Pracovní sestava AutoCont

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rainbowone1 18. 1. 2012 18:28

Jaký máte názor na tuto pracovní sestavu (CorelDraw + Cad)? Vím, že by se to dalo postavit i lépe a levněji ale sestava je do firmy a jediná "slušná" místní prodejna co nabizí záruku na celek je právě AutoCont. Sestava vycházi s http://ekatalog.autocontpv.cz/zbozi/int ... p=z:224210

skříň AKASA Freedom Xone
Zdroj AKASA Essential 600W 80%
GIGABYTE P67, 1xR, S, P, USB3 - ATX
CPU Intel® Core i7-2600
8GB DDR3-1333MHz Kingston CL9 (2x4GB)
120GB SSD Intel 320 series High Performance 2.5"
HDD WD5000AAKX SATA2 500GB
čtečka karet + SSD černá
DVDRW/RAM Samsung černá SATA
NVIDIA Graphics PLUS Quadro 600 1GB 1xDVI 1xDP
Originální Windows® 7 Professional 64-bit CZ
MS Office Home and Business 2010 DOEM CZ

celkem je to za 36tis.
Naposledy upravil rainbowone1 dne 18. 1. 2012 18:53, celkově upraveno 1
rainbowone1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 1. 2012 18:38

Objednej si HPcko s on-site zarukou, nebo si to nech slozit. Autocont je prachobycejna skladacka. Ano, sice budou drzet par let nahradni dily, to jiste, ale tahle sestava je totalne za zenitem.

Mrtva platforma s obrovskou spotrebou se opravdu nevyplati, zvlaste kdyz novejsi (1155 SB) je vykonnejsi a levnejsi zaroven. To co uvadis ma tripple channel X58, to znamena is 9xx, nikoliv 2600k. Nebo mas spatne link. Nebo prodejce ani nevi, co prodava.

Podle produktoveho kodu najdes na Autocont.cz, ze sestava ma i7 960, 6GB pameti a Quadro 400.

Uplne jine komponenty, nez o nichz pises.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 18. 1. 2012 18:44

ATComp.cz ... nakonfiguruj si to tam, protoze je vyrobce AutoContu. Pro zajimavost, nez-li to zacnete trhat, tak Integra ma servis - identicky vadny dil druhy pracovni den v CP/DPD s nedotknutelnou zasobou po dobu 5ti let. 1 rok onsite reseller.
Dival jsem se, ze se toho dost zmenilo. Drive mela kazda Integra Fotron Epsilon, Avance B031 case apod. PSU + Case jsou tragicke, jeste bych prezil CPU Fan Akasa, ktery nebyl "uplne nejhorsi", ale ... za tyhle penize uz lze koukat
VGA ... no ... k tomu neni co dodat
GIGABYTE P67A-D3-B3

S cenou CZK26000 koupis Fujitsu Celsius, Dell T1600, HP Z210.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 18. 1. 2012 18:47

Nevím, jakou tam lze sjednat záruku.
Ale za podobné peníze seženeš workstation třeba od Lenova
http://lenovoshop.cz/lenovo-thinkstatio ... 49559.html
ten xeon by měl být myslím to stejné, co i7-2600.
4jádra, 8 thread.
k tomu quadro 600 = 4.5k s daní
rozšířit ram a vrazit SSD.
V základu pak je 3letá NBD onsite.

příp. kontaktovat dell, hp, fujitsu.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rainbowone1 18. 1. 2012 19:03

Matysek píše:ATComp.cz ... nakonfiguruj si to tam, protoze je vyrobce AutoContu. Pro zajimavost, nez-li to zacnete trhat, tak Integra ma servis - identicky vadny dil druhy pracovni den v CP/DPD s nedotknutelnou zasobou po dobu 5ti let. 1 rok onsite reseller.
Dival jsem se, ze se toho dost zmenilo. Drive mela kazda Integra Fotron Epsilon, Avance B031 case apod. PSU + Case jsou tragicke, jeste bych prezil CPU Fan Akasa, ktery nebyl "uplne nejhorsi", ale ... za tyhle penize uz lze koukat
VGA ... no ... k tomu neni co dodat
GIGABYTE P67A-D3-B3

S cenou CZK26000 koupis Fujitsu Celsius, Dell T1600, HP Z210.


Dal jsem špatný odkaz!
Ale komponenty jsou jak jsem vypsal.
Ten kofigurátor jsem použil a vyšlo mi to dráž než on místního prodejce AC- Ale jen o pár stovek:)
Záruka na celou sestavu je na 3roky - vadný díl vymění do 24 hodin - tak nevidím moc důvodů proč jít do ještě dražšího Delu nebo HP?

-- 18. 1. 2012 20:06 --

alfah4ns píše:Nevím, jakou tam lze sjednat záruku.
Ale za podobné peníze seženeš workstation třeba od Lenova
http://lenovoshop.cz/lenovo-thinkstatio ... 49559.html
ten xeon by měl být myslím to stejné, co i7-2600.
4jádra, 8 thread.
k tomu quadro 600 = 4.5k s daní
rozšířit ram a vrazit SSD.
V základu pak je 3letá NBD onsite.

příp. kontaktovat dell, hp, fujitsu.


U AC je taky 3 roky záruka a komponenty jak jsem vypsal.
Tu sestavu prodražuje SW já už mám v ceně Windows Prof. 3100kč a Office za 4tis.
rainbowone1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 1. 2012 19:06

Ja jej vidim, a to kvalitnejsi komponenty.

//edit: A nebo tedy jeste NBD.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 18. 1. 2012 19:13

Ty jsi to nepochopil! NIC Ti nevymeni, to si musis udelat Ty sam a to vcetne reinstallace OS apod! Nebo, to za Tebe udela reseller a jestli zdarma, nebo si i za vyjezd necha zaplatit, je uz veci jinou! Neplet si to s ON-SITE NextBus.Day ... to nenabizi. Dil Ti poslou, to je vsechno a diagnostiku, vymenu, zahoreni si musis provect ty sam. Kdyz to prodejci doneses v krabici, tak je to uz je jiny, standardni pripad bezne reklamace, ale o tom se nebavime.

On-Site NBD (HP, Dell, Fujitsu) ... nahlasis, prijedou, vymeni, odjedou. Tecka.
Predkonfigurovane najdes napr.:
http://www.czc.cz/pracovni-stanice-PC/p ... ction=DESC
Jestli Quadro, nebo FirePro VGA ... to zalezi na konkretnim SW. Pro CAD jsou certifikovane.

Thats all
gfc

// edit: Maly priklad, jak to vypada v praxi. Daval jsem dotycnemu nestastnikovi nahradni pocitadlo, ale to ti standardni zaruka s postouvni dodavkou nenabizi.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rainbowone1 18. 1. 2012 20:02

Pochopil jsem to takto:
AC Nabízí "záruka 3 roky, v tom 1. rok u zákaznka" ON-SITE rozšířenou záruku lze dokoupit. Rozhodně se v tom hrabat sám nebudu. Servis máme pár ulic od firmy. Proto taky vybírám firmu co mám pod nosem a má certifikovaný servis né žádná garážovka! Veškeré zásahy v rámci záruky zdarma. Proto o tom uvažuji.

Nechal jsem si spočítat Dell Precision T1600 http://www.dell.com/cz/bsd/p/precision-t3500/pd
Ale po přidání SSD disku a lepšího procesoru vyletí cenovka šíleně nahoru. Co koliv tam chce člověk změnit tak se strašně prodraží :'(
Fujitsu Celsius - to samé, ceny jsou na určitou výbavu, po konfigurací a přidání komponent cena letí vzhůru.
rainbowone1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 18. 1. 2012 20:15

Jak to vyřešit s Lenovem už jsem ti poslal hend první můj příspěvek.
22k za smaotný základ s xeonem, + 4.5k za quadro 600 + 5k za SSD = necelych 31.5k s dani.
Pak už zbývá pouze RAM a výsledkem je WS s ekvivalentním výkonem a servisem zaštítěným Lenovem s plnohodnotnou 3letou NBD onsite.
Záruka se pak dá dále prodloužit na 4 nebo 5let NBD onsite (5letá vyjde na asi +5-5k, 4letá na +2.5k s daní)
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků