LN, 20.000, hry, fullHD

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Qefik 2. 10. 2012 16:22

Zdravím,

po dlouhé době stavím nový PC, moje představa je prozatím takováto:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... U2010HRX01

Hrál bych na něm hry ve fullHD, občas nějaký to video natočit vyrenderovat, jinak žádné náročné operace neplánuju (ale člověk nikdy neví). Postupně bych vyměnil chladič na GK a povyměňoval větráky, pokud by dělaly moc velký bordel, a dokoupil SSD na systém. Momentálně je pro mě priorita kvalitní základ PC s budoucí možností tlumení hluku a nataktování na větší frekvence.
Bez OS.
Není tam skříň, váhám mezi Cooler Master Silencio 550
nebo
Fractal Design Define R3
Já bych se přikláněl spíše k R3, líbí se mi designově víc.

Díky za každou radu.
S pozdravem,
Qefik
Qefik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 10. 2012 16:36

Tak zaklad mas z LN DS, takze vytknout neni co. R3 se jiz nevyrabi, takze pokud ji chces, mel by sis pospisit.

Chlazeni grafiky neni hlucne, jde o jednu z nejtissich karet se stock chladicem. Kvalit Accelera ovsem nedosahuje ani omylem. (!)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qefik 2. 10. 2012 16:56

Díky za tip, koukal jsem a vezmu asi nejspíše R4, rozdíl ceny je v řádu pár stokorun. Šlo mě spíše jestli mezi těmito dvěma skříněmi není nějaký velký rozdíl co se týče funkčnosti a efektivity.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 10. 2012 17:17

A ted jde o to, mezi kterymi dvema.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qefik 2. 10. 2012 17:19

Silencio vs. R4
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 10. 2012 17:38

Tam je to vcelku jasne uz od pohledu a dispozic. Chlazeni je uplne na jine urovni a i odhlucneni maji eRka lepsi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qefik 3. 10. 2012 17:52

Díky za rady, uvidím po poskládání :)
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qefik 29. 10. 2012 20:17

Takže bych chtěl poděkovat za pomoc při výběru, jediný co jsem přehlédl jsou větráky, vzal jsem 12 a vešly by se 14 :/ Ale částka to velká není a do skříně také pasují, možná časem vyměním za jiné

Nakonec jsem šel do R4 v bílé, no co říct, krásně to vypadá (až na vtipy známých o ledničce), s kabeláží se možná budu muset poprat ještě jednou, aby to vypadalo lépe, ale to až bude čas (a hlavně peníze) přidat SSD.

Deska mě příjemně překvapila, hlavně tlačítka a číselný display s teplotou.

V současném stavu Win7 startuje do 30-ti sekund, všechny hry jedou plynule, žádné záškuby.

Teploty v klidu 30°, v zátěži (BF3) se vše dostane kolem 60°

Shrnuto podtrženo, na to že sem si to doma stavěl na koleni (teda na podlaze), příjemně překvapen. Sice pár zádrhelů v podobě špatně připevněného "stojanu" na chladič procesoru a mého dementního nápadu připojit zdroj naposledy, se to povedlo.

Ještě jednou díky a někdy zas
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 10. 2012 20:19

F14 stoji skoro dvojnasobek => nevyplati se.

Kabelaz muzes ukazat. :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qefik 10. 11. 2012 15:14

Tak přikládám nějaké fotky, abych to uzavřel a případně někomu pomohl, kdyby potřeboval podobné řešení jako mám já :)
CIMG3506.JPG

Neodpustil jsem si fotku všeho ještě v zabalené formě.
CIMG3513.JPG

Pohled do skříně po rozbalení. Největší trápení pro mě byli distanční šroubky a usazení MB, ale nic co by se nedalo zvládnout s trouchou síly a troškou normální inteligence.
CIMG3516.JPG

Výsledný pohled zepředu. Je to dělané nejlépe jak sem věděl a uměl, kdyby měl někdo nějaké připomínky co a jak udělat lépe, budu za ně velice rád.

Nakonec jediná věc se kterou sem si lámal hlavu, tak je vyřešení kabeléže vzadu. Je tam volný jeden celý kabel, nevím k čemu slouží (6+2 piny). Zkoušel jsem to vést všemi směry ty kabely, ale vždy mě vyšla otřesně vyhlížející zrůdnost. Více na obrázku...
Obrázek
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 11. 2012 15:56

Je to uklizené docela pěkně. Jedině snad ten chomáč kabelů za prostorem pro disky, ale to je detail.

Buď rád za R4, protože ve starší R3 je za deskou polovina prostoru. Uklidit tam jde skoro cokoli, ale když je hodně kabelů, tak už je k tomu daleko víc snahy (nebo mudulární kabeláž zdroje :)) ).
Obrázek
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 23. 11. 2012 19:07

Nebylo by lepsi dat jeden ten intake fan dolu? Aby pomahal grafice? Kabelaz je myslim si v klidu, za deskou ji moc resit nemusis, tam jednak videt neni a pak vetsinou nicemu nevadi.
Ten 6+2 pin je napajeni pro grafiku.

PS: ta fractalka white je sakra hezka!
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 11. 2012 19:20

Hlavne ty intake jsou Fractal 140mm, nic moc fany.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dodiken 23. 11. 2012 20:05

Na 500RPM nie sú až také strašne hrozné ( čo sa týka hluku a vibrácií).
Aj tebe tá doska ukazuje takú nízku teplotu CPU na Debug LED?
Define R4, Corsair RM 550x, Gigabyte B660 Gaming X, i5-12500 - Fortis 5, ASUS RTX 4070 DUAL, Kingston Fury 2*16GB-3600MHz, Kingston KC 2500 1TB, CT1000MX500, WD1003FZEX, WD20EZBX, SyncMaster 2494LW, Icon uDAC v 2, SHP8900, Tascam VL-A5
dodiken
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 23. 11. 2012 20:22

Neviem ako tieto 140mm, ale 120mm, ktoré sú v R3, vibrujú pri otočení lopatkami dolu menej ako AC F12 PWM. Čo je jeden z mála neduhov Arctic ventilátorov.
DC20
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků