Systém na vzdialené zdieľanie súborov a prácu s nimi

Hardware, web hosting, server hosting a housing, peering

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Krovax 24. 11. 2011 22:59

Co takhle SharePoint server 2010, ten toto splnuje velice dobře. Ale úplně levný to nebude.
No a pak bych doporučoval počkat na Syncany http://www.syncany.org/ ten je lepší než to co potřebuješ. A nainstalovat ho třeba na WHS 2011 ( server OS zálohování atd.. cena 1000kč). A strčit to někam na hosting.

Ještě si můžete zaplatit firemní Dropbox. Ten to splnuje taky. Jenom si nekde zřídit server na který se Dropbox bude taky nahrávat a zálohovat.
Krovax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vebloud 2. 12. 2011 11:49

SharepointServices je integrální součástí Windows serveru a je tedy v jeho cenně. To k tomu, že úplně levný nebude...

Jinak mě napadlo, že můj oblíbený CMS EZ Publish má i možnost fungovat přes WebDav, takže se může tváří jako další disk, správu oprávnění má jednoduše nastavitelnou a přitom maximálně flexibilní.

Zároveň je na tomhle základu možný postavit webovou aplikaci, respektive ona tam už je, ale byla by třeba vcelku masivně upravit. Která by tomu dala spoustu dalších možností. Nicméně by to znamenalo mít někdo pořádný hosting, respektive spíš managed server nebo vlastní železo.

A co se týče jednorázové platby a pak už jenom placení hostingu, tak musím upozornit, že vytvořením systému práce teprve začíná, protože úpravy, dodělávky, vylepšení apod na 100% budou potřeba. A to u jakéhokoliv řešení.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 12. 2011 11:56

Nepleť si pojmy. :-)
Vebloud píše: SharepointServices

v žádném případě není funkčně totéž jako
Krovax píše: SharePoint server

Žádný rozumný správce sítě nepoužívá ve své LAN tak extrémně nebezpečnou službu
Vebloud píše: WebDav

protože je snadno napadnutelná.
Naposledy upravil Milanr1 dne 2. 12. 2011 12:01, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 2. 12. 2011 12:00

Já si pojmy nepletu, respektive spíš jsem měl pocit, že si je pleteš ty. Ale ty potvory Microsoftí zase změnily názvy, Naposled jsem něco se Saherpointem dělal v době, kdy to byli Services a Portal.

A byl by v tomhle případě nutný Sharepoint Server?

Ad můj návrh na EZ Publish. Některý z partnerů firmy, která EZ Publish dělá na něm budovala DMSko, což je přesně to co vlastně chceš, takže by se určitě dal někde dohledat a případně koupit.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 12. 2011 12:06

Sharepoint Server = (skoro) hotové robustní až molochovité MS řešení na bázi sharepoint services pro sebevětší firmy.
Příslušné aplikace zvládne každý student IT.
Pro malé firmy to IMHO nemá smysl.

Pro sharepoint services je nutno nejdříve nějakou nadstavbu naprogramovat a pak teprve na to napráskat GUI aplikace.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků