Seasonic - Zdroj se sám zapíná a vypíná cca 40x denně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod stump 7. 9. 2011 08:30

Mám zdroj SEASONIC SS-850HT 850W
Po nainstalování do pc se děje toto.
Pc funguje v zaplém stavu bez problémů.
Po klasickém vypnutí Pc se mi zdroj sám zapíná a za po cca 3-4s sám vypíná a to po cca 10-15 minutových intervalech cca 40x denně.
Setkal se stím už někdo? Je možné aby to způsoboval třeba problém v elektrické síti?
Laborování v Biosu nic nezměnilo.
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 7. 9. 2011 11:40

Dej ten zdroj samostatně, jenom s nějakou zátěží (třeba diskem). Pokud to bude dělat i nadále, je to vina zdroje, nebo el. sítě (i když - tomu tak nějak nevěřím). Pokud ne, tak je to buď deskou, nebo chyba cele sestavy (nějaké rušení po zemnícím vodiči a podobně).
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stump 7. 9. 2011 21:03

Vypojil jsem základní desku a zdroj se sám od sebe nespustil. Desku mám INTEL DQ45CB
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 7. 9. 2011 21:15

Tak teď zkus znovu připojit zdroj k desce (typ desky asi nebude důležitý), ale tak, aby k ní nebylo vůbec nic dalšího připojeného. No, ve skříni být může, disky také nebudou vadit, ale monitor, různé tiskárny, antény a podobné věci ne.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stump 13. 9. 2011 21:09

Odpojená i grafika pouze disky zůstaly a pc se samo seplo a vyplo zase....
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 14. 9. 2011 21:40

Takže asi zdroj není z nejdůvěryhodnějších...
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 9. 10. 2011 09:49

mě se děje to samé akorát s tím rozdílem že pc JEN vypíná -> zapíná ..nic víc..takže asi taky odešel zdroj ???????! :-|
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 10. 10. 2011 18:38

Moment, zkus to znovu a česky, bez množinového počtu. Jen zapíná, nebo jen vypíná, nebo co?
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 14. 10. 2011 20:41

po máčknutí hlavního ..zapíná -vypíná asi v pěti sekundových intervalech a nelze vypnout jinak než hulvátským vytažením ze sítě:) tipuji to na zdroj..mechanik to tipuje na horší..studenej "svár" na desce:(
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 16. 10. 2011 17:49

http://www.youtube.com/watch?v=6ny-OL4Qi8I
-------------------------------------------------------------------------
v odkaze je video na to jak se chová pc..upozornuji že počítač se takto chová po jeho zapnutí do zásuvky a ne po zmáčknutí tlačítka "ON" na kejs
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 18. 10. 2011 09:46

Může to dělat cokoliv, co je napájeno, nebo samotný zdroj. Odpoj od zdroje úplně všechno a připoj mu nějakou zátěž (postačí pevný disk). Zkratováním příslušného pinu na zem na hlavním konektoru (zpravidla zelený vodič, obklopen černými vodiči) zapni zdroj. Pokud se udrží, je v pořádku. Pokud ne, tak to ještě může dělat zátěž (tedy ten disk), tak zkus jiný.
Je-li vše v pořádku, připoj k desce, kde ponecháš pouze procesor (s ventilátorem, pochopitelně) a tlačítkem Zap. Bez grafiky, bez pamětí, žádná deska, žádný kabel. Zapnout. Pokud se udrží, přidávej paměti, grafiku, ...
Ale teď mně došlo, že se zdroj takto chová hned po připojení k napájení. Vezmi tedy zdroj do dlaní a spěchej ke sběrnému dvoru.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 10. 2011 11:58

franta.koudelka:
Nemohl by ses pochlubit aspoň typem zdroje?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 18. 10. 2011 22:38

typ zdroje mám v profilu..
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 19. 10. 2011 08:28

No, ono by tě ubylo, kdybys to tady napsal a nenutil nás lozit kdesi po profilech. A jak to máme vědět, že to tam máš?
Pochop to, ty chceš radu, tak ty nám to usnadňuj, jak jen můžeš.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 19. 10. 2011 09:02

ok..
2x512MB DDR400 CL2,5 KINGMAX ORIGINAL
Celeron 325 2,53GHz,533MHz (478pin) Box
FDD ALPS 3,5" 1,44MB Black,HDD WD800JB CaviarXL, 80GB,8MB,7200rpm,ata/100
M/BMSI,848P,NeoV,i848P/ICH5,ATX,Ski478/800,LANVGA WF A340-TD128 FX5200 128MB/128bit DVI TV-out
ML 5454-P4 Black,PFC350W,CE(SB)+tubus prescott
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků