jaký mac??

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zplzne10 25. 6. 2012 13:40

Zdravím a prosím o pomoc s výběrem nového ntb....

Jelikož mám iP4S, nový iPad, tak trochu mě chytla filozofie a design applu, rozhoduji se výhradně mezi stroji, které píši níže.

Primárně bude určen na kancelářské práce (word, ppt, xls, apod.), adobe photoshop, střih videa, úpravy fotek, apod.

takže výběr:

1) MacBook Pro Retina - 2,3 GHz (TB 3,3Ghz), ram 8 GB, 256 GB SSD, intel 4000 + nvidia GT 650M s 1GB pam GDDR5 - cena 58 490,- (základ nabídky)

2) MacBook Pro Retina - 2,3 GHz (TB 3,3Ghz), ram 16 GB, 256 GB SSD, intel 4000 + nvidia GT 650M s 1GB pam GDDR5 - cena 63 650,-

3) MacBook Pro Retina - 2,6 GHz (TB 3,6Ghz), ram 8 GB, 512 GB SSD, intel 4000 + nvidia GT 650M s 1GB pam GDDR5 - cena 74 990,-

4) MacBook Pro Retina - 2,6 GHz (TB 3,6Ghz), ram 16 GB, 512 GB SSD, intel 4000 + nvidia GT 650M s 1GB pam GDDR5 - cena 80 190,-

5) MacBook Pro Retina - 2,7 GHz (TB 3,7Ghz), ram 16 GB, 512 GB SSD, intel 4000 + nvidia GT 650M s 1GB pam GDDR5 - 86 690,-

6) Air - 1,8GHz (TB 2,8GHz), ram 4GB, 256 GB SSD, intel 4000 - cena 40 490,-

7) Air - 2,0GHz (TB 3,2GHz), ram 8GB, 256 GB SSD, intel 4000 - cena 45 690,-

Jak jsem tak koukal asi Air nezvládne photoshop, nebo se pletu?? Nejsem si jist, zda vel displeje na video a fotky je vzhledem k tomu, že mám iPad dostačující....

V případě, že bych si chtěl sem tam na oddych zahrát nějakou hru, připadá v úvahu jedině Pro... Zvládne např. Call of duty 4,6, Mafii 1,2, FIFA 12, jestliže to umí http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g570- ... n=zbozi.cz

U Airu mě zajímá, zda zvládne úpravu fotek a videí a u Pro, jakou konfiguraci byste doporučili?? Je mi jasné, že případný upgrade vnitřností jde pouze u Pro, jestli jsem dobře četl recenze...

Předpokládám, že vyměnit grafickou kartu je u Pro možné?!?!

A dále jestli má smysl nechat navyšovat u Pro ram z 8 GB na 16 GB a frekvenci proc. z 2,6 na 2,7 (to asi velký rozdíl nebude, ne??)

děkuji za rady a připomínky...
zplzne10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 25. 6. 2012 13:52

"Předpokládám, že vyměnit grafickou kartu je u Pro možné?!?!"
Ne.

2.6 vs 2.7GHz je nulový rozdíl, za předpokladu, že to jsou jinak stejné procesory.
RAM - já vím, kolik využiješ?

jinak ta650m něco i utáhne, otázkou je, jak bude ten macbook zvládat to produkované teplo, když pojede dlouho v plném vytížení, s tak tenkým a ještě kovovým tělem.

"As you might expect, cramming these high-power components into a slender chassis has some downsides. Under normal use the vents along the hinge and the edges of the base are enough to keep things cool. Run something intensive, such as Crysis, for an hour or so, and the case becomes hot to touch in some areas. The wristrest hovered around 37°C, but the upper portion of the keyboard and the metallic strip along its top edge rose to an uncomfortable 54°C, and the base approached 50°C around the hinge area. Power users will want to stick to the safety of a desk."
zdroj:
http://www.pcpro.co.uk/reviews/laptops/ ... lay-2012/3
(můj názor - vůůůůbec nevadí, že to topí jako pra*e, hl. že to vypadá cool...)
Pokud se ukážou poznatky výše jako pravdivé, doporučuji chladicí podložku + při náročnějších úlohách používat externí klávesnici.

Obecně na střih videa bych bral 4jádro, 2 fyzické disky, grafiku s podporou CUDA.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andilek1 22. 7. 2012 10:19

No z rozšiřitelností si moc jistý nejsem - mám takový dojem že i RAM je natvrdo na desce, a lze ji navýšit jen při koupi. SDD disk taky nevyměníš - je také natvrdo na desce, co vím 100% tak u Airu určitě.

Ram doporučuji co největší - teď jsem rozšiřoval z 4 na 8 GB a najednou MBP skoro neswapuje :-)
iPhone 4S 32GB iOS 5.1.1 + HTC EVO 3D ICS
MBP 15' - C2D 2,66 - 8GB RAM - 320GB HD (Mid 2009), AirPort Extreem (5th gen), ext WD MyBook Studio 2TB, OS X Lion
Garmin Nüvi 660
Škoda Octavia II 1,9TDi
Andilek1
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Andilek1 22. 7. 2012 17:47

Někde jsem četl, že na nových modelech - ty co jsou nyní aktuálně v prodeji, tak jsou SSD disky natvrdo na MB a jsou nevyměnitelné. Odkaz na článek je na loňský model, kde to šlo.
iPhone 4S 32GB iOS 5.1.1 + HTC EVO 3D ICS
MBP 15' - C2D 2,66 - 8GB RAM - 320GB HD (Mid 2009), AirPort Extreem (5th gen), ext WD MyBook Studio 2TB, OS X Lion
Garmin Nüvi 660
Škoda Octavia II 1,9TDi
Andilek1
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod majkom 22. 7. 2012 19:01

Uplne nezmysleny dotaz - co vlastne tazatel chce pocut? Miesa 13inch air s 15inch rPro modelom... preco tam nie je 15 inch klasicky MBpro?

Ostatna diskuasia - pani, jedine co nie je mozne na air upgradovat je RAM - takze si pripadny kupec musi povedat ci mu staci 4 alebo pojde do 8giga, ssd disk je vymenitelny
majkom
Junior

Odeslat příspěvekod lokS4 22. 7. 2012 20:09

Osobne si myslim ze notebook je spotrebni zbozi,takze u notebooku bych uvital vymenu ram max pevneho disku..nepochopim nekoho kdo s notebookem pocita na vic nez 2 roky..clovek to prenasi ruzne se pohybuje a nevydrzi to..to stejny mobil..co rok novy mam novy iPhone..Kdyz MAC tak pro a nebo pro s retinou ..Air je za ty prachy zbytecnej..za to mate luxusni stolni MAC nebo PC sestavu..
lokS4
Junior

Odeslat příspěvekod Andilek1 22. 7. 2012 21:39

WulFgaR77 tak to se omlouvám za dezinformaci, se mi zdálo že jsem to někde četl :-(

lokS4 né každý mnění telefon co rok a NB co dva. Je to o preferencích uživatele - já třeba telefon co 2-3 roky a NTB tak co 5. MBP mám o něco více než dva roky a zatím nepociťuji, že bych ho musel zahodit a koupit nový. Ano je to spotřební věc, ale nějak nevidím důvod to při příchodu nového modelu hned vyhodit, jen proto že chci.
iPhone 4S 32GB iOS 5.1.1 + HTC EVO 3D ICS
MBP 15' - C2D 2,66 - 8GB RAM - 320GB HD (Mid 2009), AirPort Extreem (5th gen), ext WD MyBook Studio 2TB, OS X Lion
Garmin Nüvi 660
Škoda Octavia II 1,9TDi
Andilek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meme1255 22. 7. 2012 21:50

Když do staršího Maca dáte místo HDD SSD & 8 GB RAM, tak máte na 2 roky prodlouženou životnost, minimálně rychlostně :)
meme1255
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 22. 7. 2012 22:02

lokS4: co su to za bludy, ked hladam portable notas, tak si kupim air... 15ka mbpro je velka, a 13ka je skoro vo vsetkom horsia ako air - tlstejsie, nema SSD v zaklade, ma mensie rozlisenie... jedine co ma lepsie ako air je IPS display... a je drahsia... tak si take rady nechaj od cesty...
majkom
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 22. 7. 2012 22:15

To je pěkný nesmysl !!!! MBP "13 nemá IPS displej, není dražší než Air a na rozdíl od Airu, který má CULV procesory (čti nízkonapěťové, podtaktované zkrátka méně výkonné procesory) má plnohodnotné notebookové komponenty, navíc displej je krytý sklem... Nemluvě o tom že "13 MBP lze tunit - nevyhovuje ti disk ? Dej si tam klidně 1-2TB mazla nebo SSD, nevyhovuje ti pamět ? Dej si tam 8-16GB (tuším že to jde).

Ano, jasně Retina je těžší, ale taky je ty kokso větší !!!! Je to "15, Air je "13, Retina má nejlepší displej na trhu (IPS - zde ano) a opět plnohodnotné mobilní komponenty. Mít na to ty peníze tak si MBPR koupím, včera jsem se byl na něj podívat a prostě jsem se do něj zamiloval je nádherný, ale tolik peněz nemám a "13 verze je v nedohlednu...

Air - ultrabook - pro lidi co chtěj kancelářskou práci a net vždy a všude.
Pro - klasický notebook od Applu - rozšiřitelný s plnohodnotnými komponentami.
Retina - hi-endová záležitost, ovšem postavená po vzoru Airu (máloco se dá upgradovat) s dosud nejlepším displejem na trhu.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 23. 7. 2012 16:07

jen technická:
"...s dosud nejlepším displejem na trhu."
- pokud bereš rozlišení, pak ano, ale barevností jsou pořád no.1 workstationy od HP + některé Delly v konfiguracích, které jsou osazeny 30bit (10bit na barvu) IPS panelem a AdobeRGB pokrytím.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků