Vyplatí se koupě ntbk v Rakousku, či v Německu?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod therage 25. 10. 2012 16:08

Jo jo, legrační chlápek :D

Nejhorší na tom je, že on to asi fakt myslel vážně :D
therage
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 25. 10. 2012 16:10

ve chmurném večeru jsem se opravdu pobavil :)))) myslet si, že ten istý notebook je v rakousku lepší, než to, co se prodává v českém eshopu ... to mě rozsekalo :))

myslím, že už to s tím, jak je všechno za hranicemi zelenější a modřejší, kapku přeháníme .)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 25. 10. 2012 16:19

ve spotřební elektronice tohle zcela jistě neplatí - ta se vyrábí globálně a je jedno jestli je místo určení ČR, DE, nebo IT. Ale jsou obory, kde je kvalitativní rozdíl patrný - stavební materiály, automobily, potraviny ...
EDIT: viz můj příspěvek níže, jsem si vzpomněl na to HTC.
Naposledy upravil eLzyx dne 25. 10. 2012 19:40, celkově upraveno 1
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod therage 25. 10. 2012 16:22

Chceš mi říct, že je lepší koupit BMW M5 v Německu, protože u nás má horší převodovku?
therage
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 25. 10. 2012 16:33

Proboha ...
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod M@ngo 25. 10. 2012 17:12

Supr dík, takže ceny cca srovnatelné s blízkými sousedy.. pak by se vyplatila leda ta Anglie no.
Dívám se po t430s, takže by se mi aji vyplatilo odjinud. Navíc mi vadí jen ty 3 české konfigurace.
Jo a lokalizace není problém. Buď přelepím, nebo stejně na klávesnici se moc nedívám. Windows používám od doby bez počítačů zásadně v anglické lokalizaci, takže taky ok.
A nebo na otočku do Améru a na imigračním říkat "na nákupy!"
MM...3310 5210 7210 N80 P900 P910i (5000) BB9780&apod. ... nová éra ...MM
M@ngo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 25. 10. 2012 17:19

Usa pouziva jny layout klavesnice, siroke oba shifty a jednoradkovy siroky enter. Osobne mam ale totorozlozeni radsi (v cz jej pouziva jen dell)
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod memphisto1986 25. 10. 2012 17:20

O záruku bych strach neměl. Ta je v rámci EU. Na jinou lokalizaci si člověk překvapivě rychle zvykne nebo u vyšších verzí W7 (tuším od Professional a výše) jde stáhnout jazykový balík. Polepky na klávesnici stojí 20 Kč. S tou výhodností už je to horší. Většinou jsou ceny +- stejně.
memphisto1986
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 25. 10. 2012 17:24

Zaruku radeji predem pozjistovat. Neketri vyrobci maji worldwide pro vsechny modely (asus, toshiba,...), nekteri ne.

Mno a treba takove HP ma mezinarodni servis jen pro business modely, multimedialy ne. Lenovo tusim taky.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MICKI2701000 25. 10. 2012 18:48

Ahoj, nevim jak V Nemecku ci Rakousku, ale v Dansku jsem si kupvoal notebook Toshibu, sice na zaruku to bylo jakoby rok, ale pocitalo se od doby nakupu, takze to servis uznal a mel jsem 2 roky standartni zaruky. Pak jsem mel este extra od dodavatele zaruku na poskozeni, kdyz notebook byl skoro ponicen, trvalo to mesic, ale nakonec Dansko mi zaplatilo opravu za cca 600 eur.
Takze to jeasi pripad od pripadu. Vim, ze HP, Toshiba a Dell snad maj mezinarodni zaruku.
A este jedna vec, ono by ste se divili, ale nekdy notebooky v zahranici maj treba vybavu, ktera tady u urciteho modelu neni. To je fakt. Napr. Bluetooth, vice pameti. Kolikrat jsem zazil, ze 2 stejne modely v CZ, kamos mel 2 giga, ja 3 a to na rychlejsi sbernici. Faktem je, ze mel zas o cca 50 giga vetsi disk a to kupovane u stejneho prodejce sice cca mesic odstup, ale stejny model, stejna rada.

hnedahlava píše:
vladimir píše:http://www.idealo.de - konkrétně ceny laptopů nevím, ale uvidíš.

(obecně elektronika vcetně počítačových komponent je v Německu v průměru o 20 procent nižší)

P.S.: Německá klávesnice ti nevadí? :D



To neni absolutne pravda. V Nemecku uz par let pracuji a ceny prubezne sonduju.
U nekterych modelu jsou rozdily i tisice ve prospech ceskych cen.
Nevyplati se ani komponenty k PC, mobily, fotaky.
Ta doba uz je pryc, kdy to bylo vyhodne.

Bavim se samozrejme o normalnich cenach a ne nejakych akcich.

Nesmis ani zapominat, ze vetsina veci nema uplatnitelnou zaruku v CR.
MICKI2701000
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 25. 10. 2012 19:15

therage píše:Chceš mi říct, že je lepší koupit BMW M5 v Německu, protože u nás má horší převodovku?

z pohledu jakosti horší převodovku ne, ale jinak naladěnou mít může(jiný stálý převod, jinak odstupňované kvalty, jiný SW u automatu ...). Také to může mít pro různé trhy horší odhlučnění, může i chybět dohřev motoru, může to mít horší brzdy(průměrem kotouče, jinou směsí destiček, počtem pístků), jiné tlumiče, jiné stabilizátory(větší/menší zkrutnost). Může to mít jinak naladěnou ŘJ (optimalizace na kvalitu paliva). Může to mít i třeba rozdílné nastavení limiteru maximálky. Může to mít za stejné peníze i jinou základní výbavu.

A když teď nad tím přemýšlím, tak stejný případ může nastat i u té spotřební elektroniky - daný model může díky místním zvyklostem obsahovat třeba bluetooth navíc, GPRS/UMTS modem, může mít jiné záruky ...
A jestli si dobře vzpomínám, tak se tu v ČR (a na dalších východních trzích) prodával jeden smartphone, který v zahraničí má 4 jádra a u nás to bylo snad jen dvoujádro (nebo taky 4 jádro, ale starší technologie. Ten článek si úplně přesně nepamatuju). Přitom se oba jmenovali stejně a měli i stejný tvar a snad i cenu.
EDIT: už jsem to našel, šlo o HTC ONE S, viz http://mobilenet.cz/clanky/htc-one-s-se-v-cr-v-tichosti-prodava-s-horsim-procesorem-9488
Naposledy upravil eLzyx dne 25. 10. 2012 20:00, celkově upraveno 4
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palocx 25. 10. 2012 19:41

zajímavé tipy na nakupování v okolních zemích včetně německa jsou zde:

Nakupujeme v Německu a v Rakousku

http://nakupujeme.blogspot.cz/2012/07/n ... ousku.html

;-)
palocx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beldor 25. 10. 2012 20:48

U spotrebni elektroniky se to absolutne nevyplati . Naopak my jsme ve firme zvazovali vybaveni nemeckych pobocek technikou prodavanou v CR . mozna tak u potravin ;-)
Beldor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _hb_ 25. 10. 2012 21:29

Zkuste tohle: http://www.notebooksbilliger.de/notebooks vyplati se hlavneto,co je v akci.
_hb_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod terry5 25. 10. 2012 22:09

Osobně si myslím, že se to moc nevyplatí. Cenové rozdíly jsou dost malé. Kdyžtak můžete srovnat akční nabídky elektroniky v Rakousku na http://www.aktuelleangebote.eu .
terry5
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků