Vase zkusenost OneNote vs Evernote

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 12. 2011 12:46

Jako každemu co mu vyhovuje ale tvoje argumenty proč davaš přednost jsem bud nepochopi nebo evernote viděls 5 minut ...
Kód: Vybrat vše
. rychlé spuštění celého programu pomocí WIN+SHIFT+N, rychlá poznámka pomocí WIN+N
2. rychlý screen obrazovky (vybereš si kurzorem, co chceš típnout) pomocí WIN+S
3. zvukové a video poznámky
4. možnost vytváření "podkapitol", třídění do skupin
5. synchronizace přes SkyDrive (po zadání Windows Live ID můžeš mít své poznámky kdekoliv, dostaneš se k nim i z jakéhokoliv počítače přes webové rozhraní)
6. neomezeně sešitů s různým zaměřením
7. můžeš si tam vložit opravdu cokoliv, třeba při zkopírování článku z webu se zkopíruje i grafika, vypadá to přesně tak jako na webu, odkazy jsou funkční (klikatelné)
8. možnost chránit poznámky heslem, klidně i jen jeden sešit či jednu poznámku
9. jednoduché a rychlé prohledávání poznámek přímo v rámci programu
10. můžeš ručně kreslit (myší nebo pomocí tabletu, umí i ručně psané poznámky, na to už je ale tablet nutný)
11. revize poznámek, možnost současného pracování (ty i kolega ve stejnou dobu upravíte pracovní poznámku a oba okamžitě uvidíte změnu, samozřejmě když to bude na SkyDrive)
12. barevné označení poznámek, skupin a tak
13. různé vzhledy různých poznámek, šablony na různé typy poznámek

1 - lze
2 - lze
3 - lze
4 - lze ono totiž tagy a notesy asis neobjevil je to zakladni funkce z toho je jasny že evernote nepouživals
5- synchro nikoliv přes skydrive což je ovšem jednoznačna vyhoda
6 - lze viz bod 4
7 - jo děla to a jsou klikatelne .-)
8 - premium verze ma security jinek než free
9 - tlačitko hledat - neviděls v evernote?podle tagu atd
10 - jo už cca pul roku lze kreslit do poznamky
12 - nevim nepotřebuji
To neni o tom že by evernote bylo lepši ale prostě podle tvojeho postu je jasny že spustril,zavřel,hodnotí :-)
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lelopet1 11. 12. 2011 13:54

Dle mého zde nezazněly některé (pro mne) dvě významné vlastnosti OneNote:

  • Integrace s Outlookem - např. otagované úkoly v OneNote se automaticky registrují jako úkoly v Outlooku - a odtud mi skončí v i telefonu. Odškrtnutí v telefonu odškrtne úkol přes Outlook i v OneNote (a to mám BlackBerry). Při psaní záznamu ze schůzky si do One Note můžu přenést její detaily přímo z kalendáře Outlooku.
  • Díky SkyDrive mohu sdílet libovolné množství poznámkových bloků adresně pouze s některými lidmi - přístup řídím podle jejich Live ID. Pouze u sebe otevřou ten síťový soubor. Od toho momentu je jedno, kdo z nás je on-line. Každý děláme do (lokální kopie) souboru své poznámky a když se připojíme, přenesou se změny do sítě. Přitom klidně můžeme upravovat ten samý list - synchronizují se objekty, ne pouze soubor jako takový (BTW, nikdy jsem já ani nikdo druhý neměl se synchronizací žádný problém - děje se automaticky na pozadí).
lelopet1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 12. 2011 14:16

Integraci s outlookem považuji za jedinou opravdu špičkovou vlastnost Onenote+samozřejmě coopmod.Skydrive,Liveid jako vyhoda je ale strašně zůžený ůhel pohledu na věc od lidi co jim pojem typu zajatec platformy nic neřiká.Pokud to ale není problem pro využitelnost fajn,ono totiž způsoby využití můžou byt strašně rozmanite u synchra což člověka kterej je vazanej na věci typu office,liveid,skydrive nemůže logicky napadnout že by to šlo uživat jiným způsobem,pokud to nepotřebuje,nevadí ta vazanost tak je to ok.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 11. 12. 2011 14:38

zajatec platformy v podstate jsem, ale google apps. takze jeste kdyby nekdo mel postreh v tomto smeru tak bych byl vděčný.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lelopet1 11. 12. 2011 17:42

Bože, to je co za virtuální problém - "zajatec platformy"? Jakože uživatelé Evernote nejsou zajatci serveru Evernote?

Naopak - sdílený soubor OneNote mohu uložit kamkoliv, co jde namapovat jako síťový disk (DropBox, třebas) - kdybych tedy tímhle komplexem opravdu trpěl. To za prvé.

A za druhé, účty Live naopak propojují spousty různorodých služeb. Takže každý, kdo má Xbox on-line, má i Live ID účet. Je zde spousta dalších důvodů: blog, messenger, Fotogalerie z Windows, telefon... Takže málokdo v mém okolí tam účet nemá. A když už si ho musí vytvořit, nemusí to dělat na nějakém obskurním serveru ale na obecně známé a zatím docela bezpečné platformě od jedné z největších IT firem světa.

Mě tedy podstatně více zajímá bezpečnost a integrace toho řešení (Office 2010 je se SkyDrive přímo spojen, takže ukládání souborů je tam brnkačka), než nějaké bezobsažné hippie kecy o "platformové svobodě" či co. Je to nástroj na práci, ne ideologický transparent na květinkovém happeningu. Alespoň pro mne.
lelopet1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 11. 12. 2011 21:36

davees píše:Nedávno jsem chtěl OneNote začít používat na iPhonu ale aplikace OneNote je dostupná jen pro USA - http://itunes.apple.com/us/app/onenote/id410395246?mt=8
Nevíte jak to obejít a nainstalovat ji?


Zatim jedine jailbreak a stahnout z nelegalnich zdroju. Je trosku zvlastni krast free aplikaci, ale Microsoft byl vzdycky divna firma. :mrgreen:
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Faramir 12. 12. 2011 04:57

DracoAn píše:
Faramir píše:Používám oboje, ale OneNote je mnohem lepší. Problém ale je, že neexistuje pro OS X ani pro Linux, je pouze pro Windows (+ iPhone, funguje i na iPadu). Takže jestli používáš jen Windows, jdi jednoznačně do OneNote, pokud používáš i nějaký alternativní OS, tak je jediná možnost Evernote...

Edit: řešením je použít v OS X CrossOver, v něm OneNote funguje.


Microsoft office je i pro osx a pod linuxem se dá použít pod wine. Takže to je nepředmětný.


Ano, Microsoft Office je pro OS X, aktuálně ve verzi 2011, jenže NEOBSAHUJE OneNote.

oooooooooo píše:Jako každemu co mu vyhovuje ale tvoje argumenty proč davaš přednost jsem bud nepochopi nebo evernote viděls 5 minut ...
Kód: Vybrat vše
. rychlé spuštění celého programu pomocí WIN+SHIFT+N, rychlá poznámka pomocí WIN+N
2. rychlý screen obrazovky (vybereš si kurzorem, co chceš típnout) pomocí WIN+S
3. zvukové a video poznámky
4. možnost vytváření "podkapitol", třídění do skupin
5. synchronizace přes SkyDrive (po zadání Windows Live ID můžeš mít své poznámky kdekoliv, dostaneš se k nim i z jakéhokoliv počítače přes webové rozhraní)
6. neomezeně sešitů s různým zaměřením
7. můžeš si tam vložit opravdu cokoliv, třeba při zkopírování článku z webu se zkopíruje i grafika, vypadá to přesně tak jako na webu, odkazy jsou funkční (klikatelné)
8. možnost chránit poznámky heslem, klidně i jen jeden sešit či jednu poznámku
9. jednoduché a rychlé prohledávání poznámek přímo v rámci programu
10. můžeš ručně kreslit (myší nebo pomocí tabletu, umí i ručně psané poznámky, na to už je ale tablet nutný)
11. revize poznámek, možnost současného pracování (ty i kolega ve stejnou dobu upravíte pracovní poznámku a oba okamžitě uvidíte změnu, samozřejmě když to bude na SkyDrive)
12. barevné označení poznámek, skupin a tak
13. různé vzhledy různých poznámek, šablony na různé typy poznámek

1 - lze
2 - lze
3 - lze
4 - lze ono totiž tagy a notesy asis neobjevil je to zakladni funkce z toho je jasny že evernote nepouživals
5- synchro nikoliv přes skydrive což je ovšem jednoznačna vyhoda
6 - lze viz bod 4
7 - jo děla to a jsou klikatelne .-)
8 - premium verze ma security jinek než free
9 - tlačitko hledat - neviděls v evernote?podle tagu atd
10 - jo už cca pul roku lze kreslit do poznamky
12 - nevim nepotřebuji
To neni o tom že by evernote bylo lepši ale prostě podle tvojeho postu je jasny že spustril,zavřel,hodnotí :-)


A co má být? Evernote jsem byl nucen používat asi 14 dnů, takže je jasné, že ho neznám tak do hloubky jako OneNote. Nicméně to nic nemění na faktu, že pro MĚ je OneNote lepší. A místo abych se trápil s Evernote, používám pod OS X OneNote 2010 spouštěný pomocí CrossOver. Škoda jen, že Microsoft neudělal nativní verzi.
To co jsem vypsal, je pár věcí, které jsem vypíchl, rozhodně jsem to nepsal jako srovnání s Evernote. Jestli tobě Evernote vyhovuje, je to tvá věc, já čtyři roky používám OneNote a nedám na něj dopustit, pochopils?

lelopet1 píše:Bože, to je co za virtuální problém - "zajatec platformy"? Jakože uživatelé Evernote nejsou zajatci serveru Evernote?

Naopak - sdílený soubor OneNote mohu uložit kamkoliv, co jde namapovat jako síťový disk (DropBox, třebas) - kdybych tedy tímhle komplexem opravdu trpěl. To za prvé.

A za druhé, účty Live naopak propojují spousty různorodých služeb. Takže každý, kdo má Xbox on-line, má i Live ID účet. Je zde spousta dalších důvodů: blog, messenger, Fotogalerie z Windows, telefon... Takže málokdo v mém okolí tam účet nemá. A když už si ho musí vytvořit, nemusí to dělat na nějakém obskurním serveru ale na obecně známé a zatím docela bezpečné platformě od jedné z největších IT firem světa.

Mě tedy podstatně více zajímá bezpečnost a integrace toho řešení (Office 2010 je se SkyDrive přímo spojen, takže ukládání souborů je tam brnkačka), než nějaké bezobsažné hippie kecy o "platformové svobodě" či co. Je to nástroj na práci, ne ideologický transparent na květinkovém happeningu. Alespoň pro mne.


Naprostý souhlas. Přijde mi, že ti tzv. zastánci opensource nemají mozek, protože jim nějak nedochází, že i při použití opensource jsou "zajatci platformy". Jenže ono je to v podstatě jedno, ať si zvolím cokoliv, to cokoliv mne následně nutí používat to dané cokoliv. Ale asi je špatné zvolit si "ten zlý Microsoft", radši si zvolí "ten hodný Google" a opět jim nedochází, že je to vlastně to samé, že oběma firmám jde o stejný výsledek -> co největší používanost a následně co největší zisk. A abych pravdu řekl, když už musím svá data svěřit někam do mráčku, tak si radši vyberu velký známý Microsoft než malý celkem neznámý Evernote, už jen z toho důvodu, že Microsoft má mnohem lepší HW vybavení a řekl bych, že celkem nehrozí ztráta dat či delší výpadek. A díky velikosti Microsoftu si IMHO ani nemůžou dovolit nějaké šmírování.
Mac mini mid 2011, 8 GB RAM, 120 GB SSD OCZ Agility 3, 500 GB HDD Toshiba, 40"+2x24"
iPhone 3GS 32 GB white
iPad 2 3G 64 GB white
Faramir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tightrlik 12. 12. 2011 06:56

karlos00x píše:Tajtrliku díky, tohle vypada na naprosto fatalni dokument. (pokud jsi dokonce autorem elaborátu tak nejméně dvojí díky!)

Bohužel nejsem :-) Ale toto je podle mého nejlepší návod - na konkrétních příkladech.
Tightrlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 12. 2011 07:34

Kód: Vybrat vše
já čtyři roky používám OneNote a nedám na něj dopustit, pochopils?

Ja jsem to pochopil ale ty body uvedls jako srovnaní s evernote s tim že o par postů dal uvadiš
Kód: Vybrat vše
Používám oboje, ale OneNote je mnohem lepší.
.Takže lehke rozdvojeni osobnosti,o kousek dal je z použivaní žes ho možna viděl a spustil,proto jsem se bodům co uvadiš celkem podivil,jeden vedle druheho umi oba programy - jinak nazev VLAKNA je vaše zkušenosti ONENOTE VS EVERNOTE,to vs je versus.
Kód: Vybrat vše
Bože, to je co za virtuální problém - "zajatec platformy"? Jakože uživatelé Evernote nejsou zajatci serveru Evernote?

Ne nejsou,Evernote poznamky vidim i offline - jediny okamžik kdy potřebuji server je synchro,zajatec platformy tim myslim že ja se na ně podivam kdekoliv na počitači a můžu je kdekoliv upravovat,přidavat a pokud jede net tak nasledně synchronizovat,nepotřebuji ani okem zavadit o office že by je daný počitač nebo já viděl stejně tak windows..To je celkem fajn když mam připravenou osnovu nějakeho řešeni - nasledně odchazim do tramtarie a v krajnim připadě mně stači prostě bootnout flashku když na ně nechcu čučet na malým smartphonu.Jinymi slovy k poznamkam bych neměl mnohdy přistup.V tom je ta nevyhoda když jedeš na jedne platformě.Office pod wine je myslim celkem vtip v kontextu co myslim já.
Kód: Vybrat vše
Mě tedy podstatně více zajímá bezpečnost a integrace toho řešení (Office 2010 je se SkyDrive přímo spojen, takže ukládání souborů je tam brnkačka), než nějaké bezobsažné hippie kecy o "platformové svobodě" či co. Je to nástroj na práci, ne ideologický transparent na květinkovém happeningu. Alespoň pro mne.

Soubory mně total nezajimají - jde čistě o poznamky,to je primarní ůčel obou programů,soubory si takto masochisticky neřešim.
Nejde o hippie kecy a platformovou svobodu přiteli, jde o to že čas od času se ocitnu celkem neplanovaně a narychlo na mistě kde jedine řešeni je mrknout se na manual,postup co mam zaznamenaný a slavne windows jsou ve stavu smrti,disk je ve stavu smrti,jde o jinou zaležitost a windows počitač nikdy ani okem neviděl a podobně.potom si live id můžeš strčit za klobouk,office taky a na xboxu si můžeš doma hrat autička.Obecně vicemeně s čimkoliv z win světa se můžeš rozloučit.Potřebuješ něco co je přistupne odkudkoliv a kdekoliv a za jakekoliv situace - mně stači bootnout flashku,spustit evernote,pokud je tam funkčni sit je to bonus pokud ne nic se neděje - offline není problem.S onenote bych se mohl vyfotit maximalně.
co se tyče spolehlivosti a formátů - celkem nic proti MS nemam přece jen 20 let je 20 let co s nima dělam a pravě proto vím že v tomto nijak neexceluji a to ani u nejrozšiřenějšich kancelařských formátů.
Kód: Vybrat vše
Přijde mi, že ti tzv. zastánci opensource nemají mozek, protože jim nějak nedochází, že i při použití opensource jsou "zajatci platformy".

Mně nepřijde ale celkem jsem si jist že mozek v hlavě nemaji ti kdo nechapou že idealní stav je kombinovat oba světy a ze slova open source maji kopřivku a za druhe evidentně nemate paru co to slovo znamená protože EVERNOTE open source neni ani nahodou.Je multiplatformni což absolutně nic neřika o open source,takže doporučuji nastudovat zaklady a rozdily a potom se pouštět do debat o mozku.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Faramir 12. 12. 2011 08:16

Koukám že se to zvrhlo do klasického flejmu, takže dál přispívat nebudu. Svůj názor jsem napsal a nemám potřebu ho obhajovat a vysvětlovat, proč ho vlastně mám. Doufám, že tazateli jsem pomohl a že si vybere a bude spokojený.
Faramir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 12. 12. 2011 12:53

Kdyz bych mel vzpomenout nejvetsi (z meho pohledu) nevyhodu OneNote, tak je to vicemene nulova podpora tabletu. Coz s ohledem na to, ze asi neexistuje lepsi HW zarizeni na review poznamek nez je prave tablet, mi prijde jako docela velke opomenuti. Na platforme iOS ma OneNote jakousi betaverzi klienta, ale nepodporuje Ipad. Bohuzel nejsem si jist jestli se tohle poresi vzhledem k tomu v jakem stavu se uz leta nachazi Microsoft.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 12. 2011 14:19

Kód: Vybrat vše
Svůj názor jsem napsal a nemám potřebu ho obhajovat a vysvětlovat, proč ho vlastně mám.

Rozumny nazor,jestli si přečteš moje nazory nikde jsem nepsal co je lepši pro všechny,pouze jsem ukazal v čem je overnote v určite situaci pro spoustu lidí na nic.Jako dodatek jsem napsal pokud to nikomu nevadí fajn + jsem vypsal v čem ma super vlastnosti ktere konkurence nema - viz post kde to zminoval dotyčný nade mnou.Maximalně jsem se podivil nad tim co je uvaděno jako vyhoda když to žadna není - konkurence zrovna ty body umí prakticky jeden vedle druheho stejně,nebo jinak,některe lepe - ani naznak flame suché konstatovaní bodů ve faktech.Pote si přečti svoji reakci,celkem podražděná a nasledně vyblitky o revoluci,open source,na to nešlo reagovat jinak než ukazat že si pleteš pojmy a průjmy :D Sorry...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kerberosk 12. 12. 2011 14:23

Trochu se pozapomnělo také na limity free verze Evernote ... pokud využíváte poznámkovník naplno, tak už člověk potřebuje Premium verzi.

A tak prostě používám obojí. Onenote ma moje osobní rozsáhlejší projekty, na kterých beztak pracuji jen na počítačích (a holt to musí být na Windows), synchronizuji přes DropBox mezi doma a práce.

Evernote mám na jednodušší poznámky a údaje, které potřebuji mít u sebe ... synchronizuji mezi počítači a telefonem, v případě potřeby člověk využije i webové rozhraní.

Na Evernote mi vadí, že se tam nedají pořádně a přehledně uspořádat rozsáhlejší poznámky. To je u OneNote řešeno daleko lépe, aniž by člověk musel poznámky tagovat.
kerberosk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nexus_sk 12. 12. 2011 14:29

Osobne som zacal pouzivat Evernote na androidom telefone. Moja poziadavka bola jednoducha - potrebujem si robit poznamky kdekolvek a kedykolvek. Zaroven som potreboval, aby som s poznamkami mohol dalej pracovat na PC (nespecifikujem OS). Na toto mi Evernote bohate postacoval a preto som zacal aj zostal pri nom.

Poznamky z telefonu sa zosynchronizuju s cloudom a nasledne s nimi mozem pracovat ci uz doma na linuxackom PC, alebo u zakaznika na Win PC. Typicky pripad - v priebehu cesty vlakom mam napad, ako nieco vylepsit, doma pogooglim a zostavim si mozne riesenia (+ dokopirujem linky na konkretne odkazy) a u zakaznika len odprezentujem svoje myslienky.

Konfort ma nejak zasadne nezaujal, kedze sa jedna o sluzbu zdarma, ale podla mna na poznacenie si nejakej podstatnej informacie a dalej s nou pracovat, bohate staci.
Nexus_sk
Junior

Odeslat příspěvekod eckih 12. 12. 2011 16:41

oooooooooo píše:Ne nejsou,Evernote poznamky vidim i offline - jediny okamžik kdy potřebuji server je synchro,zajatec platformy tim myslim že ja se na ně podivam kdekoliv na počitači a můžu je kdekoliv upravovat,přidavat a pokud jede net tak nasledně synchronizovat,nepotřebuji ani okem zavadit o office že by je daný počitač nebo já viděl stejně tak windows..To je celkem fajn když mam připravenou osnovu nějakeho řešeni - nasledně odchazim do tramtarie a v krajnim připadě mně stači prostě bootnout flashku když na ně nechcu čučet na malým smartphonu.Jinymi slovy k poznamkam bych neměl mnohdy přistup.V tom je ta nevyhoda když jedeš na jedne platformě.


Ma to jeden hacik. Pokial viem, aby clovek dostal evernote na rovnaku uroven, respektive sa priblizil funkcionalnej uroveni One Note, ako napriklad moznost spravovat ci vobec citat poznamky "offline" v mobile, kolaboraciu a ine zaujimave ficurky , je nutne zakupit Premium ucet. Premium stoji 45$ ZA ROK!!! OneNote 80$ za aplikaciu s neobmedznym uploadom na skydrive. Ked si zakupite cely office, je to este lacnejsie.
eckih
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků