Sestava na multimedia, domácí použití a hry do 14000 kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2012 19:22

Pripoj ty zlute. A ten vlacek mas v CPU_FANu?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brut 7. 8. 2012 19:51

Takže momentálně zapojení. Zadní do desky do něj přední a cpu zvlášt. ted už na to nevidím a kabel není prostě vidět jestli tam je smotanej. Zbylý žlutý drátek jsem přez propojku zapojil do volného fan na desce. Tím jsem docílil stavu, kdy vidím otáčky obou větráků.

Otáčky se mi srovnaly normálně tedy že odvodový větrák fouká více než přivod. Zdá se, že se taky oba fany regulují.
Otáčky obou větráků jsou kolem 800-900. To je asi pořád dost? Zkusím poštelovat na mín v biosu nějak. :)

-- 7. 8. 2012 20:53 --

KineCZek píše:Pripoj ty zlute. A ten vlacek mas v CPU_FANu?


Nemám v CPU. nemám dnes už tady na to podmínky. Blbě tam vidím. Ale prostě je tam vidět jen kousilínek kabílku. Bude tam někde smotanej jestli myslíš, že by měl být dostatečně dlouhý.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2012 19:58

V poradku, to prece nemusi byt hned. V klidu napis, az to nejak predelas. Pokud by kabely nechtely dosahnout, staci ventilatorek ***** a pootocit o 90, nebo 180 stupnu.

I kablik od CPU chladice ma minimalne 30cm.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brut 7. 8. 2012 20:17

Už jsem ho vyštrachal. takže ted zadní větrák do cpu fan, do nej přední větrák a nakonec CPU fan. Všechno se točí strašně moc a hukot je nejvyšší.

Vypadá to že se nic nereguluje cpu jede na max

-- 7. 8. 2012 21:30 --

Raději jsem to nakopal zpátky. Idealně mi to funguje když mám výfuk do sysfanu na desce, do něj pak přední větrák. Cpu pak zvlášt v cpu fanu. Takhle je hlučnost opravdu minimální, otáčky všech větráků se regulují a teploty super.
V klidu jsou otáčk kolem 700-800 což bych rád ještě snížil. Dále pak vyměním větrák na cpu. Ale už ted je to nebe a dudy od technikova vyladění.

Děkuju za rady a ještě se na to mrknu jiný den. Dík
Naposledy upravil Brut dne 7. 8. 2012 20:56, celkově upraveno 2
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2012 20:44

No ne. Dej to do CPU_FAN, nabehni do BIOSu a zreguluj si to.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brut 7. 8. 2012 20:55

V biosu je to všechno na auto. Zresetoval jsem už bios co přišel komp a prolezl ho.

Ještě to pošteluju potom, ale ted je to fakt o kupu lepší.

http://tomas554.rajce.idnes.cz/nastenka#speedfan2.jpg
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2012 21:04

Auta jsou fajn jako dopravni prostredky, to ano. Ale v kompu se jim zasadne vyhybam...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brut 7. 8. 2012 21:19

Já ti rozumím, ale jak říkáš všechno má čas a postupně k tomu dojdu. :) Člověk s tvými zkušenostmi a praxí by si jistě auto nenastavil, ale zatím jsem došel jen k zapojení. Budu rád když mi poradíš jak snížit otáčky v biosu. Našel jsem tam PWM Phase Control kde si můžu nastavit performance, ale ani tyhle přednastavené profily mi zřejmě výrazně nepomůžou?
Nebo snad tohle?
Slope PWM
Allows you to control the system fan speed. This item is configurable only when 1st/2nd/3rd System
Fan Speed Control is set to Manual. Options are: 0.75 PWM value /oC ~ 2.50 PWM value /oC.

Teda když vycházím z toho, že ted jedu pwm ty 2 větráky ze system fanu na desce.
CPU pwm funguje ted idealně, větrák je v klidu skoro na minimum. Takže potřebuju snížit ty 2 zbylé ve vláčku.

Díky za trpělivost. :)
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2012 10:32

Ano, presne toto. Das MANUAL a slope treba na 1,00 >> otestujes teploty v zatezi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brut 8. 8. 2012 14:07

Tady je test po nějakých 35 minutách slope 0,75, ale teploty jsou už pořád takhle. Nemění se už ani otáčky.

http://tomas554.rajce.idnes.cz/nastenka#Slope.jpg

To je myslím super výsledek. Slope 0,75 je ale nejmenší hodnota, kterou můžu nastavit. Copak v zátěži je to dobrý, ale v klidu bych raději viděl otáčky těch dvou fanů na těch zminovaných 400-500 otáček. Skřín je v klidu hodně chladná a klidně bych to o pár stupnů popustil nahoru za cenu snížení otáček. Pohybují se třeba kolem 800-900 ot. PC je v klidu dost tiché ale přeci jen...
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2012 14:39

Naprosta pohoda. A co a to hlucnost? Taky pohoda ... ne?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brut 8. 8. 2012 14:48

JJ hlučnost je super. Mám to v obýváku a je tu celý den dost rušno, takže to PC je téměř neslyšitelné za těchto podmínek. Díky moc.
ještě se v tom budu hrabat. myslel jsem, že bych stáhl otáčky těch dvou fanů v klidu přez Easy tune od gigabyte. Píšou tam, že to na něm maká. Nemám sice moc rád software tunítka, ale v biosu už se níž nedostanu. jedině přez napětí. Ten Easy tune mi nejde ze záhadného důvodu nainstalovat a možná je to dobře. :)
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod Brut 8. 8. 2012 15:49

Ale tohle už je regulace přez zmíněné Easytune od gigabyte.

http://tomas554.rajce.idnes.cz/nastenka#easytune6.jpg

Takhle nějak jsem si to představoval. Stáhl jsem je v klidu asi o 200 otáček. Ještě to otestuju atd. Easy tune to nastavuje rovnou v biosu nebo jen v OS? Potřebuju tohle dostat do Biosu. Používám totiž hlavně linux.
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2012 15:52

Vsechny tyhle easytuny bych zakazal.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brut 8. 8. 2012 15:58

No dost mě to zmátlo. Mám ho totiž nainstalováno od install ovladačů a nevěděl jsem že je aktivní. Proto se mi dařilo vidět nižší otáčky po slope 0,7 v biosu ale v systému bylo easy tune na normal. Nemohl jsme s tím tedy biosem hnout. ted ho odinstalím a poladím bios. :)
Prostě jsem byl línej číst všechny věci při instalaci a vyhledávat každou danou položku.
Brut
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků