Win 8 + Win 7

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod N3Xt88 15. 9. 2011 18:32

Zdravím,

stáhnul jsem si Win 8 ( vývojářská verze), ale chtěl bych zachovat všechny data i Win 7. Pokud si dobře pamatuji, dřív jsem měl XP a 7 a při startu se mi objevila tabulka s možností zapnutí XP a 7. Nevim, ale jestli to bude ted taky a jestli zůstanou všechny data (:C celý). Při instalaci se píše jen "Keep Personal files", jenže nevím co si pod tím mám představit Nemá někdo zkušenost?

Díky
__________________
N3Xt88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 9. 2011 18:44

Teoreticky i zde funguje multiboot, jako vždy ve všech řadách OS WNT, pokud nainstaluješ nový OS do jiného disku.
Na zkušební/testovací verze sw však neexistuje žádná záruka funkčnosti ani podpora výrobce.
Z toho plyne:
instalovat beta verze libovolného sw do provozního PC je nesmyslné.
K tomu slouží:
A/ virtuální OS;
B/ zkušební počítač.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 9. 2011 18:47

Multiboot je bez problemů.pokud se ovšem ptaš tak raděj virtualizuj.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 15. 9. 2011 18:57

a opravdu chceš vystavit všechna svoje data riziku první dev verze operačního systému?

nemusíš chodit nijak daleko do historie, abys našel případy, kdy se datům děly velmi veselý karamboly...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 9. 2011 19:06

určitě ma zalohu :-) ne dělam si srandu,maximalně k čemu může dojít pokud není fakt mimo a udělá multiboot ROZUMNĚ ,tak to že bude připadně v budoucnu řešit zavaděč - kdo ma jakykoliv problem v tomto jakožto nutnem zakladu by se vubec o multiboot neměl pokoušet.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N3Xt88 15. 9. 2011 19:17

Já zalohu mám na extérním disku a windows je zálohovaný taky. Jinak, raději to zkusim na starym PC :D
N3Xt88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martinski 21. 11. 2011 14:45

Chtěl jsem se zeptat, teď když už máte nějaké zkušenosti, jestli nemáte problém s přístupem z disku s win8 na disk s win7?

Já si win8 nainstaloval na druhý disk a původně jsem měl normálně připojený do desky i hlavní disk SSD Kingston. Teď už to nedělám. Vždycky hlavní disk odpojím než startuju win8. Ze začátku se to nedělo, ale řekl bych že po nějakém updatu se win8 začaly k disku s win7 chovat nějak agresivně. 2x se mi stalo, že potom, co jsem se pokusil z win8 přistoupit na disk s win7, porušili se nějak data na disku s win7 a nešlo nastartovat systém. Teď už to nezkouším.

Nestalo se vám to někomu taky? Díky za reakce.
Martinski
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 11. 2011 14:49

Nestalo. Testuji W8 v HVS.
Můžeš však použít i jiný moderní virtuální systém.
Zřejmě sis nepřečetl varování Kernela:
kernel_panic [passed] píše:a opravdu chceš vystavit všechna svoje data riziku první dev verze operačního systému?
nemusíš chodit nijak daleko do historie, abys našel případy, kdy se datům děly velmi veselý karamboly...

Jako vždy: vtipné, pravdivé!

Kernel:
máš další bod! ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukasTermer 26. 11. 2011 12:04

Já mám Windows 7 Home Premium na svém ntb a zkoušel jsem i Tebou zmíněnou verzi Windows 8, vše v pořádku, ale... Při dalším restartu jsem neměl nárok na vstup do Win7, opravné dvd Windows 7 nic neřešilo, různé triky přes cmd z opravné konzole také ne. Musel jsem to celé až opravit diskem Windows 8 a pak teprve znovu zavést Windows 7. Nic moc, trápil jsem se s tím dost dlouho. Takže nedoporučuji. Virtualizace stále vyhrává.
LukasTermer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 26. 11. 2011 12:27

Mám na testovacím systémovém disku 2008R2 server + W8, multiboot se udělal sám a něma problema.
Pety
Junior

Odeslat příspěvekod Poltergeist 26. 11. 2011 12:31

hlavně poraďte pořádný crack, který odemkne Win 8
vývojářská verze Win 8 ve VirtualBoxu neustále selhává, Win 8 DP vypadá zajímavě, ale na stolním pc bych to nechtěl, to Metro se nedá myší ovládat, buhví jak bude nakonec vypadat finální WIn 8, určitě by měli zanechat nabídku Start z Win 7, alespoň ve verzích na stolní počítače
Poltergeist
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 26. 11. 2011 12:35

Já mám na notebooku Win 7 i Win 8 a všechno běží v pohodě... ;-)

K tomu zavaděči, musíte nastavit jako defaultní OS Win 7 / XP, jinak si tam Windows 8 tak v 50% případů vynutí tu svoji "cool"nabídku operačního systému :-D .

Obrázek
PiranhaGreg
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin.mod 26. 11. 2011 12:44

Tak já to dělám jednoduše a plnohodnotně. Používám Acronis True Image, jednoduše přeinstaluji OS za libovolný, a pak obnova původního obrazu disku trvá 10 minut :)
martin.mod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tobbycz 26. 11. 2011 12:46

Zkus návod na http://www.tobby.4fan.cz/2011/09/jak-od ... windows-8/
Odzkoušeno - jede, o žádná data jsem nepřišel :)
Tobbycz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kirio77 26. 11. 2011 16:55

Bohužel si na testování Win8 počkám. Instalovat jej na notebook, kde mám funkční sedmičky se mi nechce a přes virtuální nástroje to nejde, protože můj notebook neumí HW virtualizaci.
kirio77
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků