Notebook na doma, hraní, filmy - rozmezí 28-35 tisíc

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kissinger 5. 4. 2012 19:29

Dobrý den, jelikož už si nevím rady, pročetl jsem už spousty různých nabídek a stále nevím, který ntb je pro mě zajímavá koupě, poprosil bych o radu zkušenější.

Moje požadavky jsou takové: 17 palcový displej(eventuálně ten 16,4 u Sony),kvalitní šasi, nízká poruchovost

Ntb budu z 99% používat doma, přenášet maximálně mezi pokoji, tudíž není potřeba ani přílišná výdyž na baterii bez připojení ke zdroji, hlavně pro hraní her typu WoW, metin, eventuálně Diablo 3 (pokud někdy vyjde :-) ), dále pro sledování filmů, prohlížení www stránek a dále na běžnou kancelářskou činnost ( MS office)

Dříve jsem měl Sony Vaio (typ bohužel nevím) se kterým jsem byl spokojený, pak jsem uvažoval o Dell XPS 702, ale zde jsem si na něj příliš chvály nepřečetl, tak tedy prosím o radu, co by se pro mě dle mých požadavků mohlo hodit v onom výše uvedeném cenovém rozmezí.

Předem děkuji za ochotu a váš čas ;-)
Kissinger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 4. 2012 19:46

moje osobní přesvědčení se ti bude snažit vnutit PC, protože 17" + 1% přenášení ( dá se zanedbat) + hry = PC

a to nemluvím o ergonomii----
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kissinger 5. 4. 2012 19:52

To si mi moc neporadil :-) Mám asi tři různá bydliště, takže když nastane to 1% a budu to chtít převážet, tak to chci jen zaklapnout a jít, pc stolní prostě nechci ;-)

Takže když se oprostíš od PC, radu dle mojich požadavků by si neměl?
Kissinger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 4. 2012 19:58

Asus G74
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kissinger 5. 4. 2012 20:14

Stručné a jasné. Díky za odpověď, počkám si ještě na někoho dalšího, jelikož co jsem slyšel, tak zrovna asus nesplňuje můj základní požadavek na kvalitu šasi a spolehlivost, ale i tak dík za radu ;-)
Kissinger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 4. 2012 20:19

Já co jsem slyšel, tak je to jeden z mála strojů co se dá považovat za herní.

ještě MSi, ale nevzpomenu si na označení 17" a bylo hned pryč, byla k němu 3 roky záruka.

Proč řešíš kvalitu šasi u 17" notebooku který bude 99% času ležet na stole? :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 6. 4. 2012 08:25

Asusy G jsou - co se běžných notebooků na hry - jedny z nejlepších (podle mě úplně nejlepší) stroje. MSI je pro mě prostě šmejd, ostatní na ten Asus nestačí výkonnostně. Dá se uvažovat taky nad 17" HP Paviliony, ty mají ale nižší výkon než Asus G.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kissinger 6. 4. 2012 14:07

Asusům prostě nějak nevěřím, navíc ty G jsou opravdu už velké na mě. NTB budu přenášet mezi místnostmi, takže proto chci pevnější šasi a neavíc nechci mít pocit, že mám v ruce plastovou hračku :-)

Abych upřesnil své požadavky, chci prostě kvalitní ntb nejenom na hry, nebudu hrát ty nejnáročnější, takže nemusí být přímo super herní.

Prostě kvalitní multimediální stanice v kvalitním provedení a 17 monitorem, poradí mi někdo? :-)
Kissinger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 6. 4. 2012 14:33

Kup si Xbox 360° a hotovo - dáš ho do batohu, v cílové destinaci připojíš k TV a hraješ.

jestli nemáš 35k na Alienware tak bych se otázkou herního notebooku vůbec nezabýval....
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MDP 6. 4. 2012 15:03

Když už bych něco takového chtěl, tak bych asi vzal tohle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2GZ0CE1EX0 Přijde mi to pořád ještě rozumně herní 3D Mark 2006 kolem 10400b, na 1600x900b na ne úplně nové pecky to stačí a zároveň to nepostrádá trochu té vzhledové serióznosti...
MDP
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hombre_71 6. 4. 2012 15:57

Teď asi 14 dní mám 17´Dell Vostro 3750 a jsem na výsost spokojen. Předtím jsem měl cca. 3 roky Sony Vaio FW41
hombre_71
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 7. 4. 2012 10:39

S touhle diskusí končím (opět se přesvědčuji o tom, že na tyhle témata nějak nemám ty správné znalosti a mentalitu): tazatel chce obří 17" notebook, ale když mu navrhneme v podstatě ty nejlepší běžné herní kousky (s velmi dobře navrženým chlazením), tak mu přijdou velké a těžké na přenášení po domě/bytě. :-)
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nosiris 7. 4. 2012 11:22

TO: wizaard to chce klid :)

TO:Kissinger podle mě prostě herní notebook je blbost, ale když už tak ber ten Asus měl jsem možnost ho vidět a je fakt dobrej a hlavně má dobré chlazení. nemyslim si, že pokud se bavíme o hernim ntb v této ceně je něco lepšího. možná nějaké MSI by mohlo vyhovovat, poslední dobou je MSI v tomto segmentu celkem dobré, ale chtělo by to nějakého experta přes MSI já teď o nich nemám přehled.
nosiris
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kissinger 7. 4. 2012 14:17

Děkuji za rady, nějak si to již přeberu. Zároveň se omlouvám, že jsem přivedl místního moderátora k "šílenství" :-)

Věřím, že Asus G je kvalitní herní notebook, ale já nehledám přímo hrní NTB, v tom došlo asi od začátku k mírnému nepochopení. Samozřejmě na něm nějaké hry hrát chci, avšak ne ty nejnáročnější, proto nemusím mít nutně herní přístroj přímo, viz Asus. Chtěl jsem celkový kompaktní stroj s důrazem na kvalitu a funkčnost na všechny běžné činnosti pro obyčejného uživatele při použití 17 displeje, hry jsou jednou ze součástí, ale ne tou jedinou tak, abych vybíral přímo herní stroj.

Ale i tak děkuji za rady, rozhodnu se zřejmě mez HP Pavilionem dle rady tady nebo Dell LPS 702x, snad nečáhnu vedle.

Díky všem za ochotu a čas ;-)
Kissinger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kissinger 8. 4. 2012 12:32

Omlouvám se, že ještě otravuju, ale našel jsem tedy dva favority, mohl by mi jen někdo poradit, který z nich by byl lepší:

Varianta 1 : http://www.alza.cz/dell-xps-l702x-d298635.htm#recenze

Varianta 2 : http://www.alza.cz/sony-vaio-f23s1e-b-cerny-d267363.htm

Předem díky za ochotu všem ;-)
Kissinger
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků