Výběr HDD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jémák 29. 5. 2012 06:00

ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem HDD - původně jsem chtěl tento:

http://interlink.tsbohemia.cz/pevny-dis ... 16967.html

cena ale zatím neklesla tak, jak bych si představoval, proto bych potřeboval doporučit nějaký jiný výkonný disk - velikost od 750 GB - 1,5 TB, nejlépe SATA 600, 64 cache s dobrými rychlostmi..

Předem moc díky za odpovědi ;-)

a kdyby to šlo vybrat z tohoto obchodu http://interlink.tsbohemia.cz/ bylo by to opravdu super
jémák
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 5. 2012 08:23

Barracuda (bez dalsich pismen a cislic) 1TB. Jednoplotnovy, rychly, na svou rychlost EXTREMNE TICHY (nevim, jak to SGT dokazal, ale hlucnost je na urovni green disku!) disk za velmi dobrou cenu.

A je vykonnejsi, nez cely FAEX. (!!!)

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jémák 29. 5. 2012 08:33

super, díky - určitě se na něj poptám..
jémák
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 5. 2012 09:18

http://interlink.tsbohemia.cz/pevny-dis ... 42634.html

Aby ses nemusel poptavat. :)) Olomouc skladem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jémák 29. 5. 2012 12:51

a ještě dotaz - psal jsi, že je rychlejší než FAEX, co to je?

Jinak teď mi tedy ještě psali z TSka a radili mi koupit ten mnou výše uvedený - že prý má narozdíl od ostatních 5 let záruku.. Hraje to v koupi nějakou zásadní roli?
jémák
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 5. 2012 13:58

http://interlink.tsbohemia.cz/pevny-dis ... 16967.html

Toto je FAEX. Co koupit, to musis vedet sam. Kdyz dnes vezmes petilety 320G disk, je to pomala sunka a tehdy to byl top model. Delka zaruky ma smysl u disku pro zalohovani, ale to asi nebude Tvuj pripad?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jémák 29. 5. 2012 16:18

ne, na zálohování to nemám - víš, já mám právě tu 320 GB a minulý rok jsem změnil desku, procesor a ramky na herní - teď mám vybranou grafiku a zdroj + tedy nějaký ten HDD - ale u toho se nevím podle čeho rozhodovat - na grafiky vycházejí testy docela často, zdroj se dá také dle parametrů dobře vybrat, ale disky jsou takové pro mě špatně odhadnutelné a tak bych nerad vybral něco, co stojí za prd a zpomalovalo vy to počítač, když ostatní by šlapalo.. ;-)
jémák
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 5. 2012 16:54

Na system by to asi chelo SSD. Ale tenhle disk je ted jeden z nejrychlejsich, je za docela dobrou cenu ...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 29. 5. 2012 18:52

Pro jistotu bych doporučil konzultovat i ten zdroj. Přece jenom, není to jen o číslech.

Vybraný disk vypadá dobře, osobně jsme se zatím nepotkali, ale starší modely naprosto bez problému a jediné reklamace (ťuk ťuk). Několik desítek kusů.

SSD by byl lepší, ale taky je to o penězích. Navíc jde dokoupit kdykoli později.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 5. 2012 20:51

Shitman: Doporucuji k setkani, budes prijemne prekvapen. Ja osobne vlastnim nekolik 3TB bratricku. Toto je slim jednoplotna, jako byly 500GB "dvanactky". Ale oproti nim je vyyyyyyyyyyyyyrazne tissi. (i rychlejsi, samozrejme)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 29. 5. 2012 21:02

Tím líp. Se setkáním stejně počítám, jenom mám teď tak trochu období sucha co se týká kšeftů a pro sebe mám tak nějak všechno, co potřebuju. Každopádně ale díky za info, určitě potěšilo nejen mě.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0803 17. 8. 2012 21:41

pisem mimo temu ale bratia poradte: chcem pripojit externy 2,5 hdd k TV a chcem ho tam mat nonstop pripnuty - nebude sa opotrenuvat ? alebo sa pri necinnosti vypne ? alebo ho zakazdym odpajat ?
Dakujem.
0803
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamil2268 18. 8. 2012 09:15

Radši ať jede nonstop než, aby se 5x za den odpojoval. Řekl bych to takto, když vím, že se budu dnes, zítra dívat na televizi tak nechat zapojený ať se točí. Pokud víš, že třeba týden budeš pryč tak odpojit.
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Shitman 18. 8. 2012 09:45

Při nečinnosti by se měl vypínat. Taky záleží na tom, jestli na něj ta televize nebude sahat i v momentě, kdy to ty nepotřebuješ. Některé to bohužel dělají, ale to poznáš.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0803 24. 8. 2012 21:31

ako to spoznam predtym, ak ho kupim a vyskusam ? v ziadnych parametroch HDD som sa o tom nedocital.
0803
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků