Nová GK a nestabilita

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod j.x.e 7. 12. 2012 12:43

Stim souvysi dalsi dotaz, ve skrini mam nake vetracky za 80 kc a rad by jsem se ztptal co by jste mi doporucili do 500, co nejtizsi a nejlepsi.

Potrebuji 1x 120mm dozadu protze ten co mam je naky neznackovy a hlucny, potom mam ve skrini jeste volne 3 univerzalni sloty, 1 nadne a dva na hornim vyku, nevym zda je obsazovat nebo ne.

Case cooler master elite 430
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 12. 2012 12:48

CME 430. No vida. Tak tam to bud 4x Arctic F12 PWM. Vpredu, vzadu, do stropu a do dna.

Ovsem Accelero 7970 se Ti do skrine rozhodne NEVEJDE. Takze Te ceka i jina skrin. Takhle to dopada, kdyz nekdo pri nakupovani komponent nepouziva hlavu a nezajde se napred poradit s nekym, kdo ji pouzit umi. (promin, neber si to osobne)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 7. 12. 2012 12:52

No vse pojednom skrin mi musi jeste vydrzet nakou dobu takze zatim zustaneme u referencniho chladice (pripadne pokudnajdete neco co se do te skrine vejde)

Potrebuji ted co nejvice stisit pc v zatezi je to sekacka na travu kdyz je to v zatezi musim hrat ze sluchatky jinak by se to nedalo vydrzet
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 12. 2012 13:31

Od hlucnosti grafiky nepomuze nic, nez Accelero 7970. Nevim, co chces slyset. Mel sis koupit GTX660Ti/670/680 podle penezenky. 680 se da chladit na LN uroven za pomoci chladice za tisicovku:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000001837

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 7. 12. 2012 13:33

Co noctua nf-p12 ?


Nechci gtx, mel jsem gtx 660ti OC od gigabite, sice ticha ale vykon hrozne slabej, a npr wow co z je dost stara hra jelo 10 fps co to jako je ? Bf3 se freezpvalo, uz nikdy nvidii

Dobra tak hlucnou grafiku jeste vztrebam jak rikam kdyz v zateti grafiku stahnutak je to jen mala cast hluku, nejvice hluci fany a zdroj
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 12. 2012 13:38

1. ti chci blahopřát k 5.té stránce a evidentně bez závěru a ponaučení. Bravo, tohle se povedlo jen PéCému :tleskani

2. Pokud ti jelo WoW na 10FPS na GTX 670 nemyslíš že je někde problém.
3. Jenda noctua ti moc nepomůže ! musela by jet na víc RPM -> víc hluku
optimální řešení 4 x F12 míň RPM -> míň hluko
4. Předchozí příspěvek se necituje !
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 7. 12. 2012 13:45

Namontovǎ sem hd 7950 a wowo jede za stejneho nastaveni 120 fps, to ze ovladace nvidie nepodporuji tak starou ale hranou hru je uz jinej problem

-- 7. 12. 2012 13:47 --

Takze 4x http://www.czc.cz/arctic-fan-f12-pro-pwm/63056/produkt

A zarucujete ze to bude tiche ? Ja jen ze kdyz jsou i vetraky za 400 tak jestli ty za 400 nebudou proste tizsi
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 12. 2012 13:48

Blabol. Osobne GTX670 mam a 10fps rozhodne nepozoruji. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 12. 2012 13:57

j.x.e píše:A zarucujete ze to bude tiche ? Ja jen ze kdyz jsou i vetraky za 400 tak jestli ty za 400 nebudou proste tizsi


Nezaručujemě protože se musí správně namontovat a nastavit. Co máš za chladič na CPU ? (už to vidím) jakej máš disk ? je to komplexní věda. Nefunguje to tak že koupím tady ten megahustokruto přísnou Noctuu za 450kč a bude to tiché, ne tak to nefunguje. Jen je to krok vpřed...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 12. 2012 14:01

Noctua P12 navic NENI VHODNA jako skrinovy ventilator, od toho jsou S12B ULN. Napriklad.

Noctua ma dve hlavni serie ventilatoru:

P(erformance) series: Vhodne ke chlazeni CPU, GPU, pro protlaceni vzduchu skrze zebrovi. Jsou malicko hlucnejsi, ale to nevadi - uvnitr odhlucnene skrine jejich hlucnost zanikne.

S(ilent) series: Vhodne k tichemu pohybu vzduchu skrz pocitacovou skrin. Montuji se na vnejsi steny skrine, procez museji byt tissi.

ZADNY VENTILATOR, a to ani Noctua za 500Kc, NIKDY NEBUDE TICHY, pokud jej neodladis/nezregulujes. Pokud toto nedokazes, tiche PC mit nibudes nikdy.

Vice viz ULN ROZCESTNIK v sekci PC sestavy u nas na foru. Tam je sepsano snad vse.

PS: VIm, ze rozcestnik potrebuje facelift. Mozna pres svatky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 7. 12. 2012 14:36

1. Vsem dekuji za trpelivost, pochopte ze do toho investuji nemalo penez jako student takze chci za ty penize mit to nejlepsi, a mam vice dotazu a ne jen jeden, nebudu zakladat topick kvuli kazdemu topicku zvlast, radeji at ma tento 10 stranek.

Take kdyz neco kupuji tak mam ve zviku projit si co nejvice recenzi a kdyz v 10ti recenzich doporucuji naky prpdukt a vy mi pak tady napisete uplne jiny za polovicni cenu tak jsem proste neduveřivy.

Kdyz uz delam takovyto upgrade a stiseni pc chci aby to bylo vse v poradku a nemusel jsem se k tomu za pulroku zase vracet proto tolik otazek, a zmestrany spekulaci a komplikaci a alternativ.

2. Koupil jsem tedy arctic f12 pwm, bouzel zatim jen jeden co byl na sklade v czc, ted ho tu mam vybaleny a nahradim ho za ten nejvice hlucny fan co v bedne mam.

A) jak to mam namontovat nema to zadne diry na sroubky a v navodu je pouze jak to zapojit k desce, kooukam ze to ma i moznost regulace kdyz to zapojim do desky.

B ) ma to nak moc konektoru, a podle navodu se na to ma napojit i cpu cooler, jak to mam zapojit aby to bylo idealni ?

3. K te grafice minuly tyden se v mem PC vystridaly 4 graficke karty.

HD 7870 Asus Direct 2 OC - skvely vykon za 6000, vyhovovala my ale bouzel jakakoliv aplikace co jela na OpenGL hlavne Phothoshop ktery mam licencovany zamrzal a musel se restart, vzhledem k tomu ze v PS pracuji denodene jak pracovne tak do skoly tak to bylo neprijatelne. Sel jsem ji tedy menit.

Gigabite GTX 660 ti - bylo mi v czc receno at zkusim Nvidii ze by nemel byt problem s tim photoshopem a byla mi dporucena gtx 660ti, priplatil jsem za ni 1200kc, vykon ve hrach byl stejny a nekdy i o malinko horsi nez u predchozi 7870 (testovano benchmarkama pres fraps na stejnych scenach stejnou dobu a na stejne nastaveni) BF 3 se pomerne freezpvalo. Jsel jsem tedy znovu menit

gigabite GTX 660Ti OC - byla my tedy doporucena OC verze te same karty pry to bude lepsi, fps minimalne stoupla ale v BF3 zustalo freezovani a kdyz jsem sel hrat vecer WoW tak mi spadla celist, hra jela 10-15 snimku a i kdyz jsem stahl nastaveni stale byla abnormalne sekana a byl nizky framerate. To sem opravdu nechtel nechat byt, u karty za 7500 kc mi to prislo docela neprijatelne

Byla mi teda nabidnuta posledni moznost a to HD 7950, to uz jsem si nechal projit hlavou a po cteni vsech recenzi sem vybral soucasnou HD 7950 vapor-x OC, hry jedou krasne, wow jede 150 snimku ale bouzel mi blbnul furt ten photoshop, ovsem nainstaloval jsem starsi ovladace a uz to funguje.


Po techto eskapadach zustavam u HD 7950.
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod j.x.e 7. 12. 2012 18:14

Meril jsem v bedne prostor pro grafiku a ten chladic by se tam vesel

http://www.czc.cz/arctic-accelero-xtreme-7970-pst-version/105029/produkt

Ma 29 cm a ja tam mam 30 cm mista a hdd az ve spodni casti takze je tam misto


Co znamena ta PST verze ? Stoji o 80kc vic nez normalni
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 7. 12. 2012 18:21

A je ti jasný, že ten chladič nebude začínat zároveň se zády case, ale bude o něco odsazený? :))

-- 7. 12. 2012 18:27 --

Ventilátory zapoj až najednou, protože po dokoupení bys to musel znova předělávat. Zapojují se do vláčku jeden na druhý.

Jakto že ventilátor nemá díry na šroubky? Buď jsi koupil zmetek a nebo něco úplně jiného, než F12PWM.

Ad. grafika - určitě jsi po každé výměně grafiky z AMD na nVidii a naopak korektně odinstaloval ovladače (včetně drobků v registrech atd.)? Podle mého sis tam nadělal bordel a nVidia pak díky tomu nechodila korektně. To samé Photoshop s AMD.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 7. 12. 2012 18:49

Vzdy sem uplne odebral ovladace, restart, nahral nove a zas restart

A anomeril sem to od zacatku referencniho chladice ten je take odsazenej, celkove je tam tak 32 cm


Ten vetrak bych rad namontoval uz ted aspon zatim nouzove bez n astaveni, ten soucasny je hroznej hlucak, ty ostani dokoupim v prubehu tydne nejsou na sklade
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 12. 2012 20:03

Ten chladic ... podivej se dobre na ty fotky. Zacina asi 3-5cm od kraje. Tzn karta s nim ma delku = chladic +5cm. cca

Do elitky se to nevleze. Mam to vyzkousene s CME 311 a tam no way. ;) Asi o 1,5cm. Takze to dobre rozmysli.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků