Údržba SSD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 10. 2011 17:28

karlos00x:
moudrý názor: sekvenční zápis se použije v praktickém „životě“ SSD jen jednou: při instalaci OS z rychlého média, např. z externího zdroje pomocí širokopásmového portu.
Znáš někoho, kdo takto instaluje OS (kromě profíků)? ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod H0nzik1 6. 10. 2011 17:38

Benchmark je benchmark, to je jasný, ale když je tady tolik uživatelů Intel 320 tak můžeme zkusit jen tak z hecu benchmark a postnout sem screeny.....taky by mě to zajímalo (každá recenze ukazuje trochu něco jiného). Sice má každý jinou sestavu apod, ale tak zhruba orientačně.

Za mě navrhuji benchmark Anvil storage bench:
http://www.xtremesystems.org/forums/sho ... -Utilities
Zkuste navrhnout ještě jeden benchmark, ať je to víc objektivní.

Cruciala mám na SATA II (notebook), takže žádnou výhodu oproti Vám mít nebudu. Má zájem to někdo změřit?
H0nzik1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 10. 2011 17:40

Dobrý nápad -> nové vlákno.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 10. 2011 17:54

neni treba nove vlakno, me se to nechce hledat ale nekde v tematu o VErtexu jsme se chlubili kdo ma vetsiho.
byl to tak unor/brezen kdyz jsem shanel vertex 34nm a nesehnal.

-- 6. 10. 2011 18:54 --

dejte mi 15 minut a ja to u vecere najdu.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod H0nzik1 6. 10. 2011 18:01

Založím všeobecné vlákno pro SSD jako má třeba vlákno Test flash disků
H0nzik1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 10. 2011 18:03

takze tady to je
viewtopic.php?f=940&t=1134313&st=0&sk=t&sd=a&hilit=corsair+force&start=90
nakonec asi nejlepsi by bylo novy vlakno a to co uz je tady tak tam prekopcit.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 2. 1. 2012 14:11

Mám Corsair Nova Series 64GB a jsem celkem znepokojen kleasící životností tedy alespoň podle toho co hlásí SSD Life,aktuální stav je 93%,na disku jsem udělal veškeré doporučené optimalizace podle návodů viz. tady: http://pctuning.tyden.cz/software/laden ... je-a-co-ne nebo zde: http://it.cestuji.info/optimalizace-w7-pro-ssd.php defragmentaci samozřejmě neprovádím,je u flash pamětí zbytečná a naopak jim škodí
Něco o té klesající životnosti píši i zde: viewtopic.php?f=940&t=1154946&st=0&sk=t&sd=a&start=75 nejhorší na tom ale je že mi to spadne vždy tak o procento v průběhu 7-10dní.
Vím resp. to psali ostatní že hodnoty co SSD Life jako předpokládaný "termín" kdy disk odejde uvádí jsou přibližné a vypočítává je podle toho kolik se zapisovalo či četlo a z ntoho dá dohromady jak dlouho při tomto způsobu používání disk vydrží a poměrně se dost hýbou a chvíli trvá než to ukazuje jak má ale ty procenta kondice nebo chcete li zdraví stále ubývají.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Petr_S 2. 1. 2012 16:36

No a ty hodnoty, co udává disk, tedy 113 hodin, 539x zapnuto a zápis 670 GB dat sedí? Jestliže se tím spotřebovalo 5 % života disku, tak ještě zbývá při stejném druhu provozu 2260 hodin, 10780 zapnutí a 13400 GB zapsaných dat.

Na mém hodně používaném desktopu mám zatím: 13977 hodin, 93x zapnuto, 1800 GB zapsaných dat.

Skutečně za týden zapíšete v průměru 134 GB dat, při 23 hodinách provozu a 108 zapnutích disku?
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 2. 1. 2012 17:03

podle me tam dramaticky promlouvaji do toho vypoctu zapnuti/vypnuti ktery jsou nejak abnormalni v tom pripade.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 2. 1. 2012 19:21

No abnormální...asi to sedí disk mám okolo půl roku a na netbooku používám jak vypnutí tak uspání do paměti (na disk to mám dle návodů vypnuto) i tak mi ale těch teď 600 zapnutí nějak nesedí...
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Petr_S 2. 1. 2012 21:35

Takže za půl roku klesl stav disku o 5 % a teď každý týden o procento? Co se změnilo?
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 3. 1. 2012 14:29

Teď ti až tak nerozumím má to tak být?

Zeptám se na drobnost,jak moc škodí SSD když tak jednou týdně použiji nástroj odn OCZ s názvem "wiper"?
Tato utilita prakticky jen vykoná příkaz send TRIM jehož podporu standartně Win7 ve všech edicích vč. mé starter mají a přeuspořádá paměťové buňky na SSD rozumím tomu tak že je to taková obdoba defragmentace co se dělá u plotnových disků a u SSD naopak nesmí,protože jim to spíše škodí než pomáhá a nic se tím nezíská.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Petr_S 3. 1. 2012 14:47

Ptal jsem se co se změnilo, že dřív ubývalo 1 % měsíčně a teď už týdně.

Co způsobuje ubývání procent těžko říct, ale dá se tím nástrojem pro disky Indilix sledovat počet zápisových cyklů, jak už jsem psal dříve, 50 cyklů je jedno procento, tedy by se měl dát zjistit, co jejich přibývání způsobuje a třeba i to, co způsobuje ten wiper, i když ten by škodit neměl.

A jaký je tam teď operační systém?
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 1. 2012 15:03

Odpověděl sis sám:
Cheetah007 píše: příkaz send TRIM

V OS WNT řady 6 je to zbytečné, OS si s tím poradí sám a řádově šetrněji.
Správný postřeh:
Petr_S píše: způsobuje ten wiper

BFU si téměř vždy škodí vlastní aktivitou, instalováním nesmyslného nízkoúrovňového sw apod.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 3. 1. 2012 16:10

Milanr1 píše:V OS WNT řady 6 je to zbytečné, OS si s tím poradí sám a řádově šetrněji.

NT 6.0 si s tím neporadí vůbec, až NT 6.1.
Petr_S
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků