Nová grafická karta - nevím jestli půjde na desku

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod exinfo.co 14. 9. 2012 18:56

Deska Gigabyte GA-945GZM-S2 rev. 3.9.. Koukal jsem do support listu a moc grafických karet jsem tam nenašel, jen nějaké z roku X.... Takže teď nevím... Zkráceně: Kdybych si chtěl koupit novou grafiku, tak tam jinou než uvedenou v supportu nedám? Já měl vždy za to, že je každý PCI Express slot stejný... Jsem z toho jelen... Když už, tak jakou by jste mi doporučili? Bez ohledu na zdroj!
exinfo.co
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 9. 2012 19:37

S dobrým svědomím nelze doporučit žádný VGA.
Proč hodláš investovat do prehistorického křápu?
IMHO to nemá žádný smysl.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 9. 2012 21:05

Z jakého důvodu potřebuješ měnit grafiku? Jaký je v sestavě procesor a zdroj?

Milan to napsal trochu drsně, ale má pravdu. Do takhle starého počítače se nová karta nevyplatí kupovat.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spravait.net 14. 9. 2012 21:50

Ahoj nebudu kolegům vyvracet, že kolikrát může sloužt staré PC lépe než nové. Prostě jen někdo nepotřebuj 4jádrové cpu proto aby si přečetl novinky na idnesu.

NIcméně deska podporuje PCI express, tzn. technicky vzato každou kartu na tomto slotu (tzn PCI express x16) karty začínají cenově cca od 600 Kč.
Pak už jen záleží na co to je Internet/filmy/hry?

Jinak odpovědi na tvé dotazy, je mezi nimi rozdíl v rychlosti 2.0, 3.0 apod... stejně jako sata/sata2/sata3. Prostě nové verze nové rychlosti, ale zpětně by měly být kompatibilní.

Ten list co jsi našel na GB je seznam doporučených (odzkoušených) VGA.
spravait.net
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 9. 2012 22:14

Není to o výkonu, je to o spolehlivosti. Ta deska je jak stará? Pět let? Minimálně. No a Boží mlýny (a ku*vítka) melou sice pomalu, ale jistě.

Bez bližšího popsání situace se ale nic poradit nedá. Nezbývá než počkat na reakci tazatele.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 14. 9. 2012 22:16

s první větou souhlasím, ale e třeba si uvědomit, že vybírá-li se GPU a jde-li o hry, je třeba vzít do úvahy i zbytek sestavy, jinak se může stát, že jsou to vyhozené prachy, pokud ji bude jiná komponenta brzdit (což je zde reálné)
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spravait.net 15. 9. 2012 06:27

The Shitman píše:Není to o výkonu, je to o spolehlivosti. Ta deska je jak stará? Pět let? Minimálně. No a Boží mlýny (a ku*vítka) melou sice pomalu, ale jistě.

Bez bližšího popsání situace se ale nic poradit nedá. Nezbývá než počkat na reakci tazatele.
alfah4ns píše:s první větou souhlasím, ale e třeba si uvědomit, že vybírá-li se GPU a jde-li o hry, je třeba vzít do úvahy i zbytek sestavy, jinak se může stát, že jsou to vyhozené prachy, pokud ji bude jiná komponenta brzdit (což je zde reálné)


Máte pravdu, proto jsem psal že záleží na tom na co to má být internet/film/hry. Podle toho lze doporučit co s tím zda dod popelnice, nebo pod šroubovák :-d
spravait.net
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod exinfo.co 15. 9. 2012 08:23

Abych to shrnul, základovku s cpu a s ram jsem dostal zadarmo... O hry mi nejde, na to mám notebook... Jde mi o to: tehdá +/- rok zpátky jsem měl pc a v tom samý dobrý komponenty, odešla mi deska a zbylo mi spousta komponent - 2TB HDD, Zvukovka Creative Labs X-Fi mX Xtreme Gamer, zdroj Enermax liberty 500w, wifi karta, tuning case, který stál nemalé peníze... Takže abych to shrnul, chtěl jsem ty komponenty využít, aby se mi to neválelo, mam tam zatim jen celeron 420 ale ten příjde vyměnit za nějaký C2D... Jinak integrovaný grafický čip intel mi opravdu nestačí, pc má sloužit hlavně na 3D modelování (CAD, 3DSmax, Maya) protože mám velký 24 palců monitor a když k němu připojim notebook přes HDMI, tak to má kostrbatý obraz...
exinfo.co
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 15. 9. 2012 09:55

až tam bude to c2d, bude mít nějaký upgrade grafiky smysl.
Akorát se nejedná o bůhvíjak kvalitní desku, takže taktování bych na ní ani nezkoušel a ani bych na ni asi nevěšel výkonné 4jádra.
Ale viděl bych to max na nějaký lowend - 6670, apod.
Snažil bych se osadit alespoň c2d s 4MB cache.
Opravdu dobré procesory (jakoo napč. E8400) tam ani nedostaneš.
Pravda je taková, že by to, co tam dokážeš sehnat, by vydrtil i sandy bridge celeron/pentium za 1-1.5k

Není mi ale jasné, proč by neměl jít kvalitní obraz z ntb po HDMI?
Co je to přesně za ntb+LCD?
Zkus popsat více ten kostrbatý obraz...
(vyfotit? )

Jinak co se mě týče, pokud už máš vše, tak bych docela i uvažoval nad možností - prodat desku na aukru a splašit někde něco novějšího MB+CPU+RAM.
Z Phenomu II x4 BE vytáhneš dost výkonu například (mna dobré desce s taktováním se i přiblížíš moderním i5)
Zkus prolézt aukro.
Nebo by se dalo uvažovat možná i o AMD FX s integrovanou hd6530, záleží, kolik GPU výkonu potřebuješ.
Jde o to, že máš kvalitní zdroj, spoustu moderních komponent, byla by škoda na to věšet 5letou desku, která navíc neoplývá kvalitním osazením (rozuměj nemá kvalitní napájecí kaskádu pro výkonnější CPU)
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod exinfo.co 15. 9. 2012 10:11

Mam notebook Sony Vaio VPCEH3V8E a monitor samsung 2333HD, spletl jsem se, je to tedy 23 a ne 24 palců... Jde o to, že když připojím monitor, tak je rozmazaný obraz, těžko se dá přečíst nějaké písmo, jinak přes VGA kabel je vše v pořádku ale připojovat notebook přes VGA kabel mi příjde nesmysl a i přes hdmi, příjde mi to nepohodlný.. Asi mám špatný monitor, jinak mam pc připojené přes ten VGA kabel a obraz je ok... A na monitoru se to nastavit nedá a už jsem všude hledal... Ten notebook není bůh ví jaký zázrak, už jsem měl před tím taky notebook s nVidia 410m a obraz samozřejně zase rozmazaný...
exinfo.co
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 15. 9. 2012 10:30

Tak ona je to spíš asi televize, než monitor, co jsem se na rychlo dočetl, tak by obraz měl být ale dobrý, samozřejmě pro nějakou pořádnou práci to asi nebude. Problém by měl být asi v nastavení, jde asi o rozlišení, které v NTB musíš přizpůsobit rozšířené/duplikované ploše, je třeba si s tím trochu pohrát ve windows.
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 15. 9. 2012 10:31

a víš jistě, že máš nastaveno nativní rozlišení monitoru?

celá tvoje snaha je přitažená za vlasy:
- "na hry mám notebook": ze všech špatných řešení herní platformy je notebook tou úplně nejvíc nejhorší...
- "samý dobrý komponenty": nutno podotknout, že za dob dabljů buše mladšího

peníze, který narveš do oživení toho "buše", můžou posloužit pro základ moderní pracovní platformy (ono to s tím 3D modelováním asi nebude tak horký, když "šetříš" a proto nehledáš profesionální grafickou kartu)

takže viz výše, rozdýluj to na aukru, přitlač k tomu nějakou vatu navíc a zkusme si pohovořit o nové sestavě...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 15. 9. 2012 10:32

Můžou to dělat i funkce jako adjust, atd.
Už jsme se s tím u jedné TV setkal, ntb sice pustil správné rozlišení, ale TV si to "upravila" tak, že to trochu jakoby roztáhla a tím zdeformovala obraz.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod exinfo.co 15. 9. 2012 10:37

Jak říkám, zkoušel jsem vše, notebook do toho pouští full HD obraz, i v duplikované a v rozšířené ploše, ale ten obraz je rozostřený... Nemůže být špatný kabel? Kabel ukazuje normálně, když je zapojený do DVD přehrávače ale když je zapojený do notebooku nebo do pc (tenkrát HD3450), tak je to prostě nečitelný...
exinfo.co
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 15. 9. 2012 10:43

Teoreticky může...
jinak, nemůže být třeba i problém s HDCP? (teď opravdu střílím od boku...)
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků