Jaký je nejlepší program pro prohlížení fotek?

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod malcolmX 1. 9. 2010 11:22

Na prohlizeni (Win 7) i mne staci Windows Photo Viewer (+ pruzkumnik). Drive jsem pouzival irfan a xn, ale na novem pocitaci s novym systemem mi (zatim?) nechybi.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod matesklep 1. 9. 2010 12:30

Rozhodně Picasa:) nemá konkurenci. Xn, Irfan a ACDsee 5 jsou také dobré, mají spoustu možností (např. měnit rozlišení obrázků a to i hromadně, to Picasa tuším neumí), navíc jsou hodně rychlé. Ale Picasa stejně vyhrává na celé čáře - rychlost, jednoduchost, funkčnost, vzhled.
matesklep
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vykook 1. 9. 2010 12:53

iPhoto, tema je mozne locknout, ostatni nazory jsou zbytecne ;-)
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 9. 2010 14:12

Minoritní OS nezvladající rozmanitý HW je spiš hřička přirody.Nemyslim že by proto soft běžíci jen na něm byl etalonem kvality z toho důvodu.myslím že lock je předčasný.Mam přidat pleas no flame ze slušnosti ? :-)
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hans_ 2. 9. 2010 13:37

irfanwiev, už hodně let - nebyl důvod měnit.
Faststone jsem objevil před pár týdny, zaujal mě pro "hezčí" rozhraní a zobrazování obsahu složek.

Používám oba, irfan startuje rychleji, faststone je lenivější.

Hodně dlouho jsem pro organizaci fotek používal Picasa, přešel jse na Adobe Bridge. Požívám pro tagování fotek a round tripping s ostatními Adobe aplikacemi.
hans_
Junior

Odeslat příspěvekod Celebi 6. 9. 2010 03:28

mam otazku na picasa 3 pouzivatelov da sa neako nastavit aby sa v prehliadaci fotografii dalo prehliadat podla nazvu suboru a nie podla toho kedy bol vytvoreny?
ide mi o to ze rad citam mangu ale casto neaky obrazok (stranu) nupravuju chronologicky a tak ked sa to snazim citat tak mi skace stranku od stranky je to tak trochu problem
Celebi
Junior

Odeslat příspěvekod hans_ 6. 9. 2010 08:45

Co vim tak, podle nazvu jsem vzdy jen hledal. Ale s razenim to asi nepujde - nevim, tak jak byste chtel.
Ja bych doporucil si na to udelat jednoduse album z oblibenych obrazku a mate to pak k dispozici okamzite - nebo *(hvezdicky). Anebo po zmene - editaci si obrazky nejak smyslu plne opatrit tagy.
hans_
Junior

Odeslat příspěvekod milan.smart 17. 9. 2010 17:32

Pro ty co používají iPhoto:

Když importuji fotky do iPhoto ať už s nastaveným kopírováním do knihovny nebo nebo bez, tak se upravené fotky vždy zkopírují ještě do té iPhoto knihovny. Upravené fotky znamená i ty co jsou na výšku, takže minimálně polovina fotek se uloží dvakrát a v případě že mám fotky ve vlastních adresářích a nechci je kopírovat do knihovny tak ještě k tomu na úplně jiné místo. Na co mít v PC tolik zbytečně místozabírajících duplikátu. Pokud bych chtěl pak staré verze fotek smazat a nechat si jen upravené budu mít pulku knihovny na jednom mistě a druhou uplně někde jidne. Vám tohle nevadí? Mně to příjde hrozný. Zlatá Picasa.

Pokud někdo řešil podobny problem přechod z PC Picasy na Mac, nevíte prosím jak byc se to dalo udělat abych přenesl celou Picasa knihovny z PC na Mac. Včetně alb a Face tagů.

Předem děkuji za odpověď.

Milan
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Robbinco 13. 6. 2012 13:24

XnView, Zoner
Robbinco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swath 29. 6. 2012 07:36

já jsem pro Zoner
swath
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 29. 6. 2012 07:53

jsem mimochodem zjistil ze zoner photo studio nabizi ocesanou FREE verzi, sice jen anglicky, ale dobre pouzitelna pro ty kteri byli zvykli na ty starsi jednodussi verze.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků