Import PST souboru do Thunderbird

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cerin 13. 6. 2012 10:31

Ahoj, potřebuju radu - sháním doplněk pro Thunderbirda, který se jmenuje PST import plugin nebo podobně, sehnal jsem jen starou verzi, kterou Firefox 13 nepodporuje. Potřebuju dostat zálohu z Outlooku do Birda a ani google není chytrej. Poradil by někdo jak na to? Dík
Jezdi vždy tak, aby ses nikdy nemusel bát, kdybys potkal sám sebe!
Cerin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 13. 6. 2012 10:47

- nainstaluj verzi TB se kterou je ten doplnek kompatibilni, importuj, povyš verzi TB
- hod PST do outlooku, treba i jen zkusebni verze, frkni to nekam na imap server, v TB pres imap stahni
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cerin 18. 6. 2012 21:22

Mockrát díky, zabralo 8-) :tleskani
Jezdi vždy tak, aby ses nikdy nemusel bát, kdybys potkal sám sebe!
Cerin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinco 23. 6. 2013 14:18

Jsem v podobnem problemu. Mam z outloku *pst soubor a potreboval bych postu z tohoto souboru exportovat do Thunderbirdu. Nedari se mi na netu najit PST Import Thunderbird a k tomu patricnou verzi Thunderbirdu ktera bude doplnek podporovat. Dik za pomoc
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 23. 6. 2013 14:23

a z jakýho důvodu nepoužiješ funkční postup výše?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cabman 23. 6. 2013 14:28

karlos00x píše:- hod PST do outlooku, treba i jen zkusebni verze, frkni to nekam na imap server, v TB pres imap stahni
... imap nesynchronizuje odchozí poštu, uživatelsky vytvořené složky a kontakty.
cabman
Junior

Odeslat příspěvekod Sislik 23. 6. 2013 15:19

cabman píše:... imap nesynchronizuje odchozí poštu, uživatelsky vytvořené složky a kontakty.
pres imap sesynchronizujes vsechny slozky, ktere si vyberes, vcetne odeslane posty; kontakty samozrejme ne, protoze IMAP je postovni protokol
Radsi nic, nebo mi to zase smazou...
Sislik
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinco 23. 6. 2013 15:27

Potrebuji naimportovat *pst do Mozilla Thunderbird. A kdyz by to slo tak bez instalace Microsoft Outlooku. Radeji. Jenze nemuzu sehnat doplnek a k tomu spravnou verzi MT. Jeste do nedavna jsem fungoval x let na Opere a zavislost na jednom prohlizeci neni dobra. Mozilla ma dost na na vrch a tak jsem si rekl ze k ni stahnu i TB klienta. Jenze ten mi pri stahovani posty , po cca 1000 emalu, zahlasil RETR a dal se posta nestahla. Pak prisel na radu Outlook 2003. Ten jsem taky nejaky cas pouzival, drive. Ale vyhledavani emailu neni presna. Bohuzel mi chodi i kraviny a tak jsem si rikal ze podle emailu je narazove vyhledam a smazu. Po jednom to tridit, pres 3000 emalu, je blbost. V presnem vyhledavani je lepsi MT. Nebyt te chyby RETR. Pote jsem zkusil verzi outlook 2010 ale v tom jsem se nevyznal vubec. Nasledovalo vraceni os v case a znovu jsem nainstaloval TB. Pred tim jsem vsechny emaly pres web Tiscali prestehoval do jedne slozky. Nekdo psal ze takle vyresil RETR. Po spusteni MT se zadna posta nestahla. Nasledne jsem zjistil ze mi zmizela vsechna posta z Tiscali. Nastesti po vraceni v case mi v Users\....\ zustal soubor pst a neco dalsiho.
Jestli se nepletu tak Tiscali IMAP nepodporuje. Jsem v nastaveni nasel jen POP3. Staeni posty zpet na server Tiscali zatim neresim.
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 23. 6. 2013 15:49

pokud by tiscali nepodporovalo imap, proč by v dokumentaci ke svýmu mailu poskytovali adresy imap serveru?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinco 23. 6. 2013 16:26

IMAP poresim pozdeji. Moc o IMAP nevim.Ted bych rad dostal postu do MT. Jako posleni variantu si necham instalaci outlooku. Tam uz by nemel byt problem.
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 23. 6. 2013 21:52

RETR v Thunderbirdu značí, že mail, který se pokouší stáhnout, má poškozenou hlavičku.

Kdybys použil hned na začátku IMAP, byl bys těchto starostí ušetřen.

PST Import plugin lze stáhnout odsud (vyžaduje TB 2.0.0.x). Na pokusy doporučuji vytvořit exrta kopii dat a separátní profil.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinco 25. 6. 2013 21:03

Postahoval a zkusil import. V seznamu se mi uz ukazal import pst. Ale pri nasmerovani uz ten soubor nevidel. Pritom tam ten soubor byl. I kdyz videt nebyl dal jsem ok. nasledne se ukazalo okno s textem snad ve francoustine. A jen ok. V MT vznikla slozka pst ale prazdna. Samotny soubor pst ma pres 600MB. Takze nezbyvalo nic jineho nez nainstalovat outlook. Nasmerovat v nastaveni outlooku dat. misto. Nevim proc ale vytvoril si umisteni v document and setting. A pak v TM import posty z outlooku. Tak to by bylo.
Ted bych rad to nastavil tak aby kdyz se posta stahne do pc a ja ji dam smazat aby se smazala na serveru. To jde, jak jsem pochopil pres IMAP protokol. Ale na tiscali, tedy ve sprave uctu imap fakt nevidim. Budu se muset obratit na jejich podporu. Sam si zatim nevim rady. A pak to implantovat do MT.

-- 25. 6. 2013 22:36 --

muzu jeste poprosit o trosku srozumitelny postup jak zaridit, nastavit, aby kdyz smazu stazeny email v pc aby se zaroven smazal na serveru poskytovatele emailu? Konkretne tiscali. Dik
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 25. 6. 2013 22:49

sinco píše:muzu jeste poprosit o trosku srozumitelny postup jak zaridit, nastavit, aby kdyz smazu stazeny email v pc aby se zaroven smazal na serveru poskytovatele emailu? Konkretne tiscali. Dik

Nastavis IMAP, tam se pak nehraje na stazene a nestazene mejly, je to synchronizave, tzn.co udelas na jednom pc, uvidos na druhem, pripadne webove rozhrani. Vcetne odeslane posty.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 26. 6. 2013 12:12

Plug-in je několik let starý. Pravděpodobně s novými verzemi Outlooku doznala struktura PST nějakých úprav, a tudíž nefunguje.

Na stránce Tiscali o IMAPu nic není. Je možné, že ho poslali k ledu. Kontaktuj technickou podporu.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinco 26. 6. 2013 12:13

Zkusil jsem do napoveda.tiscali zadat IMAP a vypadlo mi "v současné době není možné využít tento protokol " Jeste jsem napsal na podporu ale si to bude pase.
Ze ja ocas zrizoval kdysi davno svuj email na tiscali.
sinco
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků