Nová GK a nestabilita

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 11. 2012 22:12

Zdravím, koupil jsem dneska novou grafiku ASUS HD 7870 2GB OC --> http://www.alza.cz/asus-hd7870-dc2tg-2gd5-v2-d342873.htm

Puvodně jsem měl HD 6870.

Sestava je :
Intel i5 2500k + Freezer 13
GIGABYTE GA-Z68XP-UD3P
2x 4GB Corsair DDR3 1600Mhz
Seasonic SS 500W

Každopadně po osazení vše v pořádku, nainstaloval jsem patřičné aktuální ovladače a šel rovnou na to nejnaročnější co tu mám a to je BF3 multák, 4 hodiny hraní bez problému teploty GK max 56 stupnu, hra jede krasně bez problému.

Ovšem potom jsem šel dělat praci do Photoshopu CS5.5 a po chvilce se oběvila pruhovaná obrazovka a musel jsem tvrdej restart. Po nabehnutí jsem zapl hned jen Photoshop a zase po chilce uplně bílá obrazovka a musel sem reset, tkahle asi 5x néž jsem to vzdal.

Přitom náročné hraní bylo bez problému a ted jsem nezapl Photoshop a sem na netu uz hodinu a nic...

Co by to mohlo bejt ? jediné co mě napadá je zdroj protže je na krabici od výrobce uvedeno minimálně 550 W a já mam 500W, ale na webu prodejce je 500W a i ten prodavač řikal že 500W od seassonic to zvladne.
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 11. 2012 22:23

Zdroj to může být, ale to co udává výrobce GK je jen obrana proti nekvalitním zdrojům.

MSi AfterBurner a uvidíš kde je problém pro komplexnost OCCT.

Burn Out CPU + VGA buď to bude fungovat a nebo poznáš že je někde problém
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 11. 2012 22:31

Zkusím ten test v Burnu...

Mě zaráží že kdby to byl zdroj tak by předtím snad netahala 4 hodiny krásně BFko na Ultra ne ?
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 11. 2012 22:42

takhle těžko říct. Máš tam dobrý ovladače ? odstranil jsi řádně ty minulý ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 11. 2012 22:52

Ty předchozí jsem odinstaloval, a nasinaloval nové... popořadě...

Jak mam dát ten test v tom Afterburnu, nikdy sem to nedělal, mám to nainstalované, a tam mám něco nak nastavit specieálně ? a GPU Burn-out ?

EDIT: Tak jsem dal na 15 minut GPU Burn-out s 8x AAna full HD grafika jela na 100%, teploty nejvíc na 65 stupnu, a bez problému, to CPU sem nenašel dá se nak zapnout CPU + GPU jak jsi psal ?


Jinak v Photoshopu jsem se koukal že je v nastavení jakési "use Open-GL drawing" mohlo by to dělat problemy ? je to Zapnuté
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 27. 11. 2012 23:35

mohlo, alébrž AMD na podporu OpenGL u herních grafik dlouhodobě doslova sere...

přesně 14 měsíců jim trvalo, než rozchodili minecraft, jiný OpenGL hry jsou pořád v žalostným stavu... OpenGL v produkčním SW je ještě vyšší liga...

zkus se OpenGL na AMD grafikách co nejvíc vyhnout...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 11. 2012 23:38

A co to "nastavení OpenGL - Užití trojité vyrovnávací paměti" v CCC ?
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 27. 11. 2012 23:41

nastavení OpenGL tě nezajímá, protože se samotnýmu OpenGL budeš snažit co nejvíc vyhnout...

instalace CCC nebyla nejrozumnější...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 11. 2012 23:49

Jedu na AMD už několik let a vždy CCC používám, kvuli přepínání mezi monitorem a TV a taky kvuli barevnému profilu kvuli praci s grafikou.

V čem je tak špatný ?
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 27. 11. 2012 23:54

čím přesně ti nevyhovuje WIN+P?

čím přesně ti nevyhovuje systémovej color management (WIN+r > colorcpl)?

špatnej je v:
- .NET
- nepředvídatelný a nezdokumentovaný nekompatibility
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 27. 11. 2012 23:57

Ani jednu variantu jsem do ted neznal, děkuji, kouknu na to a možná to bude lepší, zkratka Win+P je 100% lepší, ty barvy omrknu
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior


Odeslat příspěvekod Python.p 3. 12. 2012 13:43

minimalne lepsi ovladace.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 3. 12. 2012 13:45

potrebuju vedet zda i vykonem, je to priplatek 1000, tak zda nemam vzit nakou OC verzi
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 12. 2012 14:59

vem normální a OC si uděláš sám ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků