[HTML]Nejlepší HTML editor

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod desdy01 21. 3. 2012 15:40

PsPad ;-)

a ve škole jsme měli golden html editor, ten byl docela fajn. Ale PsPad vyhrává na celé čáře (ať je to html, C, php a spousta dalších)

pro linuxovou verzi je dobrej výchozí (ubuntu) gedit
desdy01
Junior

Odeslat příspěvekod TM 21. 3. 2012 15:48

PSPad
TM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misaz640 21. 3. 2012 15:48

Nejpohodlněji to jde asi ve Visual studiu nebo Expression web ale ty jsou cenově nepřijatelné takže asi PSpad
misaz640
Junior

Odeslat příspěvekod petatom 21. 3. 2012 15:51

No, sice je to ještě ve stadiu BETA, ale už teď je MUSE, vážení, nejlepším HTML editorem. :mrgreen:

http://muse.adobe.com/
petatom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kazeasch 21. 3. 2012 15:53

Z free Aptana studio a na něco PSPad. Z placených rád používám Expression Web kde se mi fakt líbí simulátor kterej je občas k nezaplacení, a cena je myslím taky přijatelná.
kazeasch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Noby 21. 3. 2012 15:59

Zajímavý je Sublime Text 2. Pravý sloupec umožňuje rychlou orientaci v kódu. Má ještě mouchy, ocenil bych drag and drop obrázků...
Noby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misaz640 21. 3. 2012 16:02

kazeasch píše:Z free Aptana studio a na něco PSPad. Z placených rád používám Expression Web kde se mi fakt líbí simulátor kterej je občas k nezaplacení, a cena je myslím taky přijatelná.

myslíš Superwiev, jestli jo tak ten je super vydíš to ve všech prohlížečích jak to asi bude vypadat
misaz640
Junior

Odeslat příspěvekod balron 21. 3. 2012 16:08

Visual Studio (vicemene hlavne pro dobre automaticke formatovani)

Sublime Text nebo Notepad++ na rychle upravy.

Na PSPadu mi vadi hlavne free cursor... tzn. ze kdekoliv na plose kliknu, tam zacnu psat.... docela to komplikuje pripady, kdy chci kliknout nekam na konec radku, abych pokracoval ve psani tam, kde radek konci. V normalnim editoru kliknu cca nekde do bileho prostoru napravo od radku a pisu. V PSPadu zacnu psat nekde uplne bokem :D
balron
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AlastorM 21. 3. 2012 16:09

pspad je plně dostačující. Na Ubuntu pak používám Geany
AlastorM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TM 21. 3. 2012 16:12

Pro balron:

K PSPADu - muzes docilit chovani jake chces. V nastaveni editoru si muzes zvolit co delat s mezerama na konci radku a tesne vedle je volba vstup za konec radku (u sebe mam nastaveno u prvniho mazat mezery a druhe mam vypnute a chova se to tak jak chces)
TM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikiqex 21. 3. 2012 16:12

Tak každý rok, dva zkouším jiný editor či IDE a už mi jich pod rukama prošla celá řada, stejně jsem ale nakonec vždy skončil zpátky u PSPadu. Pokud nástroj byl rozumný, buď nebyl zdarma, nebo byl pomalý, nenažraný nebo neuměl vše, nač jsem zvyklý. PSPad toho hodně neumí (code folding, inteligentní doplňování kódu, nápověda parametrů při psaní funkce/metody, rychlé přecházení na definici funkce/metody apod.), ale nemůžu si pomoci :)

Musím ale objektivně uznat, že je to asi také kvůli velmi dobré znalosti tohoto editoru a že chybějící funkcionality by zřejmě do jiného editoru/IDE šly přidat skriptováním a pluginy. Výborně se mi pracuje s Visual Studiem či SharpDevelopem (pro C# .NET), ale třeba k NetBeans jsem nějak nikdy nepřirostl.
Naposledy upravil mikiqex dne 21. 3. 2012 16:26, celkově upraveno 1
mikiqex
Junior

Odeslat příspěvekod Jarynek 21. 3. 2012 16:20

Pokud se nedělají rozsáhlé stránky, nebo pokud je potřeba akorát někde něco upravit, tak stačí obyčejný Poznámkový blok. Nehraje to všema barvama, skoro nic to "nežere", uživatelské prostředí pochopí prakticky každý a co do rychlosti se mu nedá nic vytknout. Co se týče ceny, tak v podstatě zadarmo (neberu-li v potaz cenu Windows, ale ty si jenom kvůli Notepadu asi nikdo kupovat nebude, takže tento údaj by byl irelevantní). Na pomoc se syntaxí se dá použít taková malá utilitka: Google - zdarma dostupná online na stránkách http://www.google.com
Let me get this straight. You know her. She knows you. But she wants to eat him. And everybody's okay with this? Did I miss something?
Jarynek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudenix 21. 3. 2012 16:21

Nejleší bezplatný editor.

Aptana studio - http://aptana.com/

Bohužel je napsaný v Javě a značně se to projevuje na rychlosti při spuštění programu.


S placených programů:

phpDesigner - http://www.mpsoftware.dk/phpdesigner.php
joudenix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 21. 3. 2012 16:28

PSPad
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lukasjakrtek 21. 3. 2012 16:32

Na rychlé úpravy PSPad.. Když dělám nějaký větší počet tabulek, nebo formulářů, tak DreamWeaver (z pohodlnosti, a že to je rychlejší..) Na projekty, php, css apod. používám NetBeans 7.1, má výhodu rozsáhlé nápovědy, kontroly kodu, našeptávače atp..
lukasjakrtek
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků