Vše, co chcete vědět o Windows 8

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod piErcE 26. 8. 2012 21:18

Co sis proboha nainstaloval? Me to normalne po instalaci jde, nic aktivovat nechce a proste bezi 90 dnu
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod MICKI2701000 27. 8. 2012 09:52

Ahoj,
Mne to tez nevybida k aktivaci, jen to tlacitko v computer/properties je, ale mate me, ze kdyz si clovek stahne tuto verzi tak stejne do 10 dnu ji musi zaregistrovat nebo aktivovat aby mu sla tech 90 dnu.
Tak bud se auotr nekde sekl a nebo neni potreba nic aktivovat a po nainstalovani to bez jakehokoli zasahu pude plnych 90 dnu.
MICKI2701000
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 8. 2012 09:57

Funguje i bez aktivace, dokonce i po 90 dnech provozu.
Jen se každou hodinu restartuje.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Libb 30. 8. 2012 21:19

Když se na Win8 připojím z práce přes remote desktop, rozhodí se mně ikonky na ploše. Doma mám dva monitory, v práci jen jeden a s menším rozlišením, než ten doma.
Ve Win7 mně to nedělalo, pokud se v remote desktopu nevlezly na monitor, nějak se přeskládaly, ale doma bylo zase všechno OK, teď jsou naskládané uprostřed monitoru a navíc pokaždé jinak.
Nějaký tip?
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 30. 8. 2012 21:26

Vypnout zobrazovani ikon, a v liste si zapnout panel nastroju Plocha.
A je bozsky klid...
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Libb 30. 8. 2012 22:20

Má to něco do sebe... :-)
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The-Crow 31. 8. 2012 11:54

Zdravím
Možná se to tu někde psalo a možná také ne. Rád bych se na vás obrátil s prosbou. Existuje nějaký program který by mi zjistil jestli mi Windows 8 bez problému pojede ?
Jelikož jsem někde četl že existuje problém s kompatibilitou CPU, který brání k přechodu k Windows 8 ?
Předem děkuji za odpověď
The-Crow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 31. 8. 2012 12:48

No procesor by měl podporovat instrukční sady PAE, NX a SSE2. Můžeš si ověřit jestli je všechny tvůj procesor podporuje, ale měl by...

Tady si o tom můžeš něco stáhnout, ale nemyslím si že je to potřeba
http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... 75398.aspx

Jinak samozřejmě pokud tvůj procesor nepodporuje 64-bit instrukce, tak ti musí stačit 32-bit verze Win 8, ale to je ti asi jasný.
PiranhaGreg
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Libb 31. 8. 2012 20:13

Problém s nákupem:
mám dvojí problém s nákupem na Store a XBox. Ohleně Store, ten si nerozumí s virtuální kartou KB, ale to jsem už asi vyřešil zadáním embosované karty.
Horší je, že když se přihlásím do her a spustím můj oblíbený Pinball, nejsem schopný koupil další stůl. Jsem přihlášený na live účet ve Store a na ten samý účet v Games. Nastavení účtu je ČR, počítač má nastavění ČR. Když chci nakupovat, zobrazí se mně hláška, že nesedí regiony, a že mám nastavit počítač na USA a restartovat aplikaci. Když to udělám, chce to po mně zadat platební kartu, adresa je natvrdo USA a nebere to českou adresu, prostě zásek.
Tuší někdo, co s tím?
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 31. 8. 2012 20:22

>The-Crow
Ohledne tech CPU je to tady:
http://diit.cz/clanek/error-code-0x0000005d
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MICKI2701000 1. 9. 2012 08:38

Ahojte,
NO zkousel jsem si vytvorit Live ID, abych si vyzkousle store, muj ucet asi vyprsel, nepouzival jsem jej asi 3 roky a pry to nezna muj mail, notakze i MSN uz je pryc :D.
Nicmene, kdyz mi prisel ten potvrzovaci mail, tak po potvrzeni odkazu furt mi to hazi, ze doslo k chybe.Jinak Store je tam vse zpoplatnene ci je moznost si i aplikace zkouset?
Dik.
MICKI2701000
Junior

Odeslat příspěvekod Libb 1. 9. 2012 08:59

U aplikací je tlačítko "try", ale nezkoušel jsem, co to udělá, já koupil nějakou blbost za 30 Kč, abych vyzkoušel právě nákup a narazil jsem na to, že MS chce ověření po telefonu nebo poštou, a to nepodporuje virtuální karta od komerční banky.
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tyris22 5. 9. 2012 11:35

Zdravím,
můžu se zeptat, zda je ve W8 možné (jako to je ve W7) nastavit na liště u ikon spuštěných programů i text (název spuštěných programů), nebo už máme na výběr pouze ty ikony?
tyris22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Libb 5. 9. 2012 11:50

Možnosti nastavení jsou stejné, jako ve Windows 7, ale nemám jak to vyzkoušet, mám na taskbaru tolik ikon, že se mně ty texty schovají vždycky :)
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fred 5. 9. 2012 12:00

Jsou tam tri moznosti -

Vždy seskupit, skryt popisky
Seskupit při zaplneni panelu
Nikdy neseskupovat
Xiaomi Mi9
fred
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků