Nejlepší program pro tvorbu filmového DVD

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 6. 10. 2011 07:36

Jaký je podle vás nejlepší program pro tvorbu menu, rozdělení snímku na kapitoly, konverzi videa a následné vytvoření filmového DVD přehratelného v klasických stolních přehrávačích? Dáváte přednost jednoduchým a několika krokovým aplikacím, nebo využíváte sofistikované nástroje s mnoha funkcemi a třeba i placenou licencí? Vaše doporučení a argumenty budou důležité při tvorbě nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod vladimir 6. 10. 2011 08:10

Já před těmito kroky video ještě stříhám ve videostřižně, to značí vybírám, které záběry použiji, které ne, zkracuji je, opatřuji komentářem, přechody atd. Dříve jsem používal Pinnacle studio, od doby, co jsem si koupil HD kameru, používám Edius ve verzi Neo.

Obě tyto videostřižny umožňují i vytvoření DVD včetné menu a kapitol a zatím jsem nepocítil potřebu pídit se po nějakém specializovaném nástroji.

Takže odpověď na otázku: používám "all-in-one" řešení v placené verzi.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Faramir 6. 10. 2011 08:19

Já používám Pinnacle Studio, akorát je neskutečně pomalé při práci s HD záznamy, takže hledám něco, co by mi Studio nahradilo (tedy umělo akceleraci přes GPU) a bylo to stejně jednoduché na ovládání.
Mac mini mid 2011, 8 GB RAM, 120 GB SSD OCZ Agility 3, 500 GB HDD Toshiba, 40"+2x24"
iPhone 3GS 32 GB white
iPad 2 3G 64 GB white
Faramir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimonaut 6. 10. 2011 08:28

Jedu na adobe, které používám i k práci. After effects na tvorbu animovaných menu, někdy i na jednodušší střih videa, nebo pokud potřebuji postprocess, Photoshop na tvorbu selektivních masek na butony a přípravu grafiky pro after effects, premiere na střih a ozvučení, encore na authoring.. vše provázané a ve verzích i funkční (myslím teď encore, které bylo v prvních verzích dost zabugované)
mimonaut

Odeslat příspěvekod rejpal 6. 10. 2011 08:41

Pinaccle nemá podporu nových CPU.. Prostě nekoduje naplno.. Použij AVID Studio.. Pravda Mám problémy na konci s kodováním.. (zůstavá mě buffer) a nevím jak to odstranit.. Zřejmě špatná compatabilita.. Nebo nevím.. Dám příklad .. vytvořím soubor s koncovkou .mp4 a s tímto souborem tam do ukončení zůstane ještě temp a soubor .MP4 je poškoženej. Děje se to když soubor překročí 1GB u menčích to nedělá..CPU core i7 950 (+ 4Ghz), 12GB ram (tree channel)..
Kdyby jste někdo věděl čím by to mohlo být tak dejte vědět. Díky
Nedělejte to jako já a v ničem se zbytečně nerýpejte!!! RejpalX
rejpal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 6. 10. 2011 09:01

Faramir píše:akorát je neskutečně pomalé při práci s HD záznamy
To byl důvod, proč jsem přešel na Edius Neo (firma Grass Valley, dříve Canopus), v tom problémy s rychlostí střihu AVCHD nemám. Ovládání je ovšem od Pinnacle Studia odlišné, složitější, ale to je spíše věc zvyku. Taky není v češtině.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calven 6. 10. 2011 09:09

Dlho predlho som DVD nerobil, zvyčajne vystačím z klasickým súborom s videom. Ale ak to už musí byť, tak skončím pri dvojici iMovie a iDVD. Je to presne, ako sa to spomína v rozprávke o Lucii, postrachu ulice: "dobře, rychle, levně". Intuitívne, bezproblémové a hlavne odladené a rýchle aj na HD video.
Na strihanie som skúsil trial Final Cut Express, ale to už na mňa malo veľa fičúriek, tak som downgrade-ol.
Calven
Junior

Odeslat příspěvekod fatman 6. 10. 2011 09:19

Kdysi jsem se slevou koupil ConvertXtoDVD, takže párkrát do roka použiju to. Většinou ale jen video střihnu a nechám ve formátu, v jakém jsem ho pořídil či získal, skoro každý hloupý přehravač z Tesca už to zkousne, co se s tím konvertovat; pro sebe používám přehrávač WD TV HD a soubory nahrané na ext. disku. Menu nahradí inteligentně pojmenované soubory.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrantisekKoudelka 6. 10. 2011 10:22

Já používám Sony Vegas Movie Studio HD (k tomu je DVD Architect 5) a šlape jak hodinky, nemůžu si stěžovat. Na domácí použití luxus.
FrantisekKoudelka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ricker 6. 10. 2011 13:45

Sony Vegas pro 10 - pro editaci a střih
Adobe After Effects - pro tvorbu úvodu
Ricker
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 6. 10. 2011 16:07

Takže pro tvorbu DVD taky DVD Architect 5?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejpal 6. 10. 2011 16:20

Na normální tvorbu a výrobu menu stačí také Nero Vision.. Mělo by to taky stačit.
Nedělejte to jako já a v ničem se zbytečně nerýpejte!!! RejpalX
rejpal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 10. 2011 08:37

protože pokročilejšim editorům moc nerozumím tak použivam pořad
MPEG Video Wizard DVD
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků