nemuzu se pripojit na konkretni stranku

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod marepa 27. 9. 2012 17:54

Potreboval bych poradit,

uz docela dlouho mne blbne pripojeni ke strance www.centrum.cz, vsechny ostatni stranky funguji bezproblemu, ale to centrum naprostou vetsinu casu nejde

napadaji vas zpusoby, jak tohle troubleshootovat ??

predpokladam ze kdyz napisu memu ISP tak nebude vpodstate nic vedet a jenom mi doporuci takove ty bezne veci jako vymazani cookies, reset modemu atp ... a to stejne mi asi napisi i z portalu centrum

co bych s tim mohl delat?
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirha 27. 9. 2012 18:18

Co říká tracert?
mirha
mirha
Junior

Odeslat příspěvekod marepa 27. 9. 2012 18:19

tyhle veci prave neznam :)

jinak ted nejstem doma, takze se na to nemuzu podivat.. takze mi slo spise o tipy ktere pak doma zkusim
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marepa 28. 9. 2012 06:40

tak samozrejme mne poradili klasicka blaboly ala zkuste vymazat cookies ( 3 ruzne pocitace, 3 ruzne prohlizece, zadny se nepripoji .. tak to asi nebude cookies vsech 3?)

pak mne poradily resetovat cahce modemu/routeru ... coz se asi dela hard resetem .. ale doufam, ze to neznici vsechno nastaveni?!?
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 28. 9. 2012 06:55

Znici.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marepa 28. 9. 2012 06:58

kdyz sem zkousel ping -t
tak mi to u stranek funguje

ale u toho centrumu mi to napise ze could not find host
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AleshM 28. 9. 2012 08:28

Vypadá to na problém s DNS. Poskytovatel má asi chybu v DNS. Sice si myslím, že by se už ozvali jeho klienti, protože myslím, že Centrum používá víc jeho klientů, než jen vy. Ale zkuste následující:

V počítači v Síťovém připojení si nastavte DNS ručně na veřejné DNS Googlu. IP: 8.8.8.8 a zalozní 8.8.4.4 Pokud Vám to bude fungovat, můžete u toho zůstat nebo zkusit řešit chybu DNS s poskytovatelem Intenetu.
AleshM
Junior

Odeslat příspěvekod marepa 28. 9. 2012 08:32

to nemusi byt uplne pravda, jsem na comcastu (v USA)

-- 28. 9. 2012 09:35 --

wau... tak nevim jestli je to nahoda (spis ne )

ale ta dns 8888 a 8844 funguje .. aspon se mne to ted jednou povedlo, zkusim to na druhem pc
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 9. 2012 10:36

Reklamuj vadné připojení u poskytovatele internetu, pokud ve výchozím stavu používáš jeho DNS servery.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod AleshM 28. 9. 2012 10:38

Zkuste si s DNS serverem poskytovatele pingnout na 46.255.224.60. Mužete bez -t, neni potřeba to pingat donekonečna, 4 pingy stačí, určitě projdou a na odezvu nehleďte, bude určitě dobrá. Je to IP adresa http://www.centrum.cz

Pokud Vám pingá tato adresa, ale samotný http://www.centrum.cz ne, tak chybí záznam v DNS poskytovatele.

I poskytovatelé v USA můžou mít chyby v DNS nebo jim tam záznam pro danou doménu chybí, protože ho ještě nikdo kromě Vás nevolal. DNS je distribuovaná databáze doménových jmen a k nim přidruženýh IP adres a změny se projeví za delší dobu. Ale obvykle v řádu několika hodin.

Předpokládám, že Centrum.cz tolik lidí v USA nenavštěvuje, aby nutně byl o něm záznam v DNS lokálního poskytovatele nebo na nejbližším master serveru. Takže buď chvíli potrvá, než se to zpropaguje a nebo poproste na helpdesku Comcastu, ať Vám Centrum.cz do DNS laskavě přidá ručně. Je to jeden záznam, práce na 20 vteřin a propagace nejdýl 3 - 12 hodin.

-- 28. 9. 2012 11:42 --

Ještě záleží, jak rychle to do toho DNS zadají.
AleshM
Junior

Odeslat příspěvekod marepa 28. 9. 2012 18:05

diky moc za tipy!

proberu vse s ISP, a pokud se nebudou snazit to vyresit, tak zustanu u te 8.8.8.8
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 9. 2012 18:17

Postup od AleshM mi přijde nějaký nesmyslný. Takhle IMHO systém doménových jmen nefunguje. Ruční zadávání na resolver ISP je nesmysl, protože pokud to ten resolver nemá ve své DNS cache, jde dotaz na některý z root serverů a pak postupně v úrovních níž, až dojde k požadovanému jménu.

Pokud to ale s jinými DNS funguje, je problém v DNS u poskytovatele internetu a problém reportuj. Dočasně můžeš nastavit jiné DNS, například zmíně Google Public DNS.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marepa 28. 9. 2012 18:41

mne doporucily tohle

http://www.ehow.com/how_5325952_fix-int ... error.html

ja se prave obavam, ze v naproste vetsine pripadu na tech help centrech pracuji lide kteri jedou podle manualu a vlastne tomu ani nerozumi ... a vestinu casu radi lidem kam strcit kabel, kde najdou reset.. a ze si maji vymazat cookies, updatovat prohlizet a zkusit to znova

muze byt nejaky problem, kdybych tu DNS pouzival nastalo ??

-- 28. 9. 2012 19:44 --

hlavne mne prijde divne, ze podle toho co pisete je problem u DNS poskytovatele ..a on mi radi jak si to opravit na mem pocitaci !??!

navic mne to blbne na 3 pocitacich a proc by to meli mit vsechny 3 spatne? .. navic 3 ruzne prohlizene, 3 ruzne operacni systemy
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 28. 9. 2012 19:04

8.8.8.8 a 8.8.4.4 muzes pouzivat nastalo. Jsou to verejne DNS servery Google a jsou k tomu urcene. Pokud bys nechtel pouzivat Google (nekomu to vadi, protoze pak "Google muze vedet na jake stranky chodi"), muzes pouzit OpenDNS adresy 208.67.222.222 a 208.67.220.220.

AleshM ma nejake zakladni povedomi o fungovani DNS, ale bohuzel ho pochopil spatne (pomichaly se mu dve veci dohromady), takze ho s klidem ignoruj :)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marepa 28. 9. 2012 20:04

heh .. "nekomu vadi ze Google muze vedet na jake stranky chodi" ...
a neni lepsi kdyz to vi google, nez kdyz to vi nejaka anonymni skupina lidi za opend DNS
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků