Wifi od souseda

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod meda0707 15. 3. 2012 23:48

Zdravím,

koupil jsem si dotykový mobil s wifi a při seznamování se s ním jsem překvapivě zjistil, že jsem se připojil k wifi síti. U nás žádná veřejná síť není, takže jediné co mě napadá je, že to vysílá někdo v okolí (soused). I když nemám tušení kdo, kolem bydlí spíše důchodci, kteří nemají ani net, natož router.

Může dotyčný nějak zjistit, kdo se mu připojuje? Například telefonní číslo mého mobilu nebo může zjistit, jaké weby prohlížím? Chápu, že je to blbý dotaz, ale v tomhle se nevyznám.

Příští týden kupuji router, ale do té doby by se mi to šiklo. Konec konců net mu nezpomalím, když stáhnu 10,20 MG za den....
meda0707
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 16. 3. 2012 00:15

Zjistí maximálně mac adresu mobilu, případně stránky na které lezeš. I když vlastně, jelikož to má otevřený, tak spíš nebude schopen zjistit nic ;-)
Thom
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 3. 2012 07:23

Ta poslední věta: dobrý postřeh

(Jinak teoreticky se dají odchytit ještě přihlašivací údaje do emailů, pokud se nepřihlašuješ přes SSL. Taky například FTP hesla jsou defaultně nešifrované.)
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod meda0707 16. 3. 2012 08:44

Díky :) A co přístup přes aplikace (například Twitter)?
meda0707
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 16. 3. 2012 12:12

Pokud to není šifrované dá se to zachytit....

Takže pokud tam máš http: místo https: tak ano...
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 16. 3. 2012 12:21

Píše pomocí aplikace. A tam URL nevidíš (předpokládám). A jak to která má, to netuším...
Ale jak už jsem psal výše, těžko to vůbec ziistí, natož aby dokázal vyfiltrovat login, já bych z toho vědu nedělal ;)
Thom
Junior