Přetaktování - C2D E6750

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hZkk 9. 10. 2012 19:42

Zdravím. Vlastním sestavu s deskou http://www.alza.cz/zakladni-deska-msi-p ... d74808.htm a procesorem http://www.alza.cz/intel-core-2-duo-...roe-d75988.htm a 3 GB DDR2 667 MHz RAM. Potřebuji se zeptat na kolik GHz je bezpečné nataktovat tento CPU s touto deskou, aby alespon stíhal grafickou kartu GTX 550 Ti.
Předem Děkuji za všechny odpovědi. :-)
hZkk
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 9. 10. 2012 19:51

Na téhle desce bych taktování příliš neriskoval. Nemusela by to vydržet.

Navíc nepíšeš to nejdůležitější - chladič procesoru.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hZkk 9. 10. 2012 19:53

Chladič mám tento: http://www.alza.cz/arctic-freezer-7-rev-2-d135346.htm a na této desce jel samý procesor cca 3 měsíce na frekvenci 3,2 GHz. Dokud se mi nepokazil systém, pak jsem zresetoval BIOS.
hZkk
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 9. 10. 2012 19:56

Chladič je dobrý, ale desce bych po přetaktování nevěřil co do spolehlivosti. Nemá na takové hrátky dimenzovanou napájecí kaskádu (= budeš z ní drtit maximum a to si nenechá líbit dlouho).

Pokud ti záleží na životnosti, kašli na to. Pokud to až tak neřešíš, hoď to na těch 3,2 co jsi měl předtím a poté po malých krůčcích (50-100MHz dejme tomu) zvyšuj frekvenci a testuj spolehlivost. Na rovinu ale říkám, že já bych to nedělal.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hZkk 9. 10. 2012 19:59

Takže bych na této desce neměl taktovat vůbec. Mimochodem je možné, že se tato deska po přetaktování na 3,2 - 3,4 GHz a dlouhodobém užívání s touto frekvencí nějak poškodila?
hZkk
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 9. 10. 2012 20:00

Přesně tak. Není na to stavěná.

Poškození při dlouhodobém provozu vysoko přetaktované sestavy je nejen možné, ale dokonce pravděpodobné.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hZkk 9. 10. 2012 20:03

Ještě jedna otázka, dá se ono poškození poznat pomocí nějakých přiznaků, co by deska dělala?
hZkk
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 9. 10. 2012 20:07

Můžou být nafouklé kondenzátory v okolí patice procesoru, může dojít k vypínání počítače, problémům při jeho startu, BSOD... Možností jak se může závada projevit je tuna. Není to ale pravidlem, deska klidně může odejít bez jakéhokoli příznaku.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hZkk 9. 10. 2012 20:09

No nějaké časté BSOD a následné problémy s nabootováním PC mě potkali o tomto víkendu. Ovšem po vyčistění systému příznaky zmizely.
hZkk
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 10. 2012 20:50

Poskozeni poznat vubec nemusis, muze zacit proste jen tuhnout, hazet BSOD, restarty ... a vizualne nebude viditelne naprosto nic.

Osobne bych taktovani opravdu nepokousel.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků