Notebook/ultrabook do 25 000 Kč

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Luky1989 13. 1. 2012 17:16

Dobrý den,

v průběhu měsíce si plánuju pořídit notebook/ultrabook. Jsem stále na cestách, takže je pro mě nejdůležitější kvalirní konstrukce a rozumné rozměry (displej alespooň 13,3"). Notebook kromě přehrávání hudby a videií (ve Full HD) používám pro práci s Office a firemními systémy (nic náročného).

Ultrabook mě zaujal svým designem (mám rád produkty od Apple) a SSD diskem, nicméně jsem se zde na fóru dočetl, že jde pouze o marketingový tah, a obdobně stavěné "notebooky" se vyrábí již dlouho dobu. Cena, kterou chci za notebook/ultrabook dát, je 25 000 Kč.


Děkuji za pomoc.
Luky1989
Junior

Odeslat příspěvekod kl4usner 13. 1. 2012 17:27

Šel bych do Macbooku Air. Nicméně pokud jsi primárně Windows uživatel, poohlédnul bych se jinde. Třeba u Lenova.

"nicméně jsem se zde na fóru dočetl, že jde pouze o marketingový tah, a obdobně stavěné "notebooky" se vyrábí již dlouho dobu."

Opravdu? To by mě zajímalo jaké notebooky podobné konstrukce se vyrábějí už delší dobu.
kl4usner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 13. 1. 2012 17:40

Pokud se ti líbí apple produkty, tak si kup macbook pro 13.
Ms Office pro mac vypadá v nové verzi už poměrně použitelně.

Z win based notebooků jsou dobré volby:
Lenovo X220 (12.5', proti 13 ne moc velký rozdíl, dle me kvalitativně asi nej ntb, pokud lehce přišetříš, kolem 26k byly i verze s IPS displejem)

Portege R830

Dell V131

u všech počítej se základní zárukou 3 roky (kromě applu) s možností dalšího rozšíření na next business day onsite (problém, zavoláš, další den přijede technik a opraví, Dell to má standartně, apple v CZ neposkytuje myslím vůbec), příp. pojištění proti náhdonému poškození (pády, polití, praskliny...)

K ultrbookům obecně - něco podobného existovalo a pořád existuje - subnotebooky (většinou takoví prďolové 11-13') a byly o něco tlustší, protože nebyly SSD místo HDD a nebylo LED podsvícení místo CCFL. S příchodem těchto technologií už byo možné jít i s tlouˇšťkou níže - kolem 2006 tuším už byly toshiby s hmotností 1kg, kovovým tělem, 12' LCD (dokonce transflektivni, tzn. bylo koukatelen i na přímém slunku), DVD mechanikou (!), plnohodnotnou 6cell baterkou s výdrží 7h reálně.

Apple pak přišel s airem a pak začala era - udělat z toho co největší žiletku i za cenu toho, že tam bude menší baterie, apod.
Ostatně něco podobného, jako u mobilů, taky se všichni předhánějí, kdo bude mít tenčího...

Rozdíly mezi subnotebooky a dnešními ultrabooky nicméně tedy pořád určité jsou, většina lepších subnotebooků je určena hl. do business sféry, takže věci jako dock, LAN, TPM čip, apod. jsou základem...
(ze mnou zmíněných toto ovšem nesplňuje ten Dell, ostatně to taky ení vyšší třída..)

EDIT:
ještě k těm návrhům:
mAcbook se mi konstrukčně líbil více, než portege a dell v131. Portege se trochu prohýbá (neměl jsme sice R830, ale starší R700, ale ty těla by měla být řešen obdobně) a dell taky (oba jsou ale pořád do 20k nadprůměr).
Rozhodně se dá směle postavit i vedle thinkpadu X
Taky má moc pěkný displej.
Co se mi na něm nelíbilo, je pouze průměrná záruka a servis (ostatně ale na druhou stranu to je multimediálmně zaměřený notebook).
Portege trochu více hřeje, když ji zatížíš, protože "dospělý" procesor v tenkém kovovém těle s malým fanem (vklidu je to ale tichý stroj a nehřeje moc).
Klávesnice se mi nejvíce líbila na TP.

takže pokud hledáš něco s dobrým look-like a kvalitním tělem, bude air dobrou volbou.
Pokud hledáš ultimátní pracovní mašinu, ber něco z navržených alternativ.
Dell je no.1 v servisu, ale podobé záruky se dají koupit i pro lenovo a toshibu (a nejen pro ně).
Na druhou stranu ti vyšší konfig X220 dokáže nabídnou i onen kvalitní IPS displej...
pokud hledáš kompromis, vzal bych asi toho della (pokud netřeba dock port), pokud hceš kompromis s dock portem, ber toshibu.

Takže si to nějak sesumarizuj v hlavě a myslím, že ani s jedním chybu neuděláš.
Naposledy upravil alfah4ns dne 13. 1. 2012 17:59, celkově upraveno 3
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skao 13. 1. 2012 17:48

Dobrý den. Pro vaše potřeby Lenovo Thinkpad T420i - na cestování velmi spolehlivá volba. Pokud chcete aspoň něco podobné Macbooku pro tak nejlepší volba je - Lenovo U400 (nebo Lenovo U300 - má menší displej i hmotnost než U400). Osobně bych šel do T420i.
skao
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod outsyder 13. 1. 2012 18:12

HP EliteBook 2740p WK299EA
je to tablet s i7 cpu. SSD disk, 12".
Lehký, výkon solidní a navíc po tom můžete čárat prstem i stylusem, rozpoznává to ručně psaný text a další libůstky. Mít ty prachy, mám ho doma. Od té doby, co jsem si přičichl k tabletům s plnohodnotným OS, bych jiný typ NB nechtěl. Není nad to, když se dá jeden stroj bez nějakých kompromisů používat na práci i na zábavu... Má tuším i novějšího brášku s označením 2760.
Člověk je úžasný tvor. Tak proč se lidstvo chová jako banda idiotů?
outsyder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 13. 1. 2012 18:18

Jj, začínají cca na 31k...
Pokud by byl zájem o tablet, X220 se dělá i v tablet verzi, od 26k nahoru.
Osobně tabletům až tak neholduji, ale souhlas, že pro někoho to může být přínosem.
Jak je na tom 2740/2760p konstrukčně, nevím, neměl jsem nikdy v rukách.
Obecně HP bývají trochu hlučnější, ale nemusí to platit i pro tento model.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Barny82 13. 1. 2012 18:23

Co jsem koukal po nejákých ultrabookách tak nekterý vypadaji dost dobře ale u mě vyhrál MacBook Air. Systém, konstrukce, vzhled mi vyhovuje :) SSD disk je super.Výkon je také dostatečnej. Kdyby si o tom uvažoval tak hlavně vem v uvahu že tam neni Windowns ale MAC OS X.
Barny82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Poltergeist 13. 1. 2012 19:32

No já používám něco mezi tim s Atomem a IONem (Nvidia ION) HP MINI 311 ma to 1366x768 11.5"
a pak má stařičký Dell D430 = super stroj
Poltergeist
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod asco 13. 1. 2012 19:37

Už byl zmíněn velice kvalitní pracovní stroj Thinkpad T420(i), který sám v nejvyšší spokojenosti využívám a mohu jen doporučit.
V případě vysokých nároků na mobilitu zde pak máme ještě jeho ztenčenou a odlehčenou verzi T420si (http://notebooky.heureka.cz/lenovo-thin ... 0-nv56rmc/), oproti klasické T420 disponuje "s" verze ještě nižší hmotností- pouhých 1,67kg (nejlehčí ntb ve třídě) a kovovou výztuží víka, vše ovšem vykoupí trochu menší (nicméně stále výborná) výdrž a o něco vyšší cena. Během prosince pak T420s slevila o téměř 5000Kč, takže do 25000Kč se už v pohodě vejdeme...
V případě preference menšího přístroje (14,1" vs. 12,5") pak bude nejlepší volbou zmíněná X220- na hlavní pracovní stroj mi sice přijde 12,5" už dosti málo, každý má ovšem jiné potřeby.
asco
Junior

Odeslat příspěvekod Bixente 13. 1. 2012 21:54

Pokud se Ti líbí produkty Applu, vezmi MacBook Air nebo Pro. Oba jsou to krásné a skvělé stroje, Mac OS je podle mě výhodou (obzvlášť na multimediální využití) a v případě potřeby tam kdyžtak Windows nainstaluješ taky...
Bixente
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zornicka 13. 1. 2012 22:31

ME DOPORUCENI NB, KTERY JE LEHKY, PRENOSNY, CENA/VYKON.
ROZHODNE MODEL ,,Lenovo ThinkPad Edge E120"
CENA KOLEM 15tis s DPH !!!!

- vyhody:
maly, prenosny, dostatecne vykon CPU (FHD filmy, Hry typu COD2, CSS, ATD)
vydrz baterky (realne kolem 6hodin) papirove 8hodin.
matné viko a displej. Kvalita displeje podle me lepsi prumer.
3G modul - takze moznost prenosneho internetu
klavesnice vyborna na psani
SW LENOVO (wifi, sprava baterie, jine).

- nevyhody:
maly touchpad + spatna reakce, kvuli jeho povrchu (reseni usb mys)
klavesnice neni podsvetlena, mohla by byt aspon lampicka u kamery (vetsina levnych NB nema, je to skoda)
nema USB 3.0 (vetsina konkurentu uz ma)
viko nejde otevrit do urovne 180 stupnu (otazka kdo to vyuzije)
cekal bych HW tlacitka nad klavesama ESC,F1 atd - treba zapnuti a vypnuti wifi, atd...
Zornicka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bigsam72 13. 1. 2012 23:21

Prispevek pisu z Lenovo U300s, ultrabook cena 21000,-

4GB/2core ( 1.6Ghz )
Vaha 1.3kg
Vydrz realna cca 5hodin podle typu a stylu prace.
SSD disk 280MB/sec
2USB ( jeden USB3.0 ) a HDMI zadnej jinej port ( teda krome sluchatek )
Ethernet pokud je potreba musis sice resit USB->ETH prevodnikem za 500,- ale to se da prezit
bigsam72
Junior

Odeslat příspěvekod stodynka 14. 1. 2012 01:01

Ja mam Sony Vaio SE1E1E/S a jsem maximalne spokojena. Vykonny a pomerne tichy notebook, ma podsvicenou klavesnici. Sony Update funguje skvele a opravdu stale vychazi nove updaty a BIOSY. Dobra vydrz na baterii a vaha pod 2 kg. Uz ho pouzivam od konce rijna a spokojenost, ma full HD displej a skvele pozorovaci uhly. Da se prikoupit jeste lepsi baterie a dokovacka. Ma HDMI a USB 3.0 a ctecky karet a dvd-rw mechaniku. Jedina slabina mi prijde v repračcich a v disku pouze 5400 ot.
stodynka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 1. 2012 06:55

firemní záležitosti + práce -> ThinkPad (X/T)

kvalita zpracování, možnost upgradu, dock, ergonomie, zabezpečení (pro firemní data nutnost :) ) a NBD záruka

multimedia a styl -> MacBook

odladěný systém, dá se napsat i kvalita...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Henatko 14. 1. 2012 10:17

Tady to rozhodování mě trápilo pomalu dva měsíce :roll: ale po takové dlouhé době jsem nakonec v pátek přinesl domů Lenovo E420s (i5 , 8GB , 6630m) do poslední chvíle jsem váhal nad Lenovem U400 ale "výkon" vyhrál ^^ vůbec nelituji práce na trackpointu je vysoce návyková až jsem nevěřil , konstrukce NB výborná (nic nevrže nepíská nehučí) a zkušenosti ACERem a jeho klávesnicí :-! je E420s dokonalá , jediné mínus je překryt displeje (NB používám pouze v kanceláři nebo doma takže mě sluníčko netrápí) ale dá se to překonat .
Henatko
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků