Nejlepší program pro správu fotek

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 24. 10. 2012 14:02

Uvedení Zoner Photo Studio 15 opět rozvířilo vody v oblasti softwaru určeného ke správě digitálních fotografií. Vyrojily se názory, že je ACDsee nebo Lightroom lepší, že i Photoshop elements má dobrou správu fotek a mnohým stačí bezplatná Picasa nebo Live Fotogalerie. Jaký program je tedy podle vás ten nejlepší?
Vaše tipy, argumenty a návrhy pomohou z formováním nedělního článku na Živě.cz, v němž se v přiložené anketě rozhodne o tom nejlepším programu.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zdama 24. 10. 2012 14:40

Nejlepší program pro správu fotek je jakýkoliv operační systém, který umí vytvořit a pojmenovat složku, do ní vložit soubor a umožnit jeho přejmenování.
Q9550 2.8 GHz @ 4 GHz, Asus Maximus II Formula, Case Thermaltake Armor LCS - Watter cooler, 4 GB RAM Kingston 1200MHz, nVidia 760GTX, Fortron Epsilon700w, SSD Kingstone 128GB System, 2.5 TB Data.
Zdama
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 24. 10. 2012 15:04

Zdama, Flor ... jednoznačný souhlas. Nejlepší je operační systém, který umožbuje fotky rozřadit do adresářů.

A pak jakýkoli program, který s touto adresářovou strukturou dokáže pracovat a k uchovávání svých dat (např. klíčových slov) využívat standardních možností - čili přímo v souboru s obrázky.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod JohnMetsn 24. 10. 2012 15:06

Co to je sprava fotek? Pokud i jejich uprava, hlavne RAWu, tak LR. Pokud jen uskladneni jpegu, tak jakykoli commander s prohlizecem fotek :)
JohnMetsn
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 24. 10. 2012 15:10

Správa fotek .. to je takový ten "moderní" výraz :)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod jaroh 24. 10. 2012 15:22

Pre mňa je "správa fotiek" možnosť ich katalogizácie a možnosť rýchleho nájdenia podľa nejakých parametrov, ktoré som im priradil. Na starších počítačoch som mal Adobe Photoshop Album, ktorý predstavoval takmer ideál, avšak už dávno nie je v predaji. Po kúpe nového počítača som jemne skúsil Zoner a Picassu, ale tie jednak pri správe fotiek neumožňovali to, čo Album a jednak mali plno funkcií, ktoré nevyužijem. A tak som opäť vytiahol staré CD a znova si nainštaloval Adobe Photoshop Album z roku 2003 :-) a plne mi vyhovuje.
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 24. 10. 2012 15:30

Photoshop, Sony Vegas :)
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 10. 2012 15:31

Z volně dostupných zatím nepřekonaný MS Photogallery (součást OS Vista).
Z placených Zoner (protože jsem patriot). ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pefiala 24. 10. 2012 15:39

Jojo, tohle jsem resil asi pred rokem, akdy jsem si delal poradek ve fotkach. Kazdy program ma neco, ale vite u ceho jsem skoncil a co pouzivam? Mozna vas to prekvapi, ale je to bezny Microsoft "Photo Gallery" z baliku Windows Live. Uplne jednoduche (RAW atd. opravdu nepotrebuju), rozpoznavani obliceju, super vyhledavani, jednoduche upravy a hlavne napojeni na Winodws a Live ucet. Ostatni programy me pripadaly strasne slozite na ovladani s milionem funkci. Photo Gallery je jednoducha ale maximalne funkcni - urcite doporucuju.
pefiala
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Adam 24. 10. 2012 15:42

Ja pouzivam AfterShot Pro (prejmenovany Bibble). Ma kompletni editacni schopnosti a nema zadne katalogy ala Lightroom, ale pracuje s adresari.
Adam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod javimkdojsem 24. 10. 2012 15:44

Zalezi na tom, co clovek od programu ocekava. Ja mel pozadavky:
- vlozeni/uprava klicovych slov a vlozeni primo do fotky (ne jen XMP soubor)
- krome klasickeho formatu jpg, png, ... i zapis do formatu typu RAW (konkretne dng)
- vlozeni GPS souradnic
- vyhledavani dle klicovych slov i GPS
- freeware (nebylo nutne)

Me pozadavky (snad krome zapisu do RAW) splnuji snad vsechny slusne prg (a zde jiz zminovane), ale nakonec jsem skoncil u Digikamu k plne spokojenosti (pracuji s nim pod linuxem a windows). Takze ja davam hlas Digikamu, ale kazdemu vyhovuje neco jineho.
javimkdojsem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 24. 10. 2012 16:17

Adam: AfterShot Pro umí i katalogy - podle potřeby.

Jinak samozřejmě nejlepší program pro správu fotek je blbost. Jednak každý potřebuje dělat s těmi fotkami něco jiného, druhak je dost rozdíl, jestli máte v archivu 500 nebo 500 000 fotek.
Pety
Junior

Odeslat příspěvekod D3VL3R 24. 10. 2012 16:42

Zoner Photo Studio je skvělý český program. Umožňuje spravovat celá alba, používat násobné filtry a zálohovat originál. Největší užitečnou funkcí je zálohování nekonečného množství fotografií na Zoneramu. Nabízí editor jak pro ztrátové formáty, jako jpeg, tak hlavně pro RAW. Třešničkou je využití GPU akcelerace, která mnohokrát urychlí práci.

Každoročně je šance získat tento soft zdarma v profesionální verzi.
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx01 24. 10. 2012 17:00

Nejlepší aplikace - program pro správu fotek se jmenuje: "KOŠ" !!!! :)

I průměrně zdatný fotograf produkuje kolem 90% fotografického smetí, které si většinou ani nezaslouží přežít havárii disku :))) Takže tak ... :oops:
Lexx01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zappy 24. 10. 2012 17:03

Já mam jiný typ, FastStone ... drží adresářovou strukturu a prohlížení je fakt rychlé. Taky se mi líbí princip prohlížení v celoobrazovkovém formátu s tím, že když najedete na každou ze čtyř stran, objeví se jiná nabídka. A na rychlou editaci (červený kukadla) to stačí. Samozřejmě na úpravy už něco jiného ...
zappy
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků