O2 a jejich nekale praktiky pri reklamaci

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ronaldok 18. 8. 2011 15:47

V O2 prodejne v ulici Sokolovska jsem zakoupil ADSL modem ZyXel, ktery po cca 4 mesicich provozu jsem byl nucen ho reklamovat pro neustale zamrznuti po delsi dobe provozu. V reklamacnim listu je jasne uvedeno ze zadam OPRAVU. Po cca 3 tydnech mi prisla sms ze modem je opraven, ale ouha na prodejne mi chteli dat novy modem ktery servis zaslal. Nesouhlasil sem a pozadoval vraceni penez. Pracovnik O2 mi nebyl schopen vyhovet a odkazoval se na vedouciho ktery tam ten den uz nebyl. Rekl sem ok. Druhy den po urgenci mailem me kontaktoval vedouci prodejny ktery argumentoval ze je vse podle zakona a ze modem mam novejsi at si ho vemu. Po dlouhem rozhovoru rekl ze modem posle zpet do servisu aby mi dali muj typ co sem jim dal. Dnes dva konci pred koncem reklamace mi prisla sms, ze modem je vymenen za muj stavajici. Zastavil sem se na O2 prodejne kde vyjadreni servisu je: OPRAVA PROVEDENA VYMENOU. A zase to same, modem sem odmitl prevzit jelikoz je to novy kus a ja chci bud muj opraveny, nebo penize. NA prodejne se branili ze modem je opraven vymenou a ze mi penize nedaji. Volano do servisu kde modem servisovali, zde mi technik rekl: mame smlouvou z O2 a vni je pokud dojde k vymene modemu aby do protokolu zapisovaly "OPRAVA VYMENOU" i kdyz vlastne o opravu nejde. Tudis se ted pru s O2 ze nejde o opravu ale o vymenu! Mate nekdo podobne zkusenosti?
Naposledy upravil kejki3 dne 18. 8. 2011 22:07, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto
Ronaldok
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 8. 2011 16:19

AFAIK standardní postup solidních firem.
Nechápu, co řešíš? :-/
Prostě popadni nový modem a upaluj radostně domů! :-D
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ronaldok 18. 8. 2011 16:27

Nechci modem, at snim dou nekam. Chci zpet penize! Tohle si mohou vubec dovolit?
Ronaldok
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pocitujlasku 18. 8. 2011 16:29

Tiez nechapem, co vlastne riesi. Vymena kus za kus je bezny jav pri reklamacii. Ak ten konkretny kus je neopravitelny, aj tak by si ziadal opravu?

-- 18. 8. 2011 17:32 --

Cely cas pises, ze to chces opravit, a teraz zrazu, ze chces peniaze? Vies vobec co chces? vratenie penazi je (aspon na SR) po 3tej reklamacii rovnakej chyby, pripadne 5tich roznych. To ale neplati v pripade ak reklamacia prebehla vymenou za novy kus.
pocitujlasku
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ronaldok 18. 8. 2011 16:33

Ano jelikoz kus je neopravitelny tak mi zakon nabizo odtoupeno od kupni smlouvy a vraceni penez. Coz O2 nekaceptuje. Jeji modem stal 1600kc at si novy modem nechaj a vrati penize. Dle servisu modem je opravitelny vymenou.
Ronaldok
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 8. 2011 16:35

řekni rovnou, že sis koupil legendárně známej střep, jehož základní vlastností je ono padání v jakýmkoliv množství spojení, a teď bys rád dostal prachy na jinej...

toho jsi samozřejmě dosáhnout mohl, ale ne tímto přístupem...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ronaldok 18. 8. 2011 16:35

Chci modem opravit (musi mit puvodni sn) nebo vraceni penez. Nechci novy modem.
Ronaldok
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gifter 18. 8. 2011 16:44

Pokud se jedná o reklamaci do 6 měsíců, máš právo na nový výrobek nebo vrácení peněz. O tom, že můžeš požadovat opravu se nikde nepíše, protože oproti zmíněným dvou je úlpné zbytečné a z mého pohledu i hloupé.
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: ASUS | CPU: AMD | RAM: Kingston | VGA: Sapphire | HDD: Seagate | SSD: Kingston | Fan: Arctic + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 8. 2011 16:46

to máš sice pravdu, ale z tebe je cejtit, že sis šel vyloženě pro peníze...

máš dvě možnosti:

- můžeš je s tím srát tak dlouho, dokud ti ty peníze sami nevnutí...
- pošli tam někoho, kdo umí v takových situacích jednat a nepoužívá přehnaně slova "chci, požaduji, trvám na, musíte"...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ronaldok 18. 8. 2011 16:55

Ano jdu po penezich...jako pri kazde reklamaci ktera to zakonem umozni si vemu penize a vzdy se koupi novejsi produkt za mene penez.

Predal sem to na COI.
Ronaldok
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 8. 2011 16:57

tak přeju šťastnou ruku při výběru dalšího HW; před nákupem si o daným modelu napřed něco načti, ať zase nekoupíš takovej střep...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ronaldok 18. 8. 2011 16:58

:) problem je v tom ze od O2 pouzivam tu jejich televizi a na to musi byt modem co to umi rozdelit na net a TV a to moc modemu neni.
Ronaldok
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 8. 2011 17:02

ve skutečnosti je, jen to nemáš dopředu předkonfigurovaný v jejich modifikovaným firmware...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ronaldok 18. 8. 2011 17:05

Koukal sem na nake modemy a ty to nastaveni tech portu nemeli vubec v nabidce. Ted sem si poridil D-Link DVA-G3671B/TO za pakatel a jede jak drak :)
Ronaldok
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 8. 2011 17:48

Tak zrovna D-Linky bych nechtěl ani zadarmo. Jsem sice ovlivněn jen špatnými zkušenostmi se třemi kusy od tohoto výrobce... ale prostě imho ne.

A co se O2 týče, tam jsem se setkal už s většíma prasárnama. A to by jste ani nevěřili :D Rozepisovat to tu nebudu, maximálně do SZ.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků