Upgrade Win Xp na Win 8

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jurcax 26. 10. 2012 11:40

Dobrý den,

Chtěl jsem se zeptat na možnost upgrade z Win XP na Win 8. Mám na PC 2 HDD, na jednom mám originál XP a druhý je prázdný, připravený pro Win 8. Moje idea byla nainstalovat stejná Win XP, jako mám na 1. HDD, na druhý disk a pak projít procesem upgrade na Win 8 a mít tak čistou instalaci, na kterou bych si vytvořil DVD pro obnovení systému. Udělat jsem to chtěl takto abych si zachoval možnost pracovat na Win XP i v budoucnu a měl možnost mít Win 8.

Je to realizovatelné a jak je to pak s přepínáním OS?

Díky za pomoc
Jurcax
Junior

Odeslat příspěvekod D3VL3R 26. 10. 2012 11:56

Nechápu, proč si teda nenecháš XP, které teď máš a na druhý disk provedeš čistou instalaci Win8, které se ti potom spustí jako primár a v nastavení bootování si nastavíš čas pro výběr systému?

Krok s instalací XP na ten druhý disk je zbytečný...
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 10. 2012 11:56

Nevadí Ti, že pak nenabootuješ do WXP?
W8 je sice modernější než WXP, ale IMHO pro desktop nevhodný OS.

// D3VL3R:
korektní postup.
Jen licence nesmí být typu Upgrade.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jurcax 26. 10. 2012 12:00

Udělat to chci proto, že upgrade je mnohem levnější, při něm zaplatím jen cca 750, proto tento krok. Chápu že je to složité ale za ty 2000 které za Win 8 Pro ušetřím mi to stojí pokud to půjde.

V čem bude problém, že bych nenabootoval do Win XP? Právě o to mi jde, že do tohohle nevidím. Ale připadalo mi, že když budu mít na jednom HDD Win XP a na druhém také Win Xp resp poté Win 8 tak by v tom nemusel být problém, jelikož jak jsem viděl není problém mít XP a 7 a jiné kombinace.

Milanr1: Chci využít jedinečné možnosti za super cenu postoupit na novější verzi, ale pro případ neúspěchu chci mít právě i druhé nainstalované Win XP. Teď zkoumám možnosti jak to provést
Jurcax
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 10. 2012 12:10

Pokus se pochopit, co znamená Upgrade.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jurcax 26. 10. 2012 12:39

Milanr1: Díky za radu, to velmi dobře chápu, ale asi jako každý člověk je přirozené, že pokud přejdu na sice novější papírově "lepší" verzi nemusí to pro mě být lepší a tak se budu chtít vrátit zpět. A ideálně to chci udělat tak abych zachoval současnou instalaci Xp, tzn abych se nemusel po upgrade prc*t 2 dny s instalací všech programů.

Každopádně zatím jsi neřekl žádnou relevantní informaci k tématu, pouze říkáš své subjektivní názory na kvalitu Win 8 a ani jsi ničím nepodložil proč by nešlo po upgrade bootovat Win XP...
Jurcax
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 26. 10. 2012 12:44

Milanr1 píše:Nevadí Ti, že pak nenabootuješ do WXP?
W8 je sice modernější než WXP, ale IMHO pro desktop nevhodný OS.


Uvědomuješ, že jsi právě řekl, že W7 jsou pro desktop nevhodný OS?

-- 26. 10. 2012 13:45 --

Jurcax: Cece, nechápu co tu vymyslis... ale jdes na to strasne komplikovane. Nech proste na disku Win XP, a Windows 8 nainstaluj do vedlejsi partisny (nebo na vedlejsi disk) .

Vysledkem bude, ze budes mit xpčka i winy 8 a budes si pri startu moct vybrat, do ceho nabotujes.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 10. 2012 12:49

Pokud koupíš upgrade licenci, nahrazuješ tím původní licenci. Takže není možné provozovat Windows 8 a Windows XP, pokud sis Windows 8 koupil jako upgrade Windows XP. Windows XP tím upgradem zanikají, protože jsi je upgradoval na Windows 8.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jurcax 26. 10. 2012 12:53

Bari007: Vím, že tím nahrazuju původní licenci, že nejde udělat čistá, prot jsem chtěl čitou Xp nainstalovat na prázdný disk a pak upgreadovat. Co mi nebylo jasné, jestli Microsoft pozná druhou instalaci XP se stejným Product Key. Přijde mi že nemůže, protože vždy v jednu chvíli by běžela jen jedna ta instalace připojená na net.

Tedy zeptám se jinak, zablokuje mi Microsoft stávající XP licenci, pokud tu druhou upgreaduju na Win 8?
Jurcax
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 26. 10. 2012 13:02

Ne, nezablokuje. Technicky ti to bude fungovat oboje dvoje. Budes mit pouze "legislativní" problém.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Jurcax 26. 10. 2012 13:06

Legislativni problem mě tak netrápí :).

A jak to bude s výběrem OS, to mi nějak přibude samo při startu, nebo k tomu musím přes nějaký prográmek něco udělat?

A poslední dotaz, vzhledem k tomu, že mám bednu PC s plombou, tím pádem nemůžu fyzicky odpojit disk s Win XP původními, ale bojím se o data, jde to nějak udělat v BIOSu? Někde jsem něco četl, ale nejsem si jist postupem. Díky
Jurcax
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 26. 10. 2012 19:30

Plomba? V dnesni dobe? :-O
I tak si ale myslim, ze jakysi kousek papirku nemuze u PC zrusit zakonnou zaruku pro FO. Tak jako tak bys porad mel mit zaruku na komponenty
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 26. 10. 2012 19:38

Jen malá technická k upgradu - akorát jsem upgrade nainstaloval na úplně čistý počítač. Takže to s tím předchozím systémem není asi tak žhavé.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 27. 10. 2012 08:55

Je dost možné, že ti číslo zablokují. Zrovna tento týden jsem to řešil, že za mnou přišel člověk, který jedním legálním číslem aktivoval dva počítače a teď mu to číslo už nefunguje vůbec.

Jako další věc je to, že si myslím, že to svoje číslo "povýšíš" na aktivační číslo pro Windows 8 a Windows XP už ho tedy vůbec nepřijmou, protože to číslo nebude pro aktivace WXP určené (stejně jako číslem pro Vistu nemůžeš aktivovat Windows 7 apod).

A za třetí tvoje instalace bude nelegální úplně stejně, jako když si to stáhneš někde z warezu. Takže proč to vlastně dělat? Pokud nechceš mít nelegální systém, tak to nedělej. Pokud je ti jedno, že máš nelegální systém, pak nechápu, proč bys měl vůbec nějaký upgrade na Windows 8 kupovat, když torrenty jsou plné warezu a ještě ušetříš osm stovek... Takhle vlastně dáš osm stovek za nelegální systém, to se opravdu vyplatí...
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod D3VL3R 27. 10. 2012 16:46

pokud jsem přešel z win7, tak původní serial by se měl deaktivovat a měl by jít kdykoliv znovu použít..., aspoň jsem to tak párkrát dělal
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků