Lenovo Y570 lagy ve hrách

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bling 23. 4. 2012 12:37

Já jo: je to Acer :)
Lolkař
bling
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hnedahlava 23. 4. 2012 12:55

To, ze notebookum nerozumis neznamena, ze musis ze sebe delat blbce ;)
hnedahlava
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 23. 4. 2012 14:51

hnedahlava: Takže přepnu nastavení nabíjení a pravidelné sekání přestane. Z toho podle Tebe vyplývá, že se jedná o problém s přehříváním?

Já se nepřu o to, že notebook může mít problém s teplotami, ale tohle je jiný problém, který jsem sám měl na jednom kusu, co jsem testoval.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luskys 23. 4. 2012 15:05

call of duty black ops nastaveno na nejvyší detaily testování 4hodiny hraní v kuse teploty cpu max 70 stupňu, dále souhlasim radši jsem si koupil tento lenovo než abych šel do aceru, s asus i acerem mám osobní špatné zkušenosti pokud jde o notebooky, další to sekání opravdu přestalo s tím přenastavením napájení, takže žádná pojsitka to neni i když jsem to dostal na 85 stupnu zatim nejvíc asi víc se mi nepovedlo :D tak se to stejně nesekalo, je to tím napájením a tečka x)
Notebook: Lenovo IdeaPad Y570
Mobile: Sony Xperia J
luskys
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hnedahlava 23. 4. 2012 15:10

Ok, jsem opet o neco moudrejsi :)
Dulezite je, ze se to vyresilo.
hnedahlava
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luskys 25. 4. 2012 14:17

mám eště dva dotazy...

1: dá se na ty teploty nějak podívat v biosu případně jak se tam dostanu ? protože ten notebook se zapíná tak bleskově rychle xD

2: jak se v w7 nastaví režim spánku při zaklapnutí ntb, u xp sem to věděl tady to nemůžu najít, při zavření se jen vypne monitor ale noťas běží dál
Notebook: Lenovo IdeaPad Y570
Mobile: Sony Xperia J
luskys
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 26. 4. 2012 07:59

Ad 1) Ne.

Ad 2) Ovládací panely\Hardware a zvuk\Možnosti napájení\Nastavení systému.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luskys 26. 4. 2012 08:23

2) přesně tam sem to hledal, ptám se právě proto že sem to tam nenašel x)
Notebook: Lenovo IdeaPad Y570
Mobile: Sony Xperia J
luskys
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 26. 4. 2012 11:34

Potom tu funkci daný notebook nepodporuje. Doporučuji tlačítko napájení.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luskys 26. 4. 2012 11:55

okay to je odpověď kterou sem potřeboval :D jinak ta věc s napájením že při určité teplotě se to seká tak je to 50% tím a 50% tím co sme tu vyřešili, většina her se dá hrát na "vyrovnaný" profil kdy procesor neběží na ten turbo boost cca 3,1ghz a nehřeje tak, a budu muset najít nějaký optimální takt aby to neběhalo až uplně nahoru nevim třeba cca 2,6 ghz 2,8 a mělo by to bejt cajk ale jak říkám zatim neni třeba hraju na tom crysis 2 battlefield 3 všechno bez problému a pak sou tu hry který maj problém sami v sobě třeba call of duty black ops... sekalo se stačilo stáhnout patche a je to v cajku i na full detaily a full aa, jediný co mě mrzí je arcania gothic 4.. ale ten se mi sekal i na stolním kompu, a tu je to problém hry to vím že prostě jak na nejvyší i na nejnižší nastavení to běží na stejných fps patch nepomohl tak co stejně za chvíli budu mít guild wars 2 a jebat na toto :D
Notebook: Lenovo IdeaPad Y570
Mobile: Sony Xperia J
luskys
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vavra.7 11. 9. 2012 17:17

Sice je to už starší téma, ale i tak bych rád tento problém uvedl na pravou míru. Jakož to vlastník stejného modelu notebooku, jsem měl totožný problém, proto jsem hledal především po zahraničních fórech až jsem našel odpověď.

Takže za prvé, problém není s throttlingem. Mám to vysledovaný a ten začíná až u teploty CPU zhruba 95 - 100°C. Bylo řečeno, že vteřinové lagy trvají pouze pár minut hraní a poté přestanou. Způsobuje je sepnutej Turbo Boost v předprodukčních modelech. Tzn. když je frekvence procesoru vyšší než 2 GHz. Zde paradoxně díky ochraně proti přehřívání se Turbo Boost vypne (co jsem vysledoval) někde při teplotě CPU 77°C => lagy přestanou. Vzhledem ke čtyřjádrovému procesoru i7 je i frekvence 2 GHz dostatečná pro běh her bez rapidního pádu FPS, takže se hra dále dala hrát bez jakýchkoliv potíží s výkonem. Tady se i vysvětluje proč hra přestala lagovat při použití vyrovnaného režimu. Jednoduše není nastaven na maximální výkon procesoru tudíž se Turbo Boost ani nesepnul.

Tento problém se dal obejít velice jednoduše. Stačilo nastavit maximální frekvenci procesoru na 99%, což zajistilo pouze základní frekvenci. Dnes už ovšem tento problém spolehlivě řeší překvapivě nejnovější ovladač na grafickou kartu gt555m. Při náročných aplikacích sepnutý Turbo Boost nijak výrazně nepomůže ke zvýšení FPS, ale naopak výrazně zlepší zpoždění myši. Jeden by si mohl myslet, že konečně může plně využívat procesor. Jenomže k čemu to sakra je, když standardní teploty při hraní se pohybují okolo 90°C a Turbo Boost při 77°C vypíná.

Takže mám i já jednu otázku. Je nějaká chladící podložka, která by byla schopna stáhnout teploty při hraní na oněch 77°C či nastavit někde vypnutí Turbo Boostu například na hranici 85°C samozřejmě za předpokladu že by se to uchladilo.
vavra.7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 11. 9. 2012 19:40

y570 má odfláklé chlazení, takže pochybuji.
chladicí podložky nejsou zázračné a 20°C dolu opravdu nedají.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 9. 2012 08:37

u dobré podložky a dobrého notebooku maximálně 15°C ale to je už extrém, spíše je to kolem 10°C
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bling 13. 9. 2012 13:31

Zalmany dávají (na plnej tah) daj dolu 15 .. i 18 C
Lolkař
bling
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hnedahlava 13. 9. 2012 14:12

To je potom jak kdyz pristava letadlo...oprava...kdyz pristavaji dve :D
hnedahlava
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků