Jaký notebook bez chiclet klávesnice

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nameh12001 25. 9. 2012 00:04

Zdravím všechny,

mám poměrně jednoduchý dotaz, na nějž bude v dnešní době asi těžká odpověď.

Existují na trhu ještě nějaké notebooky (o úhlopříčce max do 15in), které by měly klasickou klávesnici, tj. žádný chiclet (omlouvám se, ale nevím, jak se to překládá do češtiny)?

Pro mne je naprostým ideálem klávesnice na Aceru Travelmate 5730, ale té se asi dnes již nic nepřibližuje ani zdaleka, nebo ano?

Díky všem za typy.
nameh12001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mobilcarl 25. 9. 2012 00:16

zkusit sehnat Lenovo ThinkPad T420, T520.
Dell E6400 (P8700, 2GB, Crucial M4 64GB, intel 4500Mhd) + dock + 23" IPS
mobilcarl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nameh12001 25. 9. 2012 11:02

Zapomněl jsem dodat, že cena by měla být tak maximálně do dvaceti (což už je hranice bolesti).

Nicméně díky za tip i typ :-) S Lenovem mám dobré zkušenosti. Nějaké další návrhy?
nameh12001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 9. 2012 13:53

sehnat ještě starší :D

ale seriózně néni chicklet jako chicklet ;) ono i na ThinkPadu T430 je sice chicklet ale vcelku povedený
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 25. 9. 2012 15:54

Ty thinkpadi chiclety jspu po mechanicke strance fakt vyborne. Zamrzi ale rozlozeni. Proto se priklanim k tipu sehnat t420, pokud jeste pujde.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 9. 2012 18:44

[OT] o jedné bych možná vědel :D :D :D [/OT]
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilcarl 25. 9. 2012 19:11

joo, taková stará dobrá T420i s SSD a 9článkovou baterkou, to by byl ideální notebook :-)
Dell E6400 (P8700, 2GB, Crucial M4 64GB, intel 4500Mhd) + dock + 23" IPS
mobilcarl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tuareg-s 25. 9. 2012 19:21

http://www.alza.cz/hp-650-d333875.htm

ono staci len ist do tej najnizsej zenovej kategorie a tam uz chicklet byt nemusi asi je trosku drahsia na vyrobu ale neviem ci prave toto je neaka vyhra
Tuareg-s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod worrapS 25. 9. 2012 22:10

Je jich dost.. kdo hledá najde. Třeba většina Fujitsu Lifebooků. Profi řady Fj jsou kvalitativně na vrcholu.
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nameh12001 27. 9. 2012 11:48

Tedy nemohu si pomoct, ale buď je každému chiclet jedno, a nebo výběr opravdu není, protože jsem si nemyslel, že by tato diskuse byla postavená na dvou noteboocích. A ještě takových, které už dnes nejsou v obchodě k sehnání...

Ani to HP v předpředchozím, ani Fujitsu v předchozím příspěvku totiž nejsou "klasické" klávesnice
nameh12001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kacud 27. 9. 2012 17:26

A proč ten notebook musí mít za každou cenu klasickou klávesnici. Na tomto trvat je podle mě blbost. Jestli je klávesnice chiclet nebo klasika přeci nevypovídá o tom jestli je daná klávesnice dobrá nebo špatná. Třeba Thinkpad edge mají chiclet klávesnice, ale píše se mi na nich skvěle a nevidím v té klávesnici problém. Krom tedy layoutu, který je lepší u 7 řadé klasiky.
Kacud
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 27. 9. 2012 17:45

Co je na chiclet klávesnici špatně ? I když je pravda že já mám zkušenosti s chicletem na MBP a tam to asi bude o něčem jiném nežli u laciných počítačů... A taky nejsem IT takže popravdě nechápu, proč lidé tak často pláčí že někde chybí velký enter... V podstatě jsem schopný psát na jakékoliv klávesnici.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 27. 9. 2012 18:13

Pokusim se Ti to vysvetlit obecne (mezitim mas na smetaku tema pro Tebe, tak mazej)

- Pracujes nejcasteji ve wordu, pouzivas browser, postu, socialni site, MS Lync/Skype ... pak ti bude mechanicky vyhovovat "cokoliv". Hlavne kdyz to bude tiche jako celek, dobre se to nosi, ma to slusne LCD, umi to dockovat, apod. Spokojis se uplne se vsim, co ti kdo narve* do ruky:
ThinkPad X230 http://goo.gl/1cKOB a ThinkPad X220 http://goo.gl/36HnG
ThinkPad T430s http://goo.gl/BsCWt a ThinkPad T420s http://goo.gl/9Ui0x
Vidis ten rozdil? No a ted si predstav, ze jsi treba web-devenloper a ve virtualu mas linux/putty se shellem napr.: testovani pod Apache ... ejhle, kam se ztratilo SysRq, kde je PrintScreen, kde je suplujici numericky blok (scan codes jsou jine nez-li ma horni rada a to se nemusi jednat jen o kostrukcni SW, ale i treba medicinske, merici, vyvojobe IDE, testovani SW apod. Jasne, wordu, degenbooku to nevadi a ucetni si koupi " nevycentrovanou ergonimickou" 15.6 s numbem)? Takze hledas FN + funkce, budes hledat treba F5 pro refresh - chybejici rozestupy mezi bloky klaves, sipky, pohyb treba browseru = tohle vsechno dela dobrou klavesnici a ergonomii. Z nastroje na jakoukoliv praci se stal nastroj pro nejbeznejsi textovou praci masy u ktere se nepredpoklada, ze vi, kde lezi F5 a k cemu slouzi, natoz pak napr.: Alt + Fx, ctrl + shift + a (takovy Firefox vi, ze ti ma ukazat addony, masa to bude nahanet krysou ... co udela treba Alt + shift + a !!!JEN v browseru!!!) az po takove Alt + SysRQ + XYZ pro terminal. Tohle proste masovy trh nezna. Moznosti je habadej a korunku tomu nasadi jeste recenze. Ono je totiz neuveritelne drze pozadovat pouzitelnou klavesnici. Pristi generace bude mit tlacitka tri "Like" "Buy" ... a o tom tretim se jeste jedna. Nove jeste neznamena lepsi. Uz to chapes?

*Lze tvrdit, ze u zrodu klavesnive X230 stala alespon jedna mozkova bunka - oddeleni FN + funkce barevnym zpusobem.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matelko 2 28. 9. 2012 17:44

Re:____*Lze tvrdit, ze u zrodu klavesnive X230 stala alespon jedna mozkova bunka - oddeleni FN + funkce barevnym zpusobem.

Bohužel jen jedna, Fakt by mě zajímalo kolik Lenovo ušetří tím, že ty nejšikovnější klávesnice kvůli kterým si ThikPady mnoho lidí kupovalo nahradili něčím naprosto běžným. A ještě u Téček šetří i na té modré barvě u Enteru a Fn popiskách.

Doufám, že mi moje T510i ještě dlouho vydrží, protože fakt nevím čím jí případně nahradit. A to ještě u starýho T41p byla ještě příjemnější na stisk (rozložení se mi o něco víc pasuje na té T510i).

nameh12001 opravdu ti nezávidím. Výkon notebooků je dnes většinou v pohodě, se slušným displejem se jich taky najde dost ale pořádná klávesnice už prakticky není k dispozici.
matelko 2
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků