Outlook 2010 - Filtr pro přesunutí odeslané zprávy

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 2. 2012 09:22

Ahoj, řeším problém, který mě štve a jeho vyřešení by mi hodně usnadnilo práci (nečekaně :-) )

Tedy, mám v práci Outlook 2010. V něm mám svůj firemní mail účet A (hlavní) a k němu mám přiřazenu ještě jednu poštovní schránku B (obé jede přes Exchange, ale to by nemělo snad mít žádný vliv). Tedy v panelu složek mám pod sebou dva účty. A teď:

Jak nastavím pravidlo, aby při odeslání zprávy z účtu (adresy) B byly odeslané zprávy také ihned ve složce Odeslaná pošta účtu B?

Pokud totiž odešlu zprávu z účtu B, mám ji v odeslané účtu A.

Díky moc za jakékoliv návrhy!

PS: Přijde mi zvláštní, že u takové aplikace za takové peníze nejde něco tak samozřejmého (základního, jednoduchého) nikde standardně nastavit. Zírám.
anonymni

Odeslat příspěvekod Paulos 13. 2. 2012 09:35

Zkus vlézt do menu Soubor -> Nastavení účtu, tam klikni na účet, který chceš upravit, dáš Změnit, pak Další nastavení -> karta Odeslaná pošta. Snad to tam bude, já mám IMAP účty, u kterých se to přece jenom chová trochu jinak. :-)
Paulos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 2. 2012 11:06

Ahoj, díky za reakci. Bohužel nastavení IMAPu a Exchange účtu je dost rozdílné. NAvíc potřebuji nastavit jen složku pro odeslání u odeslané pošty z účtu B, aby z účtu A zůstala v odeslané účtu A :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
anonymni

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 2. 2012 11:33

outlook -exchange - rutina - dostupne rutiny a je to někde pod set-mailbox
Ten kdo to nastavuje totiž standartně ma konfigurovat takto.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 2. 2012 12:35

Chápu tedy dobře, že jako user tohle nenastavím, jen admin v nastavení Exchange, ano?
anonymni

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 2. 2012 14:03

Nevim co můžeš a co nemůžeš ale každopadně si jde vyjet listoutlookrulles kterej ti vyjede něco podobneho a už z onoho Local je jasny že existuji i další pravidla jsou mimo tvoji moc,pokud exchange tak nejjednodušši je pokusit se řešit s adminem,je li to ovšem možné.

Name ExecutionOrder Enabled IsLocalRule
---- -------------- ------- -----------
Vymazat kategorie pošty (doporučeno) 1 True False
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaroh 13. 2. 2012 14:13

Ja mám síce Outlook 2003 bez Exchange, ale v pravidlách pre správy mám možnosť:

Nové pravidlo - Vytvorit zcela nove pravidlo - Kontrolovat spravu po odeslani - Prostrednictvim uctu zadaneho uzivatelem - presunout do slozky zadane uzivatelem.

To by Ti nefungovalo?
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 2. 2012 14:20

Kód: Vybrat vše
a mám síce Outlook 2003 bez Exchange
to může byt celkem důležite
Kód: Vybrat vše
Kontrolovat spravu po odeslani - Prostrednictvim uctu zadaneho uzivatelem - presunout do slozky zadane uzivatelem.

přesně toto může admin znemožnit.
V default nastaveni jsou navic i blbiny typu kdy je blokovany nastaveny pravidlo pro přeposilani mimo organizaci atd...pokud člověk ma možnost se zeptat a nejde to normalni cestou tak žadost o help u admina je nejjednodušší
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 2. 2012 15:12

jaroh píše:Ja mám síce Outlook 2003 bez Exchange... Nové pravidlo - Vytvorit zcela nove pravidlo - Kontrolovat spravu po odeslani - Prostrednictvim uctu zadaneho uzivatelem - presunout do slozky zadane uzivatelem.


Tuhle možnost bohužel nemám, je možné jen zvolit "Kopii zprávy přesunout do složky zvolené uživatelem", přičemž:
- nemám zájem o duplikování zprávy (ve dvou složkách Doručená pošta)
- volbu složky v jiném účtu zvolit není aktivní

---

Díky oooooooooo, zaúkoluji admina!
anonymni

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 13. 2. 2012 15:41

Mas dve (teoreticky tri) moznosti:

- nastavit to pres pravidla ("Manage Rules and Alerts" - cesky to neumim) - tam se da jednoduse nastavit co se zpravou po jejim odeslani, vcetne presunuti do jine slozky. Sam ale nemam dva Exchange ucty, takze to nevyzkousim

- trochu "znasilnit" AutoArchiving, aby to presouval v pravidelnych intervalech

- tohle pisu jenom pro zajimavost - muzes si sehnat nekoko, kdo ti napise plugin pro Outlook, ktery se o to postara. Ja jsem mel par "zvlastnosti" pro Outlook naprogramovanych v Pythonu, pak jsi omezeny jenom tim co nabizi API Outlooku a to toho umi docela dost
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 2. 2012 17:17

Kód: Vybrat vše
am se da jednoduse nastavit co se zpravou po jejim odeslani, vcetne presunuti do jine slozky. Sam ale nemam dva Exchange ucty, takze to nevyzkousim

Outbund - inbund rules lze libovolně ovlivnit ale jakožto spravce a ty neudělaš nic pokud spravce nechce a už vůbec ne s pluginem,třeba pravidlo kdy Jiři Vodražka který ma mail ůčet 1 a odešle zpravu mimo organizaci tak se zprava ani neodešle,pokud ji odešle z ůčtu dvě tak se zprava odešle a archivuje se.Takovach komb jde nastavit fakt hodně.Viz Exchange managment console.
Kód: Vybrat vše
tam se da jednoduse nastavit co se zpravou po jejim odeslani, vcetne presunuti do jine slozky.

Konkretně pro folders např jde nastavit - najit pravidlo kdy pro uživatele KAREL K. ktery ma email 1 až 15 plati třeba pro přesun po odeslani z jakekoliv adresy pravidlo X ktere řika že se zprava nasledně ma objevit ve složce Z a nikde jinde.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 13. 2. 2012 17:49

Ja vim co se da nastavit, taky jsem delal spravce (i kdyz uz je to davno). Ale o tom ta diskuse (zatim) neni. Dokud tazatel nerekne jestli ma povolena pravidla pro presun posty po odeslani, tak je tahle diskuse bezpredmetna. Ty zatim jen prepokladas, ze mu ukladani mailu nastavil spravce a ze to neni chyba konfigurace.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 2. 2012 18:14

Kód: Vybrat vše
Dokud tazatel nerekne jestli ma povolena pravidla pro presun posty po odeslani, tak je tahle diskuse bezpredmetna. Ty zatim jen prepokladas, ze mu ukladani mailu nastavil spravce a ze to neni chyba konfigurace.

No ja to předpokladam protože
Kód: Vybrat vše
V něm mám svůj firemní mail účet A (hlavní) a k němu mám přiřazenu ještě jednu poštovní schránku B (obé jede přes Exchange,

takže vicemeně by šlo o standartni chovani z hlediska spravce
Kód: Vybrat vše
Pokud totiž odešlu zprávu z účtu B, mám ji v odeslané účtu A.

dva ůčty,exchange a toto chování bych proto ani moc nepovažoval za chybnou konfiguraci
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 2. 2012 18:23

A tazatel odpovídá: Mám povoleno p*d, jakožto user mohu být rád, že mám povoleno mazat některé ikony z plochy. O nějakých vlastních úpravách nastavení účtu nemohu ani přemýšlet. Rozhodně ale děkuji za náměty, máme naštěstí adminy, kteří v rámci časových možností vychází uživatelům vstříc (protože se tím sami lecčemu přiučí ;) ), takže zde získané podměty mu předám, požádám a při dobré konstelaci hvězd se zadaří. Díky!
anonymni

Odeslat příspěvekod jaroh 13. 2. 2012 21:14

Kua, keď budem veľký, budem adminom. To je taký pánboh nad nami všetkými, ktorý určuje, čo môžeme a čo nie.

(Teda, to sa netýka sám, ja som si sám sebe pánom, sluhom, adminom aj userom, ale týka sa to asi firemných ľudí :-) )
jaroh
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků