iPad mini nebo Samsung Galaxy Tab?

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hlava 31. 10. 2012 15:57

Začínám zvažovat, co pořídit.

Mám teď iPad 2 16 GB wifi + iPhone 3Gs. Výbavou pro mě zcela dostačující (kapacita mi stačí, navigaci umí iPhone), jen mě trochu štve ta velikost, je to na nošení velké a těžké.
Potěšilo mě, když Apple ohlásil iPad mini. V podstatě zmenšený iPad 2 + větší výdrž.
Co mě už moc nepotěšilo, je cena.
Jelikož iPad mini je už dost mini, je mým záměrem zbavit se iPhone, koupit si nějaký úplně obyčejný telefon a používat jen malý mobilní tablet.
Zbavením se iPhone se ale připravím o navigaci a iPad mini s 3G/GPS modulem začíná cca na 12 tis, což se mi moc nelíbí.
Dnes jsem měl v obchodě v rukách Samsung Galaxy Tab P3100 a vypadal velmi hezky. Když se podívám na CZC, tak stojí 9 tis ve stejné výbavě jako iPad mini + GPS. A teď babo raď.

Nic s Androidem jsem nikdy nepoužíval, tak moc nevím, nakolik je to odlišné od iOS.
U iOS je na Win docela vopruz iTunes, jak se třeba láduje obsah do Androida?
Co hlavně používám je synchronizace s Google kalendářem, něco na poznámky, synchronizaci kontaktů s Outlookem, a hlavně čtení PDF. Jinak nic moc extra.

Taky by mě zajímalo, jestli někdo netušíte, jaký je rozdíl mezi Samsung Galaxy Tab P3100 a P6200? Porovnával jsem je na CZC, ale rozdíl jsem žádný nevykoumal, cenově jsou +/- stejně.
Hlava
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 10. 2012 18:01

Do Androida si naláduješ věci za A: přes Play Obchod za B: normálně jak na flashku

Google kalendář na ten používám Bussines Calendar, vyhovuje mi, synchronizace funguje bez problémů.

Na rozdíly se můžu mrknout později teď není času...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skulivert 27. 11. 2012 02:19

nebude rozdil v displeji? - hadam ted ale z hlavy... jinak pokud mas Apple sel bych do apple, kdyz uz nic jineho ma dlouhodobou podporu, coz se zrovna o Samsungu resp. androidu celkove rict neda...
Skulivert
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 27. 11. 2012 02:50

Tady někdo neví co s penězi... Nebo se nudí a vymýšlí nesmysly. Tablet je tablet, telefon je telefon. OS X je OS X a Samsung je - inu Samsung. Máš velký iPad a chceš malý ? OMG ? Kolik má iPad ? 630g ? To jsou všichni takové slečinky že je obtěžuje ani ne kilová tenká placka ? A co takhle ergonomie ? Hm ? Víš co říkal Jobs... Ten "7 potvoru nechtěl. Navíc - nedovedu si představit jak někdo kdo používal smartphone najednou - mírnix týrnix přejde na klasický blbý telefon. Ano, také jsem si to myslel že to půjde. Výsledek ? Není cesty zpět. Na rozdíl od tabletu (mini/nemini) má člověk mobil stále u sebe. V kapse. Tedy mobil-smartphone. A jakmile se zbavíš smartphonu - nebo jak já s oblibou říkám "osobního komunikačního terminálu" zjistíš že to na co jsi zvyklý (jé, já nevím kde je co, kouknu na net, jé potřebuju napsat mail-ihned, jé, kdo mi píše, já já nevím kde jsem...) ti najednou chybí ! Ipad a iPhone je naprosto ideální kombinace ! Ale nechápu proč kvůli pár gramům přecházet na méně ergonomický menší iPad a zbavovat se iPhonu. Nebo - nedejbože - kupovat Samsung s Droidem. Pokaždé když mám dělat něco na droid zařízení tak prskám vzteky, protože OS X mi přijde víc logický, méně prudící.... Já si přechod z pohodlnějšího - většího -zařízení - na méně pohodlnější - nedovedu představit. Stejně tak jako přechod na jinou platformu a už vůbec ne zbavení se smart phonu. Moje upřímně míněná rada ? Vykašli se na vymýšlení nesmyslů. Tedy pokud nejsi zhýralý milionář. Pokud ano-tak si klidně iPad mini kup. A k němu iPhone 5. Ten širší displej má něco do sebe...


Takže abych to zhrnul:

Zbavit se iPhone - velice špatný nápad.
Nahradit iPhone obyčejným telefonem - špatný nápad.
Vyměnit iPad 2 za iPad mini - špatný nápad.
Přejít na droid - velice špatný nápad.

Ovšem já jsem konzervativní člověk a Apple solution mi plně vyhovuje (protože je přece jen silně uživatelsky přítulné.)

Ne, vykašli se na to. Jsou to vyhozené peníze. Ale pokud ti to nedá spát a iPad mini mermocí chceš,prodej iPad 2. Kup si mini a iPhone si nech. Scházel by ti.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 11. 2012 06:18

PC viděl jsi je v reálu ?

7" je optimální velikost strčíh ho ještě do kapsy (větší)

ergonomie u tabletu ? ale prosímtě

samsung + android = smartphone zvládne vše co úžasný iPhone

Ad. PoliceCollector: musíš ho brát s nadhledem ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 27. 11. 2012 13:15

:-)
Náhodou, čím víc různorodých názorů, tím lépe!

Ad iPhone.
Jen s ním telefonuju a posílám SMS. Píšu si do něj poznámky. Toť vše. Nemám datový tarif, doma jej ani na wifi nemám. V šuplíku už mám LG za 4 stovky. Týden na jedno nabití. Luxus!

Ad iPad.
Nezdá se to, ale i 630g je občas hodně. V posteli z toho držení bolí ruka. Na nošení po ulici je to velké. Nedá se to strčit ani do kapsy od kabátu.

Ad iPad mini.
Je to lehounké. Je to malé, strčím to do kapsy. Příští rok se chystám přednášet, mít celou dobu přednášky v ruce iPad mini mi přijde pohodlnější než iPad (chystám se z toho promítat přes Apple TV prezentaci).

Ad droid.
Měl jsem nedávno v ruce Google Nexus 7. Suprová věc, nejvíc mě zaujaly ty gumový záda, ty jsou super, super se to drží, neklouže to, neodře se to. Ale zas z toho asi nepůjde prezentovat ... :idea:
Hlava
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků