Údržba SSD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 10. 2012 22:30

přesně tak to myslím, to že si myslíš že to je 1GB může být ve skutečnosti 100GB ;) mrkni na to do SMARTU
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 30. 10. 2012 00:07

OK, zastavím se tam a podívám se na SMART. Ale myslím si, že s tím 1 GB nebudu daleko od pravdy, počáteční instalaci teda nepočítám, používá se tam jen Outlook, internet naprosto minimálně, všechny dokumenty jsou uložený na serveru... Ono ikdyby to bylo třeba 200 GB, tak to přece pro ten disk nic není...

Dám sem pak printscreen ze smartu...
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 30. 10. 2012 19:31

SMART:

Nějak se mi ty údaje nezdají... Na to, že je to měsíc starej disk...
Přílohy
SSD.jpg
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 10. 2012 20:42

70 TB zapsáno ! a 79 TB přečteno, něco je zkaženého ve státě římském.

HijackThis jestli tam nemáš bordel a jestli to bude v cajku tak RMA ;)

nebo spíš rovnou RMA je to šíleně moc...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 30. 10. 2012 21:24

No já si myslím, že si ten novej disk prostě vzal nějakej skladník a do sestavy strčil svůj starej. Jiný vysvětlení mně nenapadá. Na to PC se ještě mrknu, ale pravděpodobnost, že by tam bylo cokoliv špatně je skoro nulová... Všechen SW legální, NOD32 tam je plně aktualizovanej + všechny aktualizace Win apod. Člověk, kterej u toho sedí umí používat jen Office a rozhodně do ničeho nevrtal. Ty screeny si vytisknu a půjdu to reklamovat rovnou... Docela mně to naštvalo... Ale co už, aspoň si vyzkouším to obnovení ze zálohy na serveru jak jsem se ptal tady :) viewtopic.php?f=1864&t=1150025&start=15
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 10. 2012 21:26

btw, opice bude stále tvrdit že s tím nic nedělala pokud se jí neprojdeš podrážkou po krku....
____________________
Citace. Matysek.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 30. 10. 2012 21:33

No to je mi jasný, ale vzhledem k tomu, že ten disk jsem kupoval před měsícem a je tam 70 TB zapsanejch dat, tak si myslím, že není o čem diskutovat.

Samozřejmě by bylo fajn, kdyby kromě toho, že mi dají novej disk si i udělali pořádek ve vlastních řadách, protože tohle pro CZC není moc dobrá reklama. Ikdyž beru, že tohle je zkrátka o lidech a stát se to může v jakékoliv firmě.
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 10. 2012 21:50

To určitě, těch dat je příliš 100% RMA
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 30. 10. 2012 22:33

80 TB zapsaných za 1137 hodin je zápis rychlostí 19,5 MB/s, to není nemožné v případě, že je v systému něco rozbitého.

Zkontroloval bych, jestli se to číslo pořád zvětšuje.

Snad správný údaj o počtu hodin v provozu ukazuje Crystal Disk Info (AFAIK je nutné odečíst 894803).
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 31. 10. 2012 00:31

Jak už jsem psal, PC je měsíc starý, tzn. v provozu mohlo být tak 140 hodin maximálně. Neběží 24/7.
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 31. 10. 2012 07:37

No a co říká o době provozu ten CrystalDiskInfo?
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 1. 11. 2012 11:00

CrystalDiskInfo vyzkouším ještě o víkendu, ale stejně ten disk rovnou vymontuju a reklamuju...
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 1. 11. 2012 11:45

Obávám se, že z informací, které jsou k dispozici, nic nezavdává důvod k reklamaci. Prostě má hodně natočeno, to je vše.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 1. 11. 2012 12:23

Ano, má hodně natočeno, čtvrtina životnosti je pryč, to bych neviděl jako problém po x letech, ale tady se jedná o měsíc starý disk, minimálně používaný. Do sestavy se zkrátka nějakým způsobem dostal (hodně) použitý a ten nový který tam měl být skončil bůhví kde. To tedy podle mně důvod k reklamaci zavdává :)
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 1. 11. 2012 12:49

To je ale jen těžko dokazatelná domněnka.

Podíval bych se na všechny identifikátory na tom disku - tedy třeba sériové číslo, jestli jsou u všech disků blízko sebe.

No a také bych se podíval, jestli zapsaná data stále neúměrně nenarůstají, nebo jestli se teď už nemění.
Petr_S
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron