Sestava - střih AVCHD 1080, Net, 20000Kc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xlachtik 4. 1. 2012 19:26

Zdravím,

Do Nového roku si chci nadělit novou PC sestavu, má představa je taková, aby utáhla pokud možno co nejplynuleji střih AVCHD videa.
Je to už nějaký pátek, co jsem se IT technikou zabýval, proto žádám o radu. Osobně upřednostňuji platformu Intel, oslovil mne i5 2500K.

Sestava pro střih videa AVCHD 1080, Net, Filmy

Požadavek na ULN: Nemám

Účel: 30% Střih FullHD formát AVCHD (PowerDirector 10), 60% internet, 10% filmy, s hrami se nepočítá

Finanční limit: 20 000,-

OS: Vlastním

Sestavení: Sám

Taktování: ? (nevím, zda-li bude mít smysl..)

Monitor: nemám, postačí 22" FullHD

Mám komponenty: Samsung SpinPo​int F3 ​- 1TB, DVD-RW mechaniku

Sestava by měla zahrnovat: Skříň včetně všech vnitřností + LCD (ostatní periferie mám)

Již jsem tomu věnoval trochu času:

Kód: Vybrat vše
http://www.czechcomputer.cz/view_user_list.jsp?id=K0910141655523453023176542133160


Na sestavu nijak nespěchám, myslím, že se i vyplatí počkat, ale chtěl bych mít jasno.
Za všechny rady předem děkuji, otázky zoodpovím. :-)
xlachtik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 4. 1. 2012 19:39

vsechno spatne v mych ocich... chce taktovaci procak a das desku za dvojku, OCZ momentalne neni neco co by me oslovilo, evolve zdroj taky...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xlachtik 5. 1. 2012 12:20

Zeptam se tedy, má v mém případě smysl investovat do toho taktovacího CPU nebo ne? Rekordy lámat nehodlám. Kritiku příjímám, ale návrh na náhradu nevidím.. S tím zdrojem mám dobrou zkušenost..
xlachtik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 1. 2012 12:54

2500k je zajiste v soucasne dobe terno, ale setrit na desce kdyz chces taktovat nelze. Podle me za 20k kdyz tam chce monitor to proste nevychazi. Prihod 3 tisice a "muzeme se bavit". V opacnem pripade vyber spise i5-2400 a nejakou z lepsich desek s H67.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xlachtik 5. 1. 2012 18:11

Vzhledem k tomu, že na to celé nijak nespěchám, 3K nahoru jsou reálné..
xlachtik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 5. 1. 2012 18:51

Za 20 s monitorem se pohodlně vejde AMD Phenom X4, možná i X6. S Intelem to ale bude o kousek lepší - opravdu velice dobrý procesor, ta 2500k.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 1. 2012 13:22

21.002,- Kc

Osadil jsem SSD pro system. Pokud pro system staci plotnovy disk, ber 500GB 7200.12 - na editaci videa je nejlepsi, jak jiste vis, mit zdrojova a cilova data na fyzicky jinem disku. S klidem muzes vyuzivat i SSD.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlachtik 6. 1. 2012 21:39

Určitě nejsem jediný, kdo se přemýšlí, jak se zachovat při současných cenách disků.. Jak říkáš, na systém SSD, druhý klasický disk na data. Začalo mi vrtat hlavou jak s grafikou? Finančně by se nějak vmáčkla. S Nvidii a CUDA nemám bohužel žádnou zkušenost, co se týká akcelerace kódování. Na hry GK nevyužiju, ale poznal bych rozdíl při editaci? Informací jsem našel málo a většina mi přijde jako marketing..
xlachtik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 1. 2012 11:53

Pokud mas spatnou zkusenost s CUDA .... zalezi na SW, na kodeku, na spouste veci. Vseobecne jsou naopak nVidie v tomto ohledu o kus lepsi, nez Radeony.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků