Notebook jako secondary monitor pro PC

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JACAMACA 23. 2. 2012 00:05

Zdravím všechny,

Mám takový problém chci nový monitor pro pc,abych mohl dělat více věcí zároveň ale nechci monitor,mám k využití plně funkční monitor,a chtěl bych se zeptat jestli by to šlo i jinou cestou než-li MaxiVista zkoušel jsem ten program,ale totálně se v něm neorientuji,mohl by mi prosím váš někdo pomoct to zvládnout a dospět do konce,hlavně mi prosím nikdo neposílejte anglický návod,je to má slabost a nerad bych ztroskotal.

Děkuji moc,s pozdravem JACAMACA :kuk:
JACAMACA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MiK 23. 2. 2012 03:46

Přiznám se, že v půlce třetí řádky se už beznadějně ztrácím. Chcete druhý monitor pro zvětšení plochy a nechcete druhý monitor.... Co vlastně chcete?
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod Mokashi 23. 2. 2012 06:15

no myslím,že těch slabostí máš mnohem více než angličtinu.Řekl bych že i češtinu a celkově asi rozum ti pochyběl 8-P
Asus P525 WM 6.1, Sony Ericsson Aspen M1 WM 6.5.3, Nokia Lumia 820 WP 8.1 Denim, Microsoft Lumia 950 W10M Redstone 2, Samsung Galaxy A50 Android 11, Samsung Galaxy S20 FE 5 G Android 12.
Mokashi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eugi 23. 2. 2012 08:29

Nejdriv by sis mel svuj prispevek s dotazem po sobe precist. Opravdu nedava smysl. Pak by nebylo na skodu uvest alespon operacni system ktery pouzivas na velkem PC a na notebooku. Treba by se tim pak nekdo zabyval.
Eugi
Junior

Odeslat příspěvekod JACAMACA 24. 2. 2012 01:59

Za vzniklé chyby se omlouvám psal jsem to v noci,na půl jsem spal,omlovám se ještě jednou,děkuji za pochopení. VSE POSTUPNE OPRAVIM

-- 24. 2. 2012 03:03 --

OPRAVA PRVNÍHO PŘÍSPĚVKU :

Mám takový problém,chtěl bych primary monitor k Pc(Vista 34bit),ale nemám peníze na nový monitor,a tak bych chtěl využít notebook(windows 7 64bit) který mám k dispozici,A chtěl jsem se zeptat je problém že můj pc je 34bit a notebook 64bit nastane někde chyba nebo to snad nepůjde??Slyšel jsem že to je možné,tak jsem se chtěl zeptat zda-li to jde,i jinou cestou než-li kabelově,slyšel jsem něco o programu MaxiVista ale nějak se v něm nemohu vyznat,potřeboval bych pomoct nastavení nebo tak,hledal jsem něco takového ale nikde to není,všude jsou jen videa jak to funguje,ale o nastavení ani stopa,tak doufám že teď je to mnohem lepší jako předtím,omlouvám se za chyby které nastaly předtím.

Děkuji mějte se,předem díky za odpověď,a pomoc ! :-)
JACAMACA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jsmach 24. 2. 2012 05:55

žeby HDMI na noťasu bylo obousměrné a bylo i vstupem videa do notebooku?

nebo máš na mysli použít NB jako terminál a zobrazovat na něm druhou část Multiview z neexistujícího monitoru?

Dej se link, kde jsi tohle řešení viděl, to bych rád viděl.
jsmach
Junior

Odeslat příspěvekod Xyz255 24. 2. 2012 06:56

Já bych řekl, že to myslí tak, že noťas píchne do grafárny v PCčku a BUM! na PCčku má 2. monitor. Taky jsem si to už někdy říkal, ale nic jsem nevyzkoumal :D
Mimochodem, tamto první jsi psal o půlnoci a druhý v jednu... to mi chceš říct, že v jednu není pro tebe noc a jsi čerstvější? good job :D :tleskani
Xyz255
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 2. 2012 08:22

Neexistuje žádný důvod, proč bys nemohl současně používat dva počítače včetně monitorů:
JACAMACA píše:bych chtěl využít notebook(windows 7 64bit) který mám k dispozici,A chtěl jsem se zeptat je problém že můj pc je 34bit a notebook 64bit

když to zvládneš! ;-)
Na bitové šířce OS v zásadě nezáleží, pokud nehodláš v 32-bit OS používat 64-bit sw! ;-)
JACAMACA píše: nastane někde chyba

Zákonitě a nezbytně: zdrojem chyb je v 99,99 % BFU.

Xyz255 píše: noťas píchne do grafárny v PCčku

K tomu by musel být LCD v NB vybaven nějakým vstupním portem, např. D-Sub, DVI-x, DP, HDMI. Zatím jsem žádný podobný neviděl, ale netvrdím, že neexistují.
K běžným levným NB < 30 tis. Kč se obvykle dodávají nejlacinější typy LCD (čti: nejhorší).
Nenapsal jsi typ NB, takže těžko určit, zda jeho LCD disponuje nějakým vstupním portem.
Pokud se jedná o nějaký špičkový profi NB > 40 tis. Kč, máš šanci; zkoumej: RTFM!
Naposledy upravil Milanr1 dne 24. 2. 2012 08:25, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BlackRider 24. 2. 2012 08:24

Taky sem tohle pred pad dny hledal a bohuzel tuhle funkci zvladaj na PC asi jen 2 programy. Zminena MaxiVista a ZoneScreen. Bohuzel ZoneScreen je mrtvej a podporuje pouze XP, takze smula. Snad si to budu muset napsat sam :-/
BlackRider
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 24. 2. 2012 08:42

Jednou jsem taky potreboval udelat nouzove z volneho notebooku druhy monitor. Zkousel jsem dva nebo tri programy a fungovala jen Maxivista. Nepocitej ale s tim, ze bys na tom spustil hry nebo fullhd videa. Je to tak na cteni textu. Na co to vlastne chces pouzivat?
Co si pamatuju, tak mi nefungovalo automaticke pripojeni, ale rucne jsem zadaval IP adresu toho druheho notebooku. Na jednom jsem mel Win7 64b, na druhem a WinXP 32b a bez problemu.
Musis mezi tim PC a notebookem vytvorit sit. Jake moznosti mas, krome kabelu?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 24. 2. 2012 13:22

99% všech notebooků, včetně těch profi, jak píše Milan, vstupy nemají.
Možná několik jednotlivých, které bys spočítal na jedné ruce (některé high-end herní ntb, možná nějaký high-end workstation).
Mezi klasickými ntb, ani v top-business třídě nic takového nehledej.

Možnosti jsou následující:
- SW cesta - viz kluci (Maxivista, apod)
- použít střihovou kartu, která zvládá realtime přenos přes HDMI ve vysokém rozlišení (nutno počítat s tím, že tam JE zpoždění a že jsou drahé, za to by bylo LCD)
- koupit switch na 2xUSB a napojit si KB s myší na oba stroje současně, s tím, že budeš pracovat současně na dvou nezávislých strojích (příp. použít 2KB + 2myši, ale pak se stává, že bereš tu nesprávnou)
- vykašlat se na to a koupit si za 3k ještě jeden monitor.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JACAMACA 24. 2. 2012 14:26

Děkuji za rady,myslel jsem to že by to vypadalo nějak takhle Pc jako primárná monitor k tomu napojený sekundární monitor jako notebook viz foto : http://christytucker.files.wordpress.co ... .jpg?w=450

A když jsem vytvořil síť,tak mi nešel internet,kdo ví jestli jsem to vůbec zvládl dobře,mohl by mi prosím pomoct někdo s tím programem MaxiVista,jak už jsem zmínil na začátku,děkuji.
JACAMACA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 24. 2. 2012 18:11

Zkus pro zacatek napsat, jak mas zapojeny internet.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod JACAMACA 24. 2. 2012 19:55

Mám router z tama napojený internet tuším ADSL.
JACAMACA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JACAMACA 26. 2. 2012 01:10

Pomohl by prosim nekdo prosím teda?
JACAMACA
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků