Herní PC + příslušenství, ne-ULN, cca do +- 30 tis.

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod __fish__ 10. 6. 2012 22:06

Dobry den,

chtěl bych vás poprosit o radu ohledně sestavení PC. Nejprve začnu výčtem požadavků.

  • Finanční limit - cca 30 tisíc. se vším všudy (tj. kromě počítače ještě monitor, myš, klávesnice a OS)
  • Účel - zejména hry (cca 70%), dále pak eventuelně grafické programy pro rastrovou i vektorovou grafiku (ale není potřeba kvůli tomu pořizovat 16+GB RAM) a sledování filmů
  • ULN - není prioritou; alespoň trochu LN by ale bylo fajn
  • grafickou kartu chci určitě nVidii a procesor, pokud možno, Intel
  • Sestavení - v ceně (nebudu si stavě sám - viz další text nebo výčet položek v košíku)

Reproduktory jsem prozatím oželel (často hraju se sluchátky nebo případně mám jedny staré bedýnky), ale kdyby se podařilo je tam napasovat při +- dodržení ceny (tzn. +max. 1000 Kč), tak úplně stačí nějaké 2.1-ky.

Stejně tak SSD disk jsem zatím vyhodnotil jako zbytečný luxus. Smysl by měl tak alespoň od 120 GB a na to momentálně nemám rozpočet. Delší start OS nebo loading levelů už nějak pežiju, jde mi hlavně o plynulý výkon v samotných hrách.

Prošel jsem několik topiců týkajících se herních sestav a vyšlo mi pro začátek tohle (jde víceméně o nějakou sestavu odsud z fóra, kde jsem nahradil položky, které už nejsou v prodeji):
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_11P10...

Ještě k té míře odhlučněnosti - jak jsem pochopil z příspěvků na fóru, tak pro kvalitní ULN provedení je potřeba, aby si s celou sestavou, ten kdo jí skládá, vyhrál a nastavil pořádně všechny komponenty. Tato práce navíc by nejspíš už výrazněji překročila rozpočet (pokud ne, opravte mě, prosím). Vzhledem k tomu, že jsem plánoval nechat si sestavu smontovat přímo v Alfě (sám jsem manuálně značně nešikovný :-|), tak mi jako případná efektivnější investice do odhlučnění přišla nějaká v tomto smyslu kvalitnější (a tedy zákonitě asi i dražší) skříň. Tudíž jako finanční strop jsem ochoten jít na 32 000 se vším všudy (viz požadavky).

Předem moc děkuji za vaší pomoc.
__fish__
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 6. 2012 22:42

Ventilatory potrebujes alespon 2ks. Pro ULN je potreba nejen odladit, ale i vybrat tiche komponenty, hlavne vymenit chladic na graficke karte.

29.567,- Kc

Kosmeticke zmeny, jako napriklad monitor se shodnym panelem /LG-Philips displays/ a DVI kabelem v cene, ktery Philips nedodava. Jine chlazeni grafiky, priznivejsi cena. Jiny disk (7200rpm) a jine pameti. Jo ... a ventilator 2ks. A jina deska, Gigabyte je lepsi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 6. 2012 22:57

Kine, Green jako jediný disk? Za pár korun navíc je 2TB Barracuda 7200.12. ;)

Jinak tady návrh s SSD a lepším chladičem CPU (vyšší přetaktování nebo tišší chod, někdy i současně)
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 6G011ISN01

Na periferie jsem nesahal. Předpokládám, že se nekupuje zajíc v pytli. Myš bych ale taky volil jinak.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 6. 2012 23:00

A jo, jediny disk ... pardon. Opraveno. Tazatel mel zelenou Barracudu a vubec mne to netrklo, ze tam SSD vlastne nebude. Uz je asi pozdni nocni hodina. :))

29.567,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod __fish__ 10. 6. 2012 23:22

Děkuju za odpovědi a oba návrhy. Ten disk jsem úplně přehlédl. Jinak, co se týče té myši, tak stejnou mám k notebooku a jsem s ní spokojený, ale ještě se raději porozhlédnu jinde.

Také jsem koukal, že jste mi oba prohodili GPU za tu verzi od MSI. Jen ze zvědavosti - je primárním důvodem čistě o něco nižší cena (+ ta hra, jak jsem koukal) nebo třeba je ta verze od GIgabytu poruchovější?
__fish__
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 6. 2012 23:54

U grafiky hrála roli čistě jen cena + ta hra (ale hlavně cena), jinak jsou to naprosto srovnatelné verze. Gigabyte má sice z výroby nějaké to přetaktování, ale to hravě doženeš doma za pár minut.

Myška je sice fajn, ale k hernímu počítači si ji neumím úplně představit. Na druhou stranu, jestli jsi zvyklý, tak ti do toho nebudu kecat. Sám jsem v dávných dobách své aktivní hráčské "kariéry" hrál na snad desetileté klávesnici Samsung a myšce Benq za pár kaček. Prostě mi to sedělo.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar





Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků