Lenovo E520 - driver BT

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jari 3. 5. 2012 15:12

Dobrý den, po instalaci systému (Win 7 32 bit) na NTB Lenovo E520 ( http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 2K30CE1II7 ) jsem si stáhnul od výrobce většinu ovladačů, nainstaloval a téměř všechno jede jak má. Jen mám problém s Bluetooth. Ovladač pro "Bluetooth and Modem" při instalaci odepřel poslušnost a nahodil hlášku: No Bluetooth device was detected. Please make sure that your Bluetooth device is plugged in properly in order to continueinstalation" a instalace se ukončila. Bluetooth potřebuji k provozu bezdrátové myšky. Ve správci zařízení vykřičníky žádné nejsou, až mi to připadá, jakoby BT vůbec nebylo součástí laptopu.
Možná je v tom nějaká banalita, nevím. Není na tom NTB žádné HW tlačítko na BT, asi se to ovládá SoftWarovým.
Můžete mi, prosím, poradit jak mám Bluetooth na tomto notebooku zprovoznit? Děkuji předem za odpověď.
Hezký den...
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 10. 5. 2012 13:36

Zkontroluj, že notebook Bluetooth má (to jednak) a dále, že je zapnuté (klávesa F9). Musí být ale nainstalovaný ovladač správy napájení + Power Manager + hotkey a OSD driver.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 5. 2012 14:41

Vzdyt prece staci jen nainstalovat cisty system, ovladace od alesponjedne sitovky a pak uz jen lenovo system update. Vse ostatni se doinstaluje automaticky, dokonce ve spravnem poradi a bezobsluzne. Je to prece Thinkpad.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 5. 2012 15:28

Kód: Vybrat vše
ovladace od alesponjedne sitovky

Tak zrovna toto byva důvod těch prapodivnych problemů co tady hromada lidí má - bohužel pořad žijí v zajetí stylu ala XP.Během instalace seven ma povolit sit.To je vše.Měl jsem v ruce opravdu exoty s nepodporou seven a aby nešla sit ještě během instalace jsem v životě nezažil.Většina lidi ale uděla pravej opak a pak tam začne ladovat drivry.Chyba.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 10. 5. 2012 17:23

oooooooooo: Skoro u všech nových notebooků ti s instalačkou win7 nepojede bez driverů síť.

Nechat drivery čistě generické hledáním Windows v tomto případě nedoporučuju. Ovladač síťovky + lenovo system update je ten nejlepší a nejsnazší způsob insstalace thinkpadu.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 5. 2012 17:35

Kód: Vybrat vše
Skoro u všech nových notebooků ti s instalačkou win7 nepojede bez driverů síť.

Jo seš si jistej?Zvlaštní - řekl bych že mam obracenou zkušenost.Konkretně s toimto notasem celkem určitě a s dalšima par typama od lennova novýma taky,s novým HP o vikendu atd atd.Ale je fakt že neni problem to udělat aby nejela - stači jedna hloupa volba při instalaci.
Samozřejmě člověk nevidi na kilometry daleko co dotyčny dělal - ale z tisice těchto problémů ve foru je jeden společny jmenovatel a potom jsem si tam instaloval....Misto aby povolili na začatku instalace sit,může si byt jisty že nasledně i bluetooth by jelo,potom může klidně opět začit mršit svojima zasajhama průběžně system,navštěvovat forum a divit se co zase nefunguje.
Jenom na okraj nejenom že na těchto strojich jede sit bez nutnosti blbnuti s drivry ale stači vzit flashku s prehistorickym bartem bootovací a jede taky,tady na tomto konkretně jsem měl strčeny winpe3 a frčela sit a ještě nejakou bootovaci obskurnost na flashce a sit frčela taky.Koneckonců neni jediny důvod aby nejela.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 10. 5. 2012 18:43

Mám na práci obvykle důležitější věci než pouhé instalování OS na klientské počítače, ale třeba zrovna poslední ThinkPad - X220 s čistým Win7 SP1 nenašel ani Wifi (Realtek 1x1 11b/g/n), ani LAN (Intel 82579LM). Windows má v sobě vždy jen ovladače na hardware, který tu byl, před jeho vydáním.

Nicméně stejně mi nedochází, o čem tu vlastně točíš. Postup, který jsem tu s Kinezskem popsal, doporučuje i lenovo a zvládne ho i podprůměrně inteligentní šimpanz. Nechat si na notebooku pouze generické ovladače často znamená chybějící rozšířené funkce power managementu, problémy s přepínatelnou grafikou, nemožnost přepínat Wifi/BT atd., protože za tím stojí kombinace upravených ovladačů a na ně navázaných aplikací, které Windows sám stáhnout neumí.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 5. 2012 19:30

Kód: Vybrat vše
Nicméně stejně mi nedochází, o čem tu vlastně točíš. Postup, který jsem tu s Kinezskem popsal, doporučuje i lenovo a zvládne ho i podprůměrně inteligentní šimpanz.

Vidim - ale je zvlaštni že se lidi co voli tento postup a nasledně hledaji pomoc schazi ve foru množství vic než malé,hodně problémů by si pravě ušetřili kdyby svoji iniciativu ohledně vlastni instalace ovladačů omezili na nulu.
Kód: Vybrat vše
Windows má v sobě vždy jen ovladače na hardware, který tu byl, před jeho vydáním.

Vypichnout jeden model z padesati neni celkem problem - reagoval jsem na
Kód: Vybrat vše
Skoro u všech nových notebooků ti s instalačkou win7 nepojede bez driverů síť.
to je prostě blbost pochopitelně.A pokud se tedy vratime k modelu o němž je řeč v tomto threadu at jsme konkretní doufam že na tomto tvrzeni netrvaš . Je nepravdivé.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 10. 5. 2012 19:35

oooooooooo: Kteří lidé tu mají problém s Lenovo System Update? O kom se tu vlastně bavíme?

Z toho, co tu píšeš, mi připadáš jako někteří korporátní ajťáci, kteří jsou schopni vytvářet preloady k notebookům zaměstnanců, kde nejen že nefungují některé funkce power managementu a nezobrazují se OSD informace, ale někdy třeba ani nejde změnit jas obrazovky, protože se prostě udělala čistá instalace a když fungovala síť a zobrazení více barev, "bylo všechno hotovo". Tenhle přístup mě vždycky akorát naštve.

Ad tvrzení: E520 je rok starý model. Nové notebooky, o kterých mluvím já, jsou ty, které teď přicházejí na trh. Btw když Kineczek mluvil o instalaci driveru na libovolnou síťovku, mluvil o případu, že systém žádnou nenajde. Nečekal bych, že se někdo bude chytat něčeho takového. Za postupem použít dále na ThinkPadu System Update si stojím. Všechny ostatní alternativy jsou buď zbytečně zdlouhavé, nebo diletantství.
Naposledy upravil swarm dne 10. 5. 2012 20:07, celkově upraveno 1
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 5. 2012 20:06

Ale prd bavim se o posloupnosti - přečti si jeho dotaz a jeho problem.Pokud by použil postup kdy povoliš sit během instalace tak nasledně startoval stoprocentně do systemu v němž ma plně funkčni bluetooth,to je to co řikam,samozřejmě akce typu nejede bluetooth - a hele vždyt ono se musi zapnout nema cenu zminovat v teto souvislosti.Co děla nasledovně je už jenom na jeho preferencich.Co dělaji korporatni IT je jina věc - generalizovat je strašně jednoduché :-),věci jdou dělat blbě,špatně,ještě hůř a dobře.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků