (MAM)... Everest 700W modular ktory pouzijem
RAM ... 2x4GB 1600 ... uvedene su Corsair ale uvazujem aj nad Kingston XMP X2 Grey Series
Fan ... este nie som 100% rozhodnuty ale bud PWM alebo nejaku klasiku s regulaciou
Case ... a tu je najvacsi problem .. viete o inej case ktora sa zmesti do hore uvedenych rozmerov a zaroven do nej napcham pouzitelny/tichy chladic?
cooler ... moja najvacsia dilema ... vyber je velmi obmedzeny vzhladom na to ze PSU je umiestneny priamo nad MB ... mal by uchladit PASIVNE aj 95W CPU o neviem co s tym vsetkym urobi Turbo a OC!!!???


ine napady? sem s tym :)
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 14. 8. 2011 16:37

Nechladí objem skříně, ale průtok vzduchu v ní a dostatečně velká teplosměnná plocha pasivů. Proto pokud do zvolené skříně umístíš dostatečně velký chladič na procesor a proudění vzduchu v ní podpoříš kromě zdroje jedním 120 mm ventilátorem na výdechu (případně na vstupu do skříně, pokud by odtahový nestačil), tak nevidí jediný důvod, aby se sestava i v malé skříni neuchladila, a to tiše.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 14. 8. 2011 16:47

- pokud nechces taktovat tak jednoznacne procesor bez K. ma o 400MHz vyssi maximalni frekvence, pokud se mylim tak me opravte.
- velociraptor je vtip?
- ram vem uplne obycejny zeleny kingstony, cokoliv jinyho jsou penize vyhozeny z okna
- chladic: na jedny strane pises ze nebudes taktovat(nebo co jinyho nez turbo si lze predstavit pod pojmem "automaticky OC"?)
- fan dej noctua C14 a mas klid pokud se vejde do skrine - lze tam v pohode sundat horni fan, dokonce bych rekl ze je to jedna z dulezitych feature ty fany.
- fany dej AC F12 PWM. idealni pomer vykon/cena-
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blino 14. 8. 2011 17:08

Denkez: odporucam pozriet sa na tu case http://www.silverstonetek.com/product.p ... 82&area=en ... potom pochopis moje obavy

karlos00x:
- mylis si to s i5 S seriou ... i5 2500K je najvykonnejsi (a jediny) i5 s odomknutym nasobicom ... automaticke OC u Asus Maximus znamena cca 4.5 GHz :wink:
- chapem ze pre ludi co nikdy neskusili nieco rychlejsie ako 7200 ot HDD alebo aspon RAID to moze pripadat zbytocne ale ano ... bude tam bud Velociraptor alebo SSD
- RAM som nikdy nekupoval obycajne moduly :) ... ano u iCore to nema zmysel no mne na par € nezalezi a viem ze mam kvalitne moduly
- chladic moze mat max 82mm ... pozri si odkaz a pochopis (cast recomendation) http://www.silverstonetek.com/product.p ... 82&area=en
- rovnako odkaz plati aj pre fany :wink:
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 14. 8. 2011 17:20

- mezi velociraptorem a SSD se nerozhoduj, tam je to přece úplně jasný...
- v čem přesně se projeví kvalita těch kvalitních modulů?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 14. 8. 2011 17:32

kernel_panic [passed]: s tou kvalitou bolo myslene hlavne moznosti pripadneho OC (zvysovanie napatia/frekvencie apod.) aj ked som pisal ze sa mi do toho OC nechce a necham to na automatike tak "pre istotu" :) ked sa budem na dovolenke nudit ... malym plusom "premiovych" modulov je predlzena resp dozivotna zaruka
Naposledy upravil blino dne 14. 8. 2011 17:34, celkově upraveno 1
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 14. 8. 2011 17:32

- OC, tak to pak jasne
- o velociraptoru jsem mluvil jako o vtipu v kontrastu prave oproti SSD (a prave protoze jsem to zkusil)
- proc myslis ze "zeleny" kingstony nejsou dostatecne kvalitni nebo dostatecne vykonne? prave pro sandy bridge jsou idealni. kecy jsou na nic, hod nejaky relevantni info, o zadnem takovem nevim.
- pokud jde u fanu o prumer tak, pak AC F8 PWM
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blino 14. 8. 2011 18:06

karlos00X: ja viem ze rozdiel medzi "bulk" 1333MHz a "premiovou" 1600MHz je len cca 1-2% pri beznych situaciach ... napriek tomu nebudem setrit 10€ ... pri celkovej sume pc je to smiesne :)
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 14. 8. 2011 18:21

rozdil mezi 1033MHz a 2133MHz je asi tak nula nula prd. v tech jak rikas "premiovych" neni nic vic ani nic min oproti ten "obycejnym". platis za falesne pozlatko.
a zrovna: CORSAIR 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 XMS3 maji napeti 1,65V. co to znamena ti rikat nebudu, evidentne mas vlastni nazor a nehodlas jej menit. tak good luck.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 8. 2011 19:21

Mám pocit, že moc jdeš po nálepkách.

1) Určitě nepotřebuješ Maximus Gene
2) Určitě nepotřebuješ krásné RAMky s chladičem
3) Určitě nepotřebuješ Velociraptora - je to přežitek, dnes už dávno nahrazený SSD disky

Jsem čtvrtinu pod limitem a nějak nevím, co bych tam dál dával.
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... PX0112HQ01

Za zbytek si tam dej ty "prémiové" paměti atd, ale je to zbytečnost.

Jen u chladiče nemám jistotu, jak se tam vejde. S odstraněním horního ventilátoru počítám, ten spodní by pak měl foukat nahoru na zdroj.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 14. 8. 2011 19:24

karlos00x: prave ze ja nemam a ani som nikdy nemal vyhradeny nazor na urcity HW (jedina je po zly skusenostiach) :wink: a ked sa chces bavit o RAM tak u mojho vyberu vidis ze Corsair nieje jedina znacka ktoru zvazujem ... o tom ze to budu 1600MHz moduly mam jasno :) ... neskladam HTPC ale pc na hry ... hlavny kandidat su pre mna vyssie spomenute Kingston kvoli Intel XMP profilu ... a tie Corsair zvladaju default nastavenia pri 1.5V :wink:
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DeepThought 14. 8. 2011 19:26

- Já mu to klidně přeložím. Maximální bezpečné napětí pamětí pro i5-2500K je 1,5V. Pokud ti jde o RAM pro dobrý pocit, hledáš G.Skilly nebo Mushkin Radioactive.
- Pokud ti nejde o stabilní výkon v I/O náročných aplikacích (databáze), je Velociraptor vs. SSD no-brainer --> jednoznačně SSD.

//EDIT: moje chyba, z posledního postu je jasné, že o nutnosti 1,5V víš :).
Salming Cypher KickZone
Fedora 15, Windows 7 Professional, Mac OS X 10.7
DeepThought
Junior

Odeslat příspěvekod blino 14. 8. 2011 19:35

The Shitman: dakujem za odkaz na tu Lian-Li ... zaujimava case ... musim zistit ci ten jeden mm tam napracem :)

DeepThought: konkretne je to 1.56V :wink: skratku VCCIO ti mam prelozit ?

//EDIT: som rad ze tu vsetci vedia o com je rec :D

nechapem len preco vsetkych tunajsich ludi tak drazdi ten Velociraptor ??? :D ... SSD bude
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 8. 2011 19:57

nechapem len preco vsetkych tunajsich ludi tak drazdi ten Velociraptor ??? ... SSD bude

Protože když to bude u televize a navíc se ještě zdůrazňuješ ticho, tak je to totální hovadina. ;)
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 14. 8. 2011 20:10

nejspíš proto, že nikdo z nás si neumí představit žádnej z ryze databázově serverových dějů, který by se mohly odehrávat ve škatuli pod stolem s televizorem, a ve kterých má rozskákaná velocikoza alespoň papírově navrch oproti SSD...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků