cena disku - leti nahoru?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod freedyspeed 21. 10. 2011 23:50

Vyjádření jednoho z největších distributorů v ČR, velkoobchodní ceny disků vyletěly i z 2000kč na 5000kč s DPH a bude hůř, co laptopy? Tedy, není to na straně obchodníků co si chtějí namastit kapsu, ceny vyletěly přímo u dodavatelů.
Vážení obchodní partneři,

vzhledem k rozsáhlým povodním v Thajsku které poškodily nejen továrny výrobců pevných disků ale také továrny výrobců a dodavatelů diskových komponent, došlo k výraznému omezení až zastavení dodávek předních harddiskových výrobců na prozatím neurčitou dobu. V souvislosti se závažností této situace došlo k výraznému navýšení cen na straně výrobců disků a tudiž i nutnému navýšení cen na straně dodavatelů, za které se Vám omlouváme.
Jedná se možná o největší katastrofu která kdy tento průmysl zasáhla. Výrobci momentálně pracují všemi silami na obnovení výroby a dodávek, stejně tak my se snažíme zajistit Vám dostatek zboží na nadcházející prodejní sezónu. Prosíme Vás tedy o trpělivost a o dalších změnách a novinkách Vás budeme informovat.

ATC Team
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 22. 10. 2011 07:35

Nevim, neznam zakony presne.
Prislo mi:
Vážený zákazníku,
děkujeme za Váš nákup na MALL.CZ. Tímto e-mailem potvrzujeme, že jsme v pořádku přijali Vaši objednávku a zasíláme upřesňující informace.

Pokud disk neprijde tak jak ma tak na ne poslu ČOIku.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 22. 10. 2011 10:35

A jako na co si chceš stěžovat ?

Obchod ti napíše že z důvodu přírodní katastrofy výrobce nemůže dodat vámi objednané zboží a tím odstupuje od smlouvy.

A za to mu žádná čojka nic neudělá.

A nebo ti napíše že se cena změnila a že můžeš od smlouvy odstoupit (samozřejmě bez různých pokut atd...).

A hromada prodejců má v obchodních podmínkách že se cena může lišit v závislosti na dodavateli a kurzu měny....
Samozřejmě v takovém případě tě musí informovat a můžeš odstoupit od koupě.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 22. 10. 2011 10:37

klamani zakaznika? co me je do jejich dodavatelu nebo toho ze jsou neschopni si pripadne upravit ceny?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 22. 10. 2011 11:10

Jak jsem jiz tu psal - v Alfe jsem disky objednaval v utery (aniz jsem cokoliv vedel o nejakem zdrazovani), byl jsem pro ne v patek rano (kdyz uz cena byla o 1500 vyssi za kazdy), ale prodali mi to normalne za tu uterni cenu (mel jsem prave obavy, ze ty disky nebudu brat za tu novou cenu).
Nevim, jak u jinych obchodniku.
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mamlasos 22. 10. 2011 11:13

To je pérdel :) Místo zlevnění SSD tu máme zdražení HDD, výborně, nástup nových technologií a vyšších kapacit se tímto opožďuje (od boku) tak o dva roky...

PS: To mají z toho že nediverzifikují výrobní kapacity a nacpou je jenom tam kde to je nejlevnější...
Je těžké být Mamlasos, konkurence je obrovská.
mamlasos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 22. 10. 2011 12:07

Jinak k ceně.

Pokud mají disk na skladě a je tam nějaká cena tak ti ho těžko můžou prodat dráž to by byl samozřejmě podvod.

Ovšem když vás bude víc tak samozřejmě na toho posledního už nemusí zůstat a pak samozřejmě dodají disk který dovezou a ten může být dražší.

Jinak vám se nikdy nestalo v obchodě že na regálu byla nějaká cena a po namarkování u pokladny jiná ?
Mě se to stalo několikrát tak jsem to reklamoval a buď cenu snížili na tu v regálu nebo jsem jim to vrátil.

Vždyť je to známé u hypermarketů že to nesedí - různé slevy a pod..... a na pokladním bloku z pokladny jiná cena než v regálu.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 22. 10. 2011 12:36

freedyspeed píše:Tedy, není to na straně obchodníků co si chtějí namastit kapsu, ceny vyletěly přímo u dodavatelů.
Tam vyletěly taky, ale ten konkrétní případ s Alzou, na který poukazuje tento thread, ukazuje na něco jiného: zboží mají skladem a přesto ho přecenili.

Zboží, které se dnes prodává, je staré několik týdnů až měsíců, putuje různými velkosklady a to jsou taky obchodníci.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bedsore 22. 10. 2011 15:24

btw u ty alzy je zajimavy (nebo smutny, komicky, podvodnicky, zalezi jak to kdo vnima), ze ty disky nabizi za akcni cenu, v pripade seagate barracudy green 2TB, se slevou 11 procent ac, cena naopak vzrostla. Nevim jestli za tu puvodni cenu to kdy nabizeli. Mozna ze ji tam na okamzik meli vystavenou, nekontroluju to kazdou chvilku, ale nejsou pro slevy stanoveny naky pravidla? Jakoze je treba zbozi za nezlevnenou cenu nabizet po nejaky cas? Tohle me prijde trochu vycuranost nebo spis neserioznost.
bedsore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod white.haven 22. 10. 2011 16:40

skype píše:Není to tak, že automat Ti pošle, že přijmuli objednávku, ale potvrdit ji musí už člověk?


V zakone je neco v tom smyslu, ze prodejce musi potvrdit prijatou objednavku, jinak neni zavazna. Je uplne jedno, zdali to dela udela automaticky stroj nebo clovek.
white.haven
Junior

Odeslat příspěvekod soban 22. 10. 2011 17:52

Nějaké akční slevy a pod... si může obchodník dělat jak chce je to jeho věc zda prodělá nebo vydělá.

Jinak taky to může být tak že cena i se slevou je větší jak stejné zboží u konkurence :-) a lidi jak blbci na to naletí...však jsem dostal slevu - ale že stejné zboží je jinde bez slevy levnější nevidí... tak stejně různé dárky a pod......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mamlasos 22. 10. 2011 18:03

To je běžný, a ještě "akce" v hypersuper kdy je cena nižší o minimum (do 1%) přitom adekvátní zboží je jinde levnější i bez "akce", se akorát usměju a ignoruju. Obchodníci si akorát kálí do vlastního hnízda, když totiž udělají opravdovou akci už ji můžu přehlídnout.
Je těžké být Mamlasos, konkurence je obrovská.
mamlasos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 10. 2011 22:25

mamlasos píše:To je pérdel :) Místo zlevnění SSD tu máme zdražení HDD, výborně, nástup nových technologií a vyšších kapacit se tímto opožďuje (od boku) tak o dva roky...

PS: To mají z toho že nediverzifikují výrobní kapacity a nacpou je jenom tam kde to je nejlevnější...

Možná bys měl nejprve získat informace - http://extrahardware.cnews.cz/jak-zemet ... imava-data + http://pctuning.tyden.cz/component/cont ... sice-korun + Hitachi dělá ve Shenzhenu v Číně a ještě je Toshiba.
Situace s GPU je mnohem koncentrovanější...
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mamlasos 23. 10. 2011 08:43

Tak pak nechápu to zdražení, vždyť ty společnosti by mohli získat velkou část trhu firem které nemůžou kvůli živelným pohromám dodávat.
PS:Skoro to vypadá že příroda se zaměřila na zničení výrob HDD, asi taky nemá ráda pohyblivé součásti v PC :D, ještě zbývá něco v číně, thajvanu a singapuru, jsem zvědav co bude tam, sopka ? cunami? zemětřas? hurikán?
PPS:To s tou diverzifikací beru zpět.
Je těžké být Mamlasos, konkurence je obrovská.
mamlasos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kubat76 23. 10. 2011 10:02

Tohle mi spíš připomíná jak na začátku 90 let vyhořela nejaká fabrika na paměťové čipy. Taky šly nahoru ceny všech pamětí ruzných výrobců, tuším že snad o 50%... 4MB RAM za 4000 Kč. a drželo se to dlouho....
kubat76
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků