bezdrátová myš do 1000 Kč

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Záwi 30. 9. 2012 11:42

Zdravím,
potřeboval bych poradit s výběrem bezdrátové myši k notebooku.
Bude využívaná na práci (Excel, Photoshop, atd...) ale také na občasné hraní.
Chtěl bych, aby měla kvalitní senzor, ideálně laserový, vyšší citlivost (aspoň 1600 dpi) a tlačítka na palec.
Cenově bych se chtěl vejít tak do 1000 Kč.
Díky za rady...
Záwi
Junior

Odeslat příspěvekod nerjan 30. 9. 2012 12:14

sice mě asi za odpoveď ukamenuješ, ale na tvým místě bych to udělal následovně :-) zvednul jednou ***** od pc a místo dotazu na foru se po nějaký šel poohlédnout. každej máme jiný požadavky na tvar a velikost a nikdo neví co tobě jako uživateli té dané myši bude sedět v ruce
nerjan
Junior

Odeslat příspěvekod Záwi 30. 9. 2012 12:35

Chtěl jsem spíš poradit jakou značku co do kvality, atd... Nebo abych za velký prachy nekoupil šméčkovou myš.
Zajít do obchodu a vybrat si myš podle toho jak mi sedne do ruky samozřejmě umím, ale nejdřív jsem si chtěl nechat pár myší doporučit a ty pak vyzkoušet...
Záwi
Junior

Odeslat příspěvekod nerjan 30. 9. 2012 12:42

osobně mám logitech m705
nerjan
Junior

Odeslat příspěvekod WoCZek 30. 9. 2012 12:45

Doporučuju ti osahat si nějakou od Logitechu :)
Ostatně se podívej, pak se zeptej na konkrétní modely.
Avatar společnosti RIM neznamená, že jsem s ní nějakým způsobem spjat.
WoCZek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 30. 9. 2012 12:50

Myši od Logitech nebo Microsoft. Preferoval bych Logitech. A model opravdu vyber podle vlastních preferencí na tvar, velikost, váhu, rozmístění tlačítek apod.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod The Shitman 30. 9. 2012 12:52

Vážně uděláš nejlíp, když se dojdeš podívat do kamenného obchodu, pár myšek si osaháš a favoritku pak odneseš domů. Samozřejmě je dobré se držet osvědčených výrobců - Logitech, Microsoft, z levnějších pak A4Tech nebo Gigabyte. Koupit myš Genius, Trust a podobné neznačkové, to vážně není dobrý nápad. Většinou mají nic moc životnost.

Osobně bych doporučil MX Revolition, pokud je to víc na práci, nebo G700 pokud se víc hraje. Ani jedna z těch myšek ale není v cenovém limitu. Za kvalitu se holt platí...
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Záwi 30. 9. 2012 12:57

Tak vybírám mezi M705 a M510...
Nebo má cenu připlatit si za Performance MX?
Ale když koukám na to rozlišení, není to málo? M705 a M510 má 1000 dpi a Performance MX dokonce jenom 800 dpi.
Doma mám myš od A4Tech a standartně používám 1600 dpi a přijde mi to tak akorát :)
Záwi
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 30. 9. 2012 13:00

MX Revolution bych asi z vlastní zkušenosti nedoporučil. Měl jsem ji několik let (3 - 4 roky), byla dvakrát na reklamaci (což nemusí nic znamenat), ale hlavně výdrž na baterii byla opravdu mizerná. Pokud jsem ji používal v podstatě celý den (8 - 10 hodin), vydržela maximálně 2 - 3 dny. Pak už jsem ji raději nabíjel každý den, protože někdy jsem na to zapomněl a myška chcípla.

Jinak byla do ruky pro mě super, nebyl s ní problém (kromě běžné vlastnosti bezdrátových myší, že se dost ruší například s WiFi na 2,4 GHz a při větším vytížení WiFi vysílače nebo přijímače poblíž se myš nehorázně sekala). Nevím, jak je na tom její nástupce Performance MX s výdrží.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod nerjan 30. 9. 2012 13:47

Záwi píše:Tak vybírám mezi M705 a M510...
Nebo má cenu připlatit si za Performance MX?
Ale když koukám na to rozlišení, není to málo? M705 a M510 má 1000 dpi a Performance MX dokonce jenom 800 dpi.
Doma mám myš od A4Tech a standartně používám 1600 dpi a přijde mi to tak akorát :)

mě osobě stačí ale je fakt že photoshop apod. co uvádíš nepoužívám takže netuším jestli bude vyhovovat. mám jí 3 měsíce tlačíko na vypnutí nepoužívám a baterky pořád ty co k tomu dodali
nerjan
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 30. 9. 2012 13:53

V pripade, ze Ti bude tvarem, hmotnosti, tlacitky vyhovovat - rozhodne ano. Kdyz zapomenu, druhy den drzi tez (12h/den). Rozhodne je lepsi, jak Mamba, ta se po roce loupe a chcipe jeste rychleji. Na FPS ligu ambice nema, ale na praci je skvela.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků