Nejlepší programy pro zrychlení pohybu po Windows

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mouze 8. 12. 2011 20:13

Koukám že nejsem sám úchyl, o<:) takže se připojím taky používám win+R.
mouze
Junior

Odeslat příspěvekod X-Lorrien 8. 12. 2011 20:50

Pro snadné spouštění programů odkudkoliv Rocket Dock. Jinak pracovní plochu používám jen na to, čemu opravdu slouží - na rozdělané projekty.
X-Lorrien
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 8. 12. 2011 21:11

Člověk je tvor z podstaty líný, takže když už se něco učí, chce, aby to fungovalo co možná nejuniverzálněji. To standardní klávesové zkratky Windows (Win+E, Win+F, Win+D, Ctrl+Tab ad.) a Win+R + anglická jména nejpoužívanějších programů (calc, charmap, cmd, notepad, wordpad, mspaint ...) bezezbytku splňují.

Na rychlé spouštění nejpoužívanějších programů je v XP/Vistě ideální panel nástrojů Snadné spuštění, či připnutí na hlavní panel (W7). Zbytek zastane integrované hledání v nabídce Start. U WXP, kde chybí, ho lze suplovat aplikací Launchy.

Ostatní speciální věci řeším skrze HotkeyP.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 8. 12. 2011 21:15

Tak jako ostatní Win+R.
A pro nejoblíbenější programy HotkeyP - co je rychlejšího než spustit třeba KeePass přes Win+K , FARx64 přes Win+Shift+F, etc.
//edit: No a to je ta rychlá práce - než vychválím HokeyP, tak mě předeběhne r34ktor :D
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jackon 8. 12. 2011 21:51

suhlasim s tym že najlepšie sú všetky možné skratky ale použivam kombinaciu win + r a zaroveň program Launchy - http://www.launchy.net/
čo sa týka plochy, tak ikon tam mam minimálne a najpouživanejšie mam v RocketDocku - http://rocketdock.com/
Jackon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jaandrle 8. 12. 2011 22:22

já používám HotkeyP (klávesové zkratky trošičku ve Windows váznou) ale jinak si vystačím s funkcemi Windows (tj. zmíněné WIN+R, Windows Search atp.).
Jaandrle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Shigi 9. 12. 2011 02:44

Nedávno som si "vysperkoval" ObjectDock Plus, co je lepšia alternatíva k RocketDock. Odkazy na casto pouzivane aplikácie som si potriedil do kategórii a ked potrebujem nejaký program spustiť, jednoducho kurzorom prejdem na samy vrch obrazovky, ukáže sa pekná lišta a vyberiem program. Navyše za dizajn, animacie a "customizovanie" veľké plus.
Shigi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jetelina 9. 12. 2011 11:44

Na to žádný program neexistuje.
- Pohyb po Windows zrychlýte jedině používáním klávesových zkratek. Těch je nepopsatelné množství... Jejich výhodou je, že udělají přesně to co chcete a zmáčknete.(neuklikenete se myší) Nevýhoda, musíte si je zjistit a pamatovat.
- Další možností zrychlení je pomocí skriptování myši a klávesnice. To je pro věci, které nemají zkratkové klávesy nebo delší úkoly. Možnosti jsou nekonečné - uděláte vše co myší. Ale vyžaduje to znalosti toho sktiptovacího jazyku.
http://www.autoitscript.com/
http://www.autohotkey.com/
jetelina
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 9. 12. 2011 11:54

Jako uz napsal nekdo prede mnou, vetsinu casu travim v klasickem "dvouokennim" file manageru (u mne Altap Salamander).

Na rychle spousteni programu mam zastupce na plose s definovanou klavesovou zkratkou. Napr. zastupce Altap Salamandera ma nastavenou zkratku Ctrl-Alt-Q a kdykoli to stisknu, tak se objevi v popredi (nebo spusti). Bohuzel prepinani do popredi prestalo v poslednich verzich Windows (Vista nebo 7) fungovat, takze jsem se musel vratit ke staremu dobremu Alt-Tab. Ale spusteni porad funguje.

Pro ostatni, mene pouzivane veci mi staci klasicky quick launch bar.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mimonaut 9. 12. 2011 14:53

wtf? Já nevědět co oni myslet.. Já pohybovat po windows rychle jak blesk.. Používat win klávesa, aerosnap, knihovny, win+e, win+šipka, ctrl+x, ctrl+c, ctrl+v, alt+tab a jine a spokojenost.
Jakakoliv další šunt instalovat vždycky nakonec zpomalit, i když myslet že zrychlit! To si pamatovat a nic neinstalovat (a pořádně se naučit používat, co už ve win být k dispozici)
-ale možná já jen nerozumět, co oni myslet :)
Naposledy upravil mimonaut dne 9. 12. 2011 17:20, celkově upraveno 1
mimonaut

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 12. 2011 16:02

Taky jsem nepochopil co se redaktor snaži sdělit...Dejme tomu spouštim nejčastěji 20 programů,no a dejme tomu 15 mam z topho pinned.Win+1 - 9 spouštim z prvnich deviti.Win+t ostatni nebo rotuji po spuštěnych.Win+r a nazev a enter na zbytek.Adresařova struktura zase - jde upnout nejčastějši mista takže win+p tim najedu na uplej explorer a ctrl+šipka a jedu po adresařich ktere jsem si upnul.Nic rychlejšiho neexistuje než prostě se naučit zkratky.No a nasledně win-shift a šipka,win+p když ma člověk vic monitorů,na posunovani oken win a směrove šipky.potom samozřejmě existuje dalši a dalši zkratky.
Kód: Vybrat vše
Bohuzel prepinani do popredi prestalo v poslednich verzich Windows (Vista nebo 7) fungovat,

Možna prostě mame na to novou zkratku :-)
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 9. 12. 2011 17:41

Možna prostě mame na to novou zkratku


Neni nad to, vytrhnout vetu z kontextu ;-)

Zkratky znam a ovladam, jenom prestalo fungovat to, ze kdyz je na plose nejake ikone nastavena klavesova zkratka, tak dany program skoci automaticky do popredi, pokud je uz spusten. Vim ze to jde pres Win+cislo na quick launch, ale to neni vec ktera by byla pouzitelna vsude.

Howgh.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Curuj 9. 12. 2011 17:59

najsamlepšie je mať na myške naviac bočné tlačítka "dopredu" a "dozadu". to je základ, bez toho sa nepohnem :-D
inak mi osobne stačia knižnice v prieskumníkovi, kde mám akoby záložky na najčastejšie používané. potom pár programov v starte a ostatné cez klávesové skratky Fn+F1 - F12 na klávesnici (Logitech Wave)
//možno som zabudol na 4-tray minimizer - 4 trlačítka vpravo hore v okne vedľa štandardných na minimalizovanie, maximalizovanie a uzatvorenie mám ešte "minimize to tray", "on top", "roll" a "50 visibility". prvé dve na nezaplatenie
Naposledy upravil Curuj dne 9. 12. 2011 19:33, celkově upraveno 1
Intel Core i7 950|Noctua NH-D14|GIGABYTE X58A-UD3R|Zeppelin Gold 3x2GB 1600MHz + Kingston 3x4GB 1333MHz|OCZ Vertex 2 60GB|SAMSUNG 1,5TB+2TB, WD Black 1TB,|SEASONIC M12II-520|FRACTAL DESIGN Define R3|ASUS GTX680-DC2T-2GD5|2xHP ZR24w 24"|Win7 Pro x64
Curuj
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 9. 12. 2011 18:06

JirkaVejrazka: lze se na to dívat i z druhé strany:
konečně funguje focus stealing prevention zase o něco líp...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David P. 9. 12. 2011 18:39

Provozuju víc monitorů, tak se zatraceně hodí zkratka Win+šipky do stran pro rychlé připínání oken k okrajům obrazovky, případně pak Win se šipkou nahoru, když má být přes celý monitor. Jinak Win+R už nepoužívám, stejně jsem tak akorát spouštěl programy, a to už na Windows 7 stačí jen samotný Win - po pár písmenkách už je stejně program na prvním místě ve vyhledávání a stačí buchnout do enteru. (nabídku Start nepoužívám, automatické seznamy programů mám deaktivované, dal jsem si tam jen pár stálých zástupců na systémové věci)

Jinak utilitky pro zrychlení práce používám tři:

Clipboard Recorder- ze schránky můžu vkládat i starší záznamy, často ušetří opakované vkládání do schránky

OnTop - po stisku zkratky nechá libovolné okno stále nahoře nad ostatními

PicPick - Výstřižky ve Windows 7 jako nouzovka na screenshoty stačí, ale PicPick je rychlý a automatizovaný.
David P.
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků