Herní PC do 20 k vč. monitoru

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Johny[CZ] 3. 2. 2012 10:14

Zdravím,

chtěl bych si od Vás nechat poradit se sestavou.
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... MX0114QJ01

Doplňující informace:
1. Počítač budu mít převážně na hry, ale jsem příležitostný hráč a hraju i starší hry, není proto potřeba nějaký extra výkon. (Na práci také, ale při psaní webových stránek a programování tolik výkonu nepotřebuju - rezervy jsou někde jinde:-D)
2. Z toho důvodu (a také kvůli vysoké ceně) jsem dal do sestavy jen 320 GB. Více nevyužiju, do budoucna bych zkusil koupit SSD disk na systém.
3. Nehlučnost není podmínkou, přestože samozřejmě budu radši za méně hluku.
4. OS: Mám (Win7 64bit Pro krabicovou verzi).
5. PC si sestavím sám, taktovat spíše nebudu.
6. Cena je určitě i s monitorem, chtěl bych FullHD, ale velikost není důležitá (jinde mám 20" a určitě mi i to stačí).
7. Klávesnici, myš, repráky mám.

Budu rád za každý návrh na zlepšení.

Co mě zajímá především:
1. Nevyplatilo by se investovat do lepšího MB? V čem poznám rozdíl?
2. Není zbytečný i5? Nestačil by i3?
3. Bude stačit zdroj, nebo je lepší investovat do 500W?
4. Bedna už jeden větrák obsahuje, v košíku jsou další dva (+ procesoru), ale na desce jsou podle specifikací jen dva výstupy napájení větráků (+ procesoru). Kombinaci bedna+větráky nemám ze své hlavy, našel jsem ji tady: viewtopic.php?f=932&t=1160430

Předem díky!

//edit: Přidána DVD mechanika, díky za upozornění
Naposledy upravil Johny[CZ] dne 3. 2. 2012 10:56, celkově upraveno 1
Johny[CZ]
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilcarl 3. 2. 2012 10:37

Mně se to docela líbí, chybí ti DVD mechanika, ale tak třeba doma nějakou máš, SSD bych vzal rovnou, teď mají dobrou cenu(intel 320 SSD 80GB je za 2,8k) ten větrák ze skříně vyhodíš a dáš tam ty dva F12PWM, pak si stáhneš speedfan a jak fany, tak CPU chladiš zreguluješ tak, že PC bude tiché, vlastně mám stejnou sestavu, ale lepší desku a zdroj mám těch 500W - mám radši velkou rezervu, teď jsem koupil i SSD Crucial M4 a jak říkám, udělej to hned, ne až později. Jinak ty fany jdou napojit do vláčku, takže stačí klidně i jeden konektro na desce:-)
Dell E6400 (P8700, 2GB, Crucial M4 64GB, intel 4500Mhd) + dock + 23" IPS
mobilcarl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 3. 2. 2012 12:47

Zalezi, co myslis pojmem lepsi MB:
- OC ... to bys musel mi K verzi CPU a pak se tedy muze bavit o tom, jakou to ma napajeci kaskadu a jak je chlazena
- Vybavou ... kdyz budes chtit jen USB, budou ho mit skoro vsechny, kdyz budes chtit eSata, USB3, FW, tak uz budes hledat. A kdyz budes chctit TPM, SLI/CF, OC, eSATA, USB3, FW, .... tak takovych MB bude vseho vsudy maximalne par kusu.
- Stacil by i3, ale momentalne nejlepsim pomerem pro Tebou zamyslenou cinnost je prave i5-2500K + OC. i3 je kancelarsky/multimedialni CPU, sice nelze rici, ze by to bylo neco strasneho, ovsem ani tebou vybrana i5-2320 neni nijak zazracna, naopak. Budto i3, nebo rovnou i5-2500K.
- Urcite bude 500W lepsich. I kdyz i u nas je Corsair masove cislo jedna, ja bych osobne volil Seasonic a protoze pouziva klasicke 4pin FAN - Sanyo tusim, rovnou ho muzes vymenit. V lepsim pripade rovnou sahnout po Enermaxu, ale cena je jinde.
- Case osazena fany = koupim case, vyhodim fany. Proc? No protoze to jsou ty nejvetsi tragedi na trhu. Regulovatelne PWM od AC za par supek jsou o dve tridy jinde. Obecne se bere, ze MB ktere si nejlepe rozumi se SpeedFanem jsou obvykle od Gigabyte, nektere Asus se brani jak cert. Zalezi i na modelu. Obecne lepsi desky jsou na tom o dost lepe.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilcarl 3. 2. 2012 17:17

Lepší deskou jsem myslel chipset H67 Např. GB H67A - USB3-B3. Jinak i5 2500k na dobré desce po OC bude mít určitě navrch, ale na běžné hraní her to stačí, mě na i5 2400 + mnou zmiňovaná deska + GTX 560 jedou zatím všechny hry(co jsem hrál) na FHD na ultra detaily.
Dell E6400 (P8700, 2GB, Crucial M4 64GB, intel 4500Mhd) + dock + 23" IPS
mobilcarl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johny[CZ] 3. 2. 2012 17:37

Díky za rady! Jsem si vědom, že i5 2500K má lepší poměr cena/výkon po přetaktování, ale to je 1000 navíc za procesor + 300 navíc za zdroj + x navíc za MB, který bude lépe podporovat OC.

Díky za info ohledně větráků, to jsem nevěděl:-).
Johny[CZ]
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 3. 2. 2012 20:26

Jenom pár úprav: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... SQ011HR901

Větší, rychlejší disk, levnější, stejně výkonná RAM, jiná mechanika (zde čistě osobní preference).

SSD bych osobně koupil hned. Jak už tu padlo, Intel 320 80GB je teď za dobrou cenu, Crucial M4 64GB je alternativa, ale v tomhle okamžiku se pro malý rozdíl cen nevyplatí.

- Původní ventilátor určitě vyměnit, jinak to bude hlučné.
- Zdroj - 500W by bylo lepších, ale i takhle tam nevidím problém.
- Deska stačí, CPU by možná stačil i levnější (i3-2120), osobně bych nechal i5.
- Ventilátory napojuješ všechny na jednu větev, počet konektorů tě nemusí zajímat.

-- 3. 2. 2012 20:26 --

BTW, ceny disků nám zase o něco klesly. Třikrát sláva! :tleskani
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 2. 2012 13:23

Ja bych to videl optimalne nejak takto: 22.582,- Kc

Dal jsem dostupny monitor, 80GB SSD a 1TB datovy disk. Priplatek z 500GB neni moc velky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johny[CZ] 14. 2. 2012 00:21

Ještě jednou díky za rady, pánové, počítač mám doma a šlape jak hodinky. Pokud by někdo chtěl výsledky benchmarků, rád se podělím:-).
Johny[CZ]
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 2. 2012 20:36

Ať už jsi koupil kteroukoli sestavu, chybu jsi neudělal. Tak ať slouží k plné spokojenosti. :)

Kdyby něco, víš na koho se obrátit.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků